No Poo mytí: žitná mouka
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f0cbe2037b6fc607b0cc55dca467d00dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 5:06 pm    Předmět: No Poo mytí: žitná mouka Citovat

Ahoj Smile

ovos sa zmieňuje vo vlákne o suchých šampónoch, ale skúšal už niekto z vás umývať vlasy múkou? Laughing
Ja teda nie, ale tu je link na osobu, ktorá to zjavne používa bežne:

http://thenopoomethod.com/no-poo-methods/

Ak sa vám nechce čítať AJ, dovolila som si to preložiť Cool :

Umývanie ražnou múkou

Tento spôsob je jeden z mojich najobľúbenejších! Umývanie ražnou múkou zanecháva moje vlasy krásne lesklé a hladké. Ražná múka má mnoho vitamínov, minerálov a živín a takmer všetky typy vlasov ju dobre znášajú. Je možné použiť akýkoľvek typ ražnej múky (tmavú/celozrnnú, bielu a pod.), každopádne čím jemnejšie je pomletá, tým lepšie. Ja používam túto (odkaz).

- zmiešajte 2-4 lyžice ražnej múky s 2-4 lyžicami vody, miešajte až kým sa nerozpustia hrudky
- pridávam 3 kvapky esenciálneho oleja (nie je povinné; môj obľúbený je rozmarínový)
- vmasírujte zmes do vlasov a vlasovej pokožky
- nechajte pôsobiť 5-15 minút
- dôkladne vymyte

Pri aplikácii sa hmota zdá trochu klzká, voskovitá a slizovitá. Nemajte však obavy, vaše vlasy nezískajú ani jednu z týchto vlastností. Pokiaľ máte problém vymyť múku z vlasov, pokúste sa ju zriediť s väčším množstvom vody, alebo použite jemnejšie pomletú múku.

Použitie kondicionéra či kyslého oplachu (ocot/citrón) po umytí je na vašom zvážení. Ja neoplachujem.

Poznámka: ražná múka obsahuje lepok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2015 5:19 pm    Předmět: Citovat

ešte napríklad tu

http://www.thefrisky.com/2014-12-22/no-poo-update-fuck-yeah-rye-flour/

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 10:31 am    Předmět: Citovat

Teda to zní fakt zajímavě, díky za odkazy i za překlad! Sice vyloženě no-poo nejedu, ale moje vlasy mají rády, když se klasický mytí co nejčastěji s nějakou no-poo metod prostřídává. A soda mi pokožku hlavy dost dráždí. Akorát mě u toho druhýho anglickýho odkazu trochu zarazilo, že autorka píše, že musí mejt častěji - ale uvidíme, třeba to tak žhavý nebude (a případně by se třeba dalo zaexperimentovat s přidáním mikroskopickýho množství sody Laughing .
Vzhledem k tomu, že mám doma zbytek žitný mouky a dneska je můj vlasomycí večer, možná je to něco jako znamení shůry, že bych tuhle metodu měla prubnout. Cool Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 1:13 pm    Předmět: Citovat

no, ja som zase nechcela aby mi sóda vymývala hennu, tak som hľadala na nete a ľala ho Very Happy. áno, tiež sa mi nepáči ten častejší umývací interval, keďže sa ho snažím teraz natiahnuť....

a čo tak miesto sódy trochu vajíčka? v tejto fáze sa ešte vždy môžeme rozhodnúť, že namiesto šampóna by sme si dali radšej, napríklad, palacinky Very Happy Very Happy

teraz vážne...budem rada ak sa odhodláš, vyskúšaš to a poreferuješ...a ja mám nutkanie sa zastaviť v kauflande po žitnú múku, tak možno v nedeľu to čeknem tiež Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 2:49 pm    Předmět: Citovat

Tino, toho vajíčka už bych se trochu bála, že se to bude dost špatně vymývat, spíš si ho nechám na jindy a vezmu ho jenom samotný s medem (a třeba s trochou skořice, to mejm vlasům dělá jednou za čas dobře). No, vyzkouším, poreferuju.
S tím častějším mytím - ono to třeba nebude tak zlý, nebo bude v mezičase stačit dát trochu suchýho šamponu (tj mojí oblíbený varianty kakao a kukuřičnej nebo bramborovej škrob...). Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 11:18 pm    Předmět: Citovat

Tak umyto, můžu se podělit o první dojmy. S vědomím, že těch vlasů přece jenom nemám takový bohatství, jsem dala tři polívkový lžíce (vrchovatý) žitný mouky celozrnný (jiná než celozrnná doma nebyla), do toho přidala tři kapky cedrového oleje a dvě rozmarýnovýho (nechtěla jsem to s rozmarýnem přepálit ,protože jsem myla poměrně pozdě, tak abych usnula - ale tahle obava se ukázala jako mylná, tyhle éteráky z vlasů nijak nevoní - ale na samotný to mytí je to příjemný.) Přimíchala jsem tolik vody, aby vznikla kašička, pak jsem ji ještě trochu dořeďovala, když je trochu tekutější, líp proniká ke kořínkům a na pokožku hlavy). No a pak jsem pořádně namočila vlasy, napatlala žitnomoukovej šampon, trochu promasírovala pokožku hlavy, a vymyla (pro jistotu z nejhoršího do kýble, jako to dělám se všema práškovejma vlasověcma - odpad má tendenci se zanášet). Celkem to na tý hlavě bylo asi těch pět minut, dýl už se mi nějak nechtělo (asi při vzpomínce, jak blbě se mi vždycky smejvá zaschlý chlebový těsto z mísy Embarassed ). Dávala jsem víceméně jenom k hlavě.
Rada číslo jedna a dvě: asi bude lepší mouka necelozrnná, nejspíš bude o něco jemněji mletá, rada číslo dvě s tím souvisí - když už si myslíte, že máte vypláchnuto, ještě chvíli tomu dejte. Ale musím říct, že co se nepodařilo vymejt, podařilo se celkem bez problémů vyčesat z polosuchých vlasů kartáčem. Konzistence byla nezvyklá (a to jsem zvyklá na hennu, shikakai a podobně), ale nepřišla mi nijak nepříjemná. Vlasy vypadají zatím spokojeně, asi fakt nemají takovej objem jako po sodě, ale přijdou mi takový zpevněný (což ty moje potřebujou jako sůl) a objem je asi o něco větší než po šamponu.
Další vlasopečovátka a styling jsem dala jednu ze svých obvyklých kombinací (přírodní kondiš plus trocha olejíčků do dýlek, trochu Bione - tekutých vlasů, plus pěnový tužidlo (pivo došlo Twisted Evil ). A polosuchý šetrně prokartáčovala a udělala si obvyklej schnoucí prstýnkovej drdol, kterej rozpustím, až už na něj nebude pěknej pohled - takže buď zejtra večer nebo až pozejtří ráno - tak mi potom zvlněný vlasy vydrží nejdýl.
TAkže pak se ozvu, jak to definitivně dopadlo.
A jestli to dobře dopadne, možná se tu směsku pro příště pokusím ještě víc přiblížit svýmu oblíbenýmu chlebovýmu těstu a místo vodou to mycí těstíčko rozmíchat s trochou piva (ale kvásek, sůl, kmín a fenykl přidávat nebudu Twisted Evil , to už by bylo skoro moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2015 12:12 pm    Předmět: Citovat

Teda, Titania, máš môj obdiv, že si sa na to takto rovno vrhla! Takže vďaka za rozsiahly postup, rady a recenziu a samozrejme dúfam, že keď budeš mať konečný výsledok, budeš spokojná a napíšeš svoje ďalšie postrehy Smile. Ja už som si samozrejme tiež zaobstarala ražnú múku Laughing. A veru som stála v tescu pri regáli a zvažovala či zobrať celozrnnú, alebo hladkú bielu a spomenula som si, že sa tam píše že ideálna je čo najjemnejšie zomletá, tak som vzala bielu. Ja sa chystám umývať zajtra, včera som hennila a zmyla to len vodou, nech to na vlasoch pekne oxiduje/tmavne. Som zvedavá aj ako dlho vydržia vlasy po tej múke umyté. Odkedy som zas prestala so šampónmi, hennujem a testujem čo kuchyňa dá, umývam namiesto obdeň raz za 4 dni Shocked [/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2015 11:15 pm    Předmět: Citovat

Tak další hlášení po rozčesání kudrnkovacího drdolu: Vlasy moc pěkný a vypadají naprosto spokojeně. lesklý jsou jako normálně, rozhdoně nepůsobí nijak mastně, pokožka hlavy úplně v klidu. Akorát jsem zjistila, že na jednom pramínku nějak záhadně kousíček těsta zůstal a zaschnul, ale stačilo jemně promnout v prstech a mouka se bez problémů vydrolila. Takže za mně spokojenost. Ještě se ozvu, jak to dopadlo s případným zkrácením mycího intervalu, ale řekla bych, že se u mně konat nebude (už proto, že nesrovnávám se sodou, která fakt dost vysušuje, ale s jinejma vlasomycíma prostředkama - tipla bych si, že horší než po umytí jenom kondišem to určitě nebude, a že háro vydrží v pohodě můj týdenní vlasomycí interval. Cool
Takže Tino - můžu klidně doporučit, rozhodně by to vlasům nemělo nijak ublížit. A s tím tvým prodloužením intervalu poté, cos přestávala používat šampony - ono to právě může být tím, že jak se pokožka hlavy až nadměrně odmašťovala, tak cítila potřebu vyšší tvorby mazu a teď, když vidí, že se žádný drastický odmašťování nekoná, se začala chovat "normálně" - má to tak docela dost lidí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2015 10:16 am    Předmět: Citovat

Tak to sa teda teším, vyzerá to na veľmi lacný a prirodzený "šampón" Smile. No a práve veľa ľudí, keď prejde na no poo, tak má veľký problém s mastnotou...ja práve Laughing ... umývala som naposledy v stredu tým vajcom a teoreticky by som mala zase dnes...lenže keď na tie vlasy pozerám, tam nie je ani náznak zmastenia Shocked. Myslím, že to (ražnú múku) nechám až na zajtra, lebo v utorok mám akciu na kt. chcem dobre vyzerať. Keby som sa pomocou no poo vedela dostať na raz týždenne, to by bol veľký vlasový prevrat pre mňa Cool.

A celkom nenápadne sem pridávam odkazy na:

vodovomedový šampón:

http://hhandtw.blogspot.sk/2014/04/no-poo-part-2.html

a ibištekový šampón (spolu s ďalšími metódami):

https://almostexactlyblog.wordpress.com/2013/06/16/no-poo-alternatives/

ak to tu už je, ospravedlňujem sa

Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2015 11:22 am    Předmět: Citovat

ehm, ešte recept na "šampón" z kokosového mlieka a aloe vera:

http://www.thankyourbody.com/ph-balanced-shampoo-recipe/

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.