Ricinový olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 81, 82, 83, 84  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8f8d47d298bb75ea4d655bb0f248e1b2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 2:31 pm    Předmět: Citovat

Já to taky někde četla, že může naleptat sklivec a vést k oslepnutí. Na druhou stranu, byl to takový výkřik do tmy, kterému většina oponovala mnohaletým užíváním bez poškození zraku, tak jsem se docela uklidnila. Mně ale oči dráždí, takže jsem ho natirala asi týden, než jsem to vzdala, ale účinek byl patrný prakticky okamžitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tia
41-80
41-80


Založen: 4.10.2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 3:00 pm    Předmět: Citovat

Ano, jen při vnitřním použití Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 4:34 pm    Předmět: Citovat

Hawkey napsal:
Já to taky někde četla, že může naleptat sklivec a vést k oslepnutí...


Naleptat sklivec to může asi těžko, když sklivec je taková ta hmota uvnitř oka, ke které se to ani nemá jak dostat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tia
41-80
41-80


Založen: 4.10.2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 4:48 pm    Předmět: Citovat

Jak říká Portos, na povrchu oka není sklivec, ale bělima Wink Riciňák opravdu nemá schopnost leptat - to by se nedal použít na nic, ani na vlasy a ani na kůži, na což se hojně používá a doporučuje Smile Po zasažení oka sice člověk může vidět rozmazaně (pokud má někdo citlivé oči, tak je může i lehce podráždit), ale podle mě je to tím, že se na povrchu oka vytvoří olejový film, který se běžně tvoří i po použití dvoufázového odličovače s olejem. Za pár minut je vše v pořádku. Kdyby byl opravdu tak nebezpečný, tak by ho nemohli prodávat jen tak Very Happy Takže v klidu ho používejte dál, je to výborný olej, i když trochu smrdí a lepí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 5:44 pm    Předmět: Citovat

Ale vždyť jo, jen se přidávám k Raketce, že jsem tu informaci na netu taky našla a uvedla jsem, co ta infomace obsahovala Wink. [/i]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 8:12 pm    Předmět: Citovat

Ricinak jsem pouzivala na rasy uz dlouho, s lenivyma dlouhyma prestavkama, a nikdy se mi nic nestalo. Obcas se mi spatne vecer cetlo, kdyz se dostal dovnitr oci Twisted Evil Kdyz se mi dostane na noc na kuzi pod vicka, tak objevim krasnej napuchlej vacek..
Jinak ho mam rada i na vrasky, krasne vyhlazuje Very Happy
A teda i na nehty.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2015 8:13 pm    Předmět: Citovat

A vnitrne nepouzivat, je to hodne nebezpecny. Proto to v nekterych lekarnach nechcou ani prodavat. Nebo v nekterych po predrazenych, 20 ml lahvickach Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2015 3:14 pm    Předmět: Citovat

Tak včera se mi povedlo si celkem dost riciňáku kápnout do oka Very Happy a pořád vidím (sice pořád stejně mizerně, ale vidím Very Happy ). Chvíli, jak byl ten olej v oku, tak jsem viděla celkem rozmazaně, štípalo to, ale po chvíli to bylo dobrý, takže snad neoslepnu ani časem Smile

Plus objev ze včerejška: ztmavlo mi obočí! A to celkem dost, za což jsem opravdu ráda, svoje přírodní mám naprosto světlounký, téměř neviditelný, takže mám radost, že si ho nebudu muset pořád barvit a líčit Smile
No ale že by to s řasama něco málo udělalo, to bych neřekla, mohlo by aspoň trošku ztmavnout a povyrůst, to by se mi moc líbilo...no nic, jdu pokračovat v matlacích pokusech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2015 4:00 pm    Předmět: Citovat

Ok, uklidnili jste mě, oslepnutí se už nebojím Very Happy Hned v pondělí ho skočím koupit a vyzkouším. 4ím ho nanášet na řasy, aby se nedostal na víčko a na oko? Nechci mít napuchlé váčky, to mě zrovna moc neláká, tak jestli není nějaká finta. Měla jsem v plánu to patlat vypraným kartáčkem od řasenky, je to dobrý nápad?
Já ho chci teda hlavně i kvůli obočí, protože díky jednomu nešetrnému zásahu kosmetičky mi nějak na levé straně kousek chybí a prostě to vypadá divně a nechce dorůst. Tak snad to pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2015 7:25 pm    Předmět: Citovat

Raketko, mně se nejlíp osvědčilo patlat ho normálně prstem, v tom má člověk největší cit. Když jsem dávala kartáčkem od řasenky, většinou toho oleje bylo až moc a dělalo to neplechu. Normálně jsem si dala trochu riciňáku na dlaň, prst v tom namočila a pak ho zlehounka o tu dlaň utřela, aby se tak kapka rozmatlala po celým břísku prstu a nadbytečnej riciňák se setřel - a pak jsem si tím přejela napřed řasy a pak obočí. A ten zbytek riciňáku z dlaně jsem pak ještě dopoužila na nehtový lůžka, těm taky dělá moc dobře. (Nebo jsem to taky dělala obráceně - napřed nehtový lůžka a pak ten olejovej film z prstu utřela do řas a do obočí Wink )
Ale jinak ty váčky nejsou standardní reakce, tam asi půjde o zvýšenou citlivost - když se mi náhodou riciňák dostal do očního okolí, nic to se mnou neudělalo (a to nemůžu používat spoustu speciálních očních krémů právě proto, že když se s nima k očím jenom zlehka přiblížím, začínají pálit). Držím palce s experimentováním! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 81, 82, 83, 84  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.