Architektura, památky a tak podobně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b74c421dfc9dfd7fed0e5d4cc8520cf8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 10:28 pm    Předmět: Citovat

Na budovu knihovny jsem nedávno na netu narazila. Upřímně řečeno, líbí se mi moc! Je taková améboidní. Ale podobně jako Daniela bych ji umístila do moderní čtvrti. Třeba někde do blízkosti těch moderních budov na VYšehradě, kde jsme byli s Vlkoněm na výstavě koček. Ale jestli sepletu, tak mě prosím omluvte, o rozložení pražské architektury mimo centrum mám jen mizivý přehled.
Návrat nahoru
Morbidka
41-80
41-80


Založen: 16.9.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Co se knihovny týče, Kaplického nápady mi nevadí, jsou pořád tím nejdravějším, co je u nás probíráno a co je možné veřejnosti předhodit (a ani na to není dost připravená). Trošku mě zamrzelo, když jsem zjistila, že právě chobotnice je až neuvěřitelné podobná jiné stavbě, kterou už před x lety postavil jiný, zahraniční architekt (na jméno si nevzpomenu). Myslím, že to proběhlo krátce tiskem, ale nijak výrazně.
Na druhou stranu to nic nemění na tom, že jde o krok správným směrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 9:47 pm    Předmět: Citovat

Asi budu muset jezdit do práce s páskou přes oči Rolling Eyes Prasečina (jinak se to nazvat nedá), která se v posledních dnech strhla v obci Lipůvka, je opravdu nad moje síly.

Asi tam nabídli občanům nějaké dotace na výměnu oken (domýšlím se podle toho, že během týdne jich vyměnilo okna asi deset jenom kolem hlavní cesty) - a samozřejmě, co neudělá malý český človíček - narve si na barák bílé plasťáky hlava nehlava Evil or Very Mad

Byli tam dva domky, starší řadovky, které se mi vždycky líbily a ráda jsem se na ně dívala. Už ne Mad V jednom případě do vysokých oken zakončených do obloučku nacpali 2x širší okna rovná. Ale asi už nebylo dost času/peněz/fištrónu upravit i to ostatní, takže tam zůstaly zbytky ozdobných obluků nad okny. Opravdu nádhera.
Ve druhém sice zachovali aspoň tvar oken, ale jako bonus si místo krásných vstupních dřevěných dveří s ozdobnou mřížkou dali jedny z nejobyčejnějších bílých plastových.

To jsou jen ty nejkřiklavější případy, ostatní baráky byly většinou doprasené lidovým tvořitelstvím už předtím, takže ta okna byla jen posledním hřebíčkem Rolling Eyes

Neskutečné, co někteží lidi dokážou. A já se na to musím dívat skoro denně. Nejspíš si fakt pořídit tu pásku Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 7:26 am    Předmět: Citovat

Tohle je staré téma, nevím, jestli to sem patří, ale taky se vám tak líbí sochy zvané karyatidy? Takové vzory pro ženy to jsou, nesou toho moc, je to těžké, ale ony to nesou s takovou noblesou, to jejich mužské protějšky, atlanti, se s tím dřou. Je zajímavé, kolik je takových soch třeba v Brně, a v Praze tak málo, snad jen v Dlážděné ulici. Nemám ale ráda takové ty, co mají půl těla, jmenuje se to hermy. To je jako zmrzačený člověk, zrovna tak nemám ráda ty česací hlavy, jako pomůcka na předvádění účesů snad ano, ale ne jako hračka pro malé holčičky, já být holčička a dostat jen hlavu panenky, tak bych brečela, ale to sem nepatří.
Jinak už proběhly pokusy napodobit účesy těch karyatid, těch prastarých řeckých, prostě učesat to, co bylo vytesáno do kamene. Když byste si zadali CARYATID HAIRSTYLE, nebo tak něco, tak se vám to objeví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 4:26 pm    Předmět: Citovat

Odporúčam pozrieť si Erechteion Cool

k antickým účesom, už počas štúdia mi bola veľmi sympatická Faustina mladšia. K jej najkrajšiemu účesu je aj video, češe ho archeologička, ktorá používa napodobeniny pôvodných "nástrojov" a publikovala to aj v odborných časopisoch. Páči sa mi aj hudba v pozadí, v ktorej počuť kikiríkať kohúta Laughing

https://www.youtube.com/watch?v=M_HPjg-f8iQ

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Legolienka70
0-7
0-7


Založen: 4.7.2023
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červenec 05, 2023 12:35 pm    Předmět: Citovat

Vím, že téma je již zastaralé, ale našel jsem zajímavé články o architektuře na Slovensku https://www.daibau.sk/casopis/architekti_architektura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.