Vlasy krásné až druhý den po umytí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=12f65fbdb6d508f4464bc6ee27ad6384Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 10:20 pm    Předmět: Citovat

Už jsme trochu OT, ale co...

Různé masky, kondicionéry apod. jsem používal a vypadalo to víceméně stejně jako teď. To bych musel mít nějaký bezoplachový kondiš. A to budu radši plácat ten mandlový olej, když už jsem ho pořídil.

Co se hřebenu týče - mám objednaný dřevěný (olivový) a vkládám do něj velké naděje. Uvidíme.
A jak jsem už psal - přírodní péče se tváří 100x lepší a účinnější než chemie, akorát se to ještě musí vylaborovat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 7:59 am    Předmět: Citovat

Moje vlasy taky patří k těm, co jsou hezčí až druhý den po umytí. První den jsou rozlítané a vypadají neupraveně. Nejhorší je to když je suším fénem. Řeším to tak, že umývám vlasy večer a ony do toho druhého dne získají takovou lepší konzistenci. Dřív jsem se snažila docílit většího objemu, což s přibývající délkou už není tak potřeba, a právě proto jsem umývala vlasy ráno aby byly hodně načechrané, jenže to právě už teď nevypadá hezky, spíš působí zničeným dojmem. Když je nejhůř namažu si ruce krémem (normálním na ruce), pročešu jimi vlasy, pak projedu kančákem a vypadají mnohem lépe, uhlazeně, ale ne mastně (jako bývají po oleji). Přešla jsem tedy v poslední době na systém: 1. den umýt večer aby stihly uschnout než jdu spát, zamotat do drdolu, nebo copu (pokud jsou ještě vlhké). 2. den rozmotat, nosit rozpuštěné, večer uplést cop, 3. den nosit v copu, večer případně umýt nebo 4. den nosit v culíku nebo drdolu a večer umýt....Jestli umyju 3. nebo až 4. den záleží na spoustě faktorů hlavně výskyt ve městě. Mám vlasy jemné, vlnité, se sklony ke krepacení po umytí, tedy uplně jiný typ vlasů než Portos.
Takže asi co vlasy to rozdílný problém.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2015 9:59 pm    Předmět: Citovat

Ve vlákně o silikonech bylo, že se dají vymýt sulfátama, tak jsem doma našel jeden šampon z Manufaktury se SLS a jal se vymývat ten sajrajt z Mythic oilu.
Výsledek? Do dvou hodin po umytí vlasy uschly, byly plné objemu a konečně se zase po dlouhé době normálně kroutily (takové to, jak se od hlavy začínají pomalu vlnit, pak se vlní víc a nakonec to přejde v kudrliny; a ne jako předtím, že od hlavy jde rovné spláclé cosi, co se pak najednou začne zběsile kroutit).

Takže to vypadá, že tímto tématem nastíněný problém byl aspoň u mě způsoben chemií (konkrétně asi těma silikonama). Akorát mi přijde zajímavý, že i po relativně přírodních šamponech (např. Yves Rocher) mi to dělalo totéž. Takže zkvalitnění vlasů pomocí přírodní péče asi taky přispělo k řešení.

Každopádně chemie mi jde z domu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 10:12 am    Předmět: Citovat

Tak s odstupem času to vypadá, že na vině byly opravdu silikony, příp. přemíra oleje (např. ve shikakai).
Teď používám prakticky jenom jogurtový šampon (jogurtová maska + žloutek) a objem naskáče ještě před doschnutím. O tom jsem si dřív mohl nechat jenom zdát. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2015 5:36 am    Předmět: Citovat

Ha, toto téma mi asi uteklo. Každopádně také se řadím do skupiny - hezčí vlasy až na druhý den po umytí. Silikonama to u mě určitě nebude - když jsem používala konvenční kosmetiku, tak jsem měla vždy hezké vlasy hned po umytí. Co používám přírodní kosmetiku, cca to bude už 7 let, tak vlasy zásadně hezké až na druhý den. Čím to je netuším, nějak jsem si na to zvykla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2015 2:48 pm    Předmět: Citovat

A není to tak, že po přírodní kosmetice jsou sice první den "divné" a pak krásné, ale po chemické kosmetice sice ihned po umytí skvělé, ale za chvíli hnusné a splihlé? Aspoň tak nějak si to pamatuju. Já jsem taky mívala něco podobného - po přírodní péči včetně všech lektvarů a zábalů a olejů byly první den i dny jakoby omdleté nebo co, takové lehké ale pak postupně nabývaly každý den síly a byly lepší a lepší až do umytí. Měla jsem to tak hlavně v začátcích, když jsem měla ještě hodně kratší vlasy -tak možná se tak zkroutily, že to na mě mělo takový dojem a možná to byl vůbec jen můj dojem a ostatním by se zdály ihned po umytí právě dobré. Ale teď už to tak nemám. I když je pravda, že vždy, když mám mít umyté vlasy na nějakou událost a mají vypadata nejlépe, tak umývám vždy alespoň s předstihem jeden den - abych nečesala z umytých rovnou do šatů. Druhý den jsou fakt lepší, v té nejlepší kondici. I když možná je to můj pocit a navyklý způsob.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2015 7:34 pm    Předmět: Citovat

víla napsal:
A není to tak, že po přírodní kosmetice jsou sice první den "divné" a pak krásné, ale po chemické kosmetice sice ihned po umytí skvělé, ale za chvíli hnusné a splihlé?


Pravda Exclamation Já si teď po x letech dala do délek kondiš se silikonem a přesně to se stalo - čuměla jsem, že mám hned po umytí hezké vlasy, ale čím více dnů od umytí, tím hnusnější vlasy Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2015 9:25 am    Předmět: Citovat

víla: U mě to teda vždycky bylo tak (chemie nechemie), že po umytí si to nějak sedlo a tak to drželo 3 dny. Třetí den účes už postupně povolil a pak to začlo být trochu rozlítaný. Ale že by se nějak měnila kvalita, to jsem si nikdy nevšiml.
Chemie akorát způsobovala, že vlasy byly splihlý (skoro jakoby slepený) a muselo se to do druhého dne srovnat. Zajímavý je, že bylo jedno, jestli myju ráno nebo večer - vždycky se to vzpamatovalo až přes noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.