No Poo mytí: Jedlá soda
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 59, 60, 61  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6b36f9539d6bab3285224b45a9b034feZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cmelacik
21-40
21-40


Založen: 19.8.2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 1:38 pm    Předmět: Citovat

Cmelacik napsal:
Holky, používáte některá z vás sodu a ocet dlouhodobě? Myslím třeba několik let. Jaký máte názor na tento článek? http://akademie.inhair.cz/no-poo-jedla-soda-a-ph-problem/



Já právě taky našla tebou zmiňované odkazy. Vím, že při krátkodobém nebo jednorázovém používání sody není problém, ale spíše mě to zajímá z toho dlouhodobého hlediska ... je to teď hodně trendy, tak doufám, že se najde někdo kdo s tím má několikati-letou zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 7:48 am    Předmět: Citovat

To myslím, že doufáš marně. Většině lidí tady na serveru soda vyhovuje spíš na prostřídání. Nejdéle bez střídání s něčím jiným jsem ji tu používala asi já - cca rok, bez problémů. Zvýšenou lámavost či třepivost oproti mému standardu jsem nepozorovala a ani po roce od té doby, co jsem sodou myla naposledy, nepozoruji. Ovšem několikaletá zkušenost to opravdu není...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blondýna_z_Londýna
21-40
21-40


Založen: 26.5.2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2015 9:34 am    Předmět: Citovat

Smile také jsem vyzkoušela sodu, v kombinaci soda + ocet+trocha vody, nanesla jsem na vlasy, promnula u kořínků, opláchla vodou a přelila vodou s citronem,zázvorem a okurkou.
Jsem spokojená, vlásky jsou nadýchané, nemastné. Budu střídat dle potřeby s vejcomedovým šamponem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2015 12:24 pm    Předmět: Citovat

Těžká soda - ta diskuse pod tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2015 4:27 pm    Předmět: Citovat

Ufff. Ale některý byly vtipný (když to dáte ,,na Kojaka", tak vám stačí prachovka Laughing ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blondýna_z_Londýna
21-40
21-40


Založen: 26.5.2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 6:49 am    Předmět: Citovat

Myslím že ti lidé,co to kritizují se bojí vyzkoušet něco jiného Smile Možná že jim reklamy na šampony vymyly mozek Smile Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 8:41 am    Předmět: Citovat

Ale tak jako zas chápejte, že je to jistá "exotika" a "zas ňáká móda"... já se těm lidem ani moc nedivím, že tak reagují. Standardní to prostě dneska není, to je ten šampon. A že dřív šampony nebyly? No a co, teď jsme přece ta moderní společnost a čím si myli lidi hlavu dřív, to je všem putna. Navíc dneska v té, abych tak řekla, předrogerkované a přečisté době to většina lidí vidí tak, že dřív byli všichni stejně špinaví, myli se a prali si oblečení s daleko menší frekvencí (pokud vůbec), takže že měli neumytou hlavu, vůbec nevadilo, ale dneska je to jinak. Často lidi nevěří, že se ty vlasy fakt umyjou i bez šamponu jinou metodou.

To je to samý jako když někdo prozradí, že si meje vlasy jednou týdně. "Fuuuj, ty jsi ale prase! A zvlášť tu v Praze, dyť to musíš mít eklhaft a je jedno, že to vypadá furt dobře, musíš to mít špinavý!"

Osobně se mimo toto fórum nikomu nesvěřuju, čím si myju hlavu (kdyby tu někdo nevěděl, byť myslím, že je to tu dost profláklé, tak momentálně už přes rok jen vodou), protože nechci, aby mi někdo říkal do očí, že jsem prase a fuuuuj, samotná voda ti to nemůže umýt. Ono bohatě stačí, že ty vlasy vypadají trochu jinak než po umytí šamponem...
A s frekvencí mytí hlavy se taky nikde neprsím... Nejsem zvědavá na takovýhle reakce. Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:19 am    Předmět: Citovat

Já chápu, že někdo, kdo to nikdy nezkusil, třeba nemá představu, jak to funguje. Ale právě proto by si měl podle mě mohl odpustit ty exaltované výkřiky o prasatech, smradu aj. Navíc, když minimálně na tom videu vidí, že má ty vlasy v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 11:34 am    Předmět: Citovat

Právě o tom to ale je. "No nevypadá to tak, ale stejně to musíš mít špinavý". To jsou ty zajeté koleje... A kdo je jiný, nezapadá, dám mu to pocítit. Wink Úplně normální, bohužel.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:40 pm    Předmět: Citovat

Njn, to jsou vždycky ty moje srážky s realitou. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 59, 60, 61  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.