Sekty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c9092f9abd5d4f6bcfa3d40d2242e230Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 5:07 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Teď zrovna čtu "Poslové úsvitu", což je jedna z knížek ze které Vesmírní lidé vycházejí. Zatím nevím o nikom, kdo by jí v mém okolí četl, ale budu to muset prokonzultovat, na jednu stranu se tváří věrohodně, ale na druhou stranu z toho mám strašně blbej pocit. Wink

Stále se snažím řídit zasadou: "Hlavně nevěř všemu co se kde píše a používej zdravej rozum." Cool A to hlavně na blogách náctiletých gothic slečen, těhlech různých sekt a v knížkách amerických autorů typu Doreen Virtue.
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 8:34 pm    Předmět: Citovat

Margueritte napsal:
Very Happy Teď zrovna čtu "Poslové úsvitu", což je jedna z knížek ze které Vesmírní lidé vycházejí. Zatím nevím o nikom, kdo by jí v mém okolí četl, ale budu to muset prokonzultovat, na jednu stranu se tváří věrohodně, ale na druhou stranu z toho mám strašně blbej pocit. Wink

Stále se snažím řídit zasadou: "Hlavně nevěř všemu co se kde píše a používej zdravej rozum." Cool A to hlavně na blogách náctiletých gothic slečen, těhlech různých sekt a v knížkách amerických autorů typu Doreen Virtue.


Na počátky Vesmirných lidí si pamatuji velmi dobře - dokonce si vybavuji pestrobarevné plakáty, které měli přivrženci téhle skupiny rozvěšené u nás na sloupech

První knihy od Doreen byly fajn, ale zdá se mi, že ted píše hlavně pro komerční účely - a to,jak se prezentuje její syn, se mi nelíbí vůbec.

Nějakou náhodou se mi dostala do rukou i kniha od Davida Ickeho - šílená slátanina... plná za vlasy přitažených konspiračních terorii... Laughing
Škoda času na čtení takovéto knihy....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vesper
161-320
161-320


Založen: 20.4.2009
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 8:53 pm    Předmět: Citovat

tak jsem si teď přečetla celé téma a dost se nasmála (slovenská nadávka ´trubiroh´ nemá chybu Laughing ) nedávno to na mě zkoušel kamarád, zná totíž zaručený způsob jak zbohatnout a zbytek života si užívat nějaké renty, nepracovat, důležitá je jen schopnost dobře komunikovat s lidmi, je to strašně jednoduchý mechanismus a jak už tu někdo psal, já jsem ta hloupá, že nechci jít do toho taky a ´být bohatá´ Rolling Eyes důležité je takovým lidem nevylívat srdíčko po čem všem toužíte, co byste někdy chtěli..pak se toho chytnou a budou Vám říkat, že to všechno budete přeci hravě mít, stačí se přidat nechat se zasvětit.. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 12:13 am    Předmět: Citovat

vesper napsal:
tak jsem si teď přečetla celé téma a dost se nasmála (slovenská nadávka ´trubiroh´ nemá chybu Laughing ) nedávno to na mě zkoušel kamarád, zná totíž zaručený způsob jak zbohatnout a zbytek života si užívat nějaké renty, nepracovat, důležitá je jen schopnost dobře komunikovat s lidmi, je to strašně jednoduchý mechanismus a jak už tu někdo psal, já jsem ta hloupá, že nechci jít do toho taky a ´být bohatá´ Rolling Eyes důležité je takovým lidem nevylívat srdíčko po čem všem toužíte, co byste někdy chtěli..pak se toho chytnou a budou Vám říkat, že to všechno budete přeci hravě mít, stačí se přidat nechat se zasvětit.. Confused


Tipovala bych to, že se začal řídit podle "Tajemství". Přesně tohle tam několikrát padlo... Přitom ty knížky odhalují pravdu jen z části. Člověk si musí vzít z těch komerčních volovinek opravdu jen to "co potřebuje". Wink Wink


citace:
Na počátky Vesmirných lidí si pamatuji velmi dobře - dokonce si vybavuji pestrobarevné plakáty, které měli přivrženci téhle skupiny rozvěšené u nás na sloupech

První knihy od Doreen byly fajn, ale zdá se mi, že ted píše hlavně pro komerční účely - a to,jak se prezentuje její syn, se mi nelíbí vůbec.

Nějakou náhodou se mi dostala do rukou i kniha od Davida Ickeho - šílená slátanina... plná za vlasy přitažených konspiračních terorii... Laughing
Škoda času na čtení takovéto knihy....


Já si pamatuju na malé nálepky lákající na stránky Vesmírných lidí. Byla toho celá Praha a zvláště Petrovice, kde jsem ještě tenkrát často pobývala. Ty duhový obrázky mě ale pěkně dráždily. Pořád mi to zavání stylem alá Kršna.
Já Doreen moc nemusím její knížky alá "andělé, andělé, andělé..." - zní to tak naivně. A ještě k tomu taková komerce. Sad

Davida Ickeho neznám, ale asi na něj mrknu. Pro pobavení a poučení. Laughing
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 12:17 am    Předmět: Citovat

To já mám Doreen Virtue moc ráda a vůbec by mě nenapadlo, že je na jejích knížkách něco sektářského Embarassed Ale když se nad tím zamyslím, tak její filozofie trošku připomíná Vesmírné lidi : )))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 10:32 am    Předmět: Citovat

Ti vesmírní lidé nebo jejich prvky se pořád drží i jako součást všelijakých jiných ezoterických hnutí, je to snad ještě rozšířenější, než když to začínalo. S internetem jsou spojená i ta úskalí, že není problém šířit jakékoli myšlenky, pak se toho chytnou další a šíří se to dál bez kritického zkoumání. :/ Takže zatímco kdysi se zprávy o nutnosti bránit se proti ještěrům omezovaly jen na ty VM a všichni ostatní z toho měli srandu, teď se to dá najít i u lidí a osob, kteří jinak s tímhle hnutím nemají nic společného. Nevadí, že pro to nejsou důkazy, stačí představivost a záliba v konspiračních výmyslech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.