Bachovy esence

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f38e3c90c82c41a1b4eb3113a89ddeaeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 10:17 pm    Předmět: Bachovy esence Citovat

Používáte někdo? Četla jsem teď o nich vlákno, kde je dost chválili a říkám si, jestli bych je neměla zkusit. Rozhodně bych něco podobného (přírodního na úzkost, deprese apod.) potřebovala.

Na druhou stranu k nim nemám důvěru. Nevím, jak to vysvětlit, věřím v přírodní medicínu a holistický přístup k léčení. Když něco funguje více lidem nebo působí na mě (fáze Měsíce třeba), věřím tomu i kdybych neměla vědecké vysvětlení, na druhou stranu jsem dost nedůvěřivá ke všemu co nejde racionálně vysvětlit. Placebo na mě vůbec nefunguje a bojím se, že přírodní přípravky nebudou také, protože nejsem přesvědčená o tom, že jsou účinné. I když věřím, že ostatním fungují a není to placebo. Asi to zní zmateně, no. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 12:05 pm    Předmět: Citovat

Marion, s Bachovejma kapkama zkušenost nemám - ale slyšela jsem na ně docela pozitivní ohlasy. Já většinou tyhle problémy řeším buď třezalkovým čajem nebo polopřírodním NovoPassitem - a docela to zabírá. Ale fakt je, že na akutní depresi by to možná bylo slabý - beru si tyhle věcičky ve chvíli, kdy se o mně ta potvora jenom otře, a ono ji to vcelku spolehlivě během pár dnů zažene. Teda fakt je, že po NovoPassitu bejvám trošku utlumená, ale zase vzhledem k tomu, že u mně jsou na úzkosti a deprese kritický noci, tak mi to nějak nepřekáží, přes den se mi docela daří bojovat s těmahle stavama spíš aktivitou (ať už pracovní nebo sportovní).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2014 10:46 am    Předmět: Citovat

Chtěla bych oživit tohle téma - třeba se za těch pár let od posledních příspěvků dostalo do kontaktu s Bachovou květovou terapií víc členů... Wink
Mně zkřížila cestu před lety, kdy jsem dostala sadu karet jejích esencí v symbolech (http://url.googluj.cz/ep0) a nedávno jsem si oblíbila toaletní vůni na této bázi. Myslím, že je to příjemná záležitost, ať už člověk v její účinky věří nebo ne. Smile
Zajímaly by mě ale postřehy hlavně o Bachových kapkách samotných. Má někdo zkušenost s jejich užíváním? Chtěla bych vědět, jestli někomu přinesly pozitivní účinky k zmírnění či odstranění nějakého problému. Jak si tak pročítám knihu, kterou jsem o téhle květové terapii objevila, zdá se mi, že to spekrtum 38 esencí dokáže postihnout opravdu hodně aspektů lidského zdraví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2014 1:53 pm    Předmět: Citovat

Já s nimi zkušenosti mám, jednak osobní, jednak u dětí. Nejvíc si nemůžu vynachválit takovou tu záchrannou směsku na spaní, starší syn trpí od mala na noćní můry, tak to zabírá takřka okamžitě. Jindy, když se probudí ze sna, do rána už nezabere, a když, vzbudí se ještě pět až šestkrát. Když mu kápnu tohle, usne ještě než vrátí hlavu na polštář a do rána o zlých snech neví. U druhého to odstranilo takové ty hodně vzteklé výbuchy, no a u mne posílilo schopnost spolehnout se na svůj úsudek a konečně jsem přestala svoje starosti řešit s matkou, což bylo jednoznačně ku prospěchu věci. Ale tím, že si to kupuju sama a moc toho okolo nevím, kromě literatury, vím jen, že to funguje, ale nic víc Smile. Ale rozhodně mi to funguje víc než homeopatie. Je dobré, vzhledem k tomu, že v některých esencích je alkohol, že se to dá natřít dítěti třeba za ucho, a výsledek je snad ještě lepší, než když to vypije ve vodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2014 9:14 pm    Předmět: Citovat

Hawkey, děkuji za reakci! To, co píšeš, mi přijde hodně zajímavé - a inspirující. Smile Zaujalo mě, když jsem si zjišťovala nějaké další info, že se ty kapky dají využít nejen pro dospělé, ale dobře působí i na děti a zvířata (možná by se dalo čekat, že je vlastně přijmou vzhledem k své vnímavosti ještě líp). Těch několik případů, které uvádíš, mi přináší konkrétní představu, dík které mám chuť se o té terapii dozvídat ještě víc a případně časem vyzkoušet některou z esencí. Ne o každé přírodní metodě se dá říci, že by přinášela okamžitý účinek a působila i na další než jen fyzické bázi - zdá se, že Bachovky jsou v tom přeci jen výjimečné a stojí to zato, zabývat se jimi ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2015 8:23 pm    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, která esence by mohla zabrat na alergii? Na jaře mě čekají květy stromů a pak trávy, tak přemýšlím, že bych si něco pořídila. Co jsem se dívala, účinek proti alergii je u některých zmiňován, ale není to to hlavní, tak nevím ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2015 10:47 am    Předmět: Citovat

astrid napsal:
Hawkey, děkuji za reakci! To, co píšeš, mi přijde hodně zajímavé - a inspirující. Smile Zaujalo mě, když jsem si zjišťovala nějaké další info, že se ty kapky dají využít nejen pro dospělé, ale dobře působí i na děti a zvířata (možná by se dalo čekat, že je vlastně přijmou vzhledem k své vnímavosti ještě líp). Těch několik případů, které uvádíš, mi přináší konkrétní představu, dík které mám chuť se o té terapii dozvídat ještě víc a případně časem vyzkoušet některou z esencí. Ne o každé přírodní metodě se dá říci, že by přinášela okamžitý účinek a působila i na další než jen fyzické bázi - zdá se, že Bachovky jsou v tom přeci jen výjimečné a stojí to zato, zabývat se jimi ...


Ono by to asi chtělo na začátku zajít za odborníkem, protože podle mne fakt fungují, ale ne všechno si člověk dokáže naordinovat sám, i proto, že má tendenci si svoji vnitřní situaci přikrášlovat, spoustu věcí si neuvědomí, může to být potlačené, a podobně. Jejich přínos i "limit" zároveň spatřuju v tom, že léčí přednostně duši, což je super právě u dětí a zvířat, ale třeba se zlomenou rukou to na rozdíl od homeopatie nic neudělá. Jenže zase, i homeopatie potřebuje odborníka, ale ne nějakou rychlokvašku, které se rojí každým rokem víc a víc, najít skutečného odborníka na jedno i druhé rovná se nalezení pokladu, takže kdyby třeba někdo znal někoho, kdo se Bachovkama zabývá na odborné poradenské bázi, byla bych moc ráda Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2015 10:53 am    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Nevíte někdo, která esence by mohla zabrat na alergii? Na jaře mě čekají květy stromů a pak trávy, tak přemýšlím, že bych si něco pořídila. Co jsem se dívala, účinek proti alergii je u některých zmiňován, ale není to to hlavní, tak nevím ...


To záleží na tom, jak si myslíš, že sis tu alergii vytvořila Smile. Nikdy nenajdeš bachovku, která ti bude léčit přednostně alergii, ale nějaký psychický blok, třeba jabloň je proti posedlosti úklidem, pedantství, takovému tomu všemožnému desinfikování jakožto podvědomému strachu z ušpinění se. Pokud tímhle trpíš, pomůže ti, ale jinak ne, byť je u ní uvedené, že je i na alergie. Obecně bych bachovky brala prvotně jako pomoc proti strachu. Obava z něčeho vyvolá jisté přesvědčení ústící do konání, které přivodí fyzický symptom. Obráceně to nelze, takže nejde odstranit alergii a jako bonus získat ztrátu nějakého strachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2015 1:50 pm    Předmět: Citovat

Aha, jasně, chápu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 11:11 am    Předmět: Citovat

http://www.bio-bachovky.cz/stres-anti-stress.htmlVidím, že tohle není zrovna živé vlákno, ale... Laughing Slečna ve zdravé výživě mi poradila bachovy kapky na nervozitu a stres před zkouškou. Našla jsem tuhle směs. Měl jste s ní někdo dobrou zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.