Jak vám rychle rostou?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 69, 70, 71
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6cd19bbc32b5814e9c13df35a1bc33e7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2015 12:51 pm    Předmět: Citovat

Před časem se tu někde řešilo (ani za boha nemůžu najít kde), že někomu vlasy rostou víc na jedné straně. Když jsem to začal trochu pozorovat, tak koukám, že nalevo je mám taky trochu delší než napravo.
Ale nejvtipnější je, že když jsem začal jíst Pangamin, tak se to projevilo hlavně na nehtech pravé ruky. Prostě na pravé ruce rostou viditelně silnější nehty, zatímco na levé ruce není pozorovatelný rozdíl... Že by jednostranný nedostatek vitamínu B? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2015 8:37 pm    Předmět: Citovat

Nebo spíš dominance jedné z hemisfér? Nějak jsem si všimla, že jsem ze začátku mívala na 1 straně víc jakoby neduživé vlasy a nadruhé silnější, pevnější, jistější. Stejně to mám i s tělem a obličejem - jednu stranu preferuji a cítím se v ní líp, že ji líp ovládám nebo co a ta druhá polovina těla mě někdy, teď se mi to daří srovnat, ale hlavně dřív, dost vytáčela, jak neovladatelná nebo co a jaksi špatně propojená s mojí duší. A odpovídá to přesně tomu, jakou rukou píšu, tudíž pravidlo kříže a pravá hemisféra ovládá levou polovinu, a naopak. Bylo to tak i s vlasama.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karlí
81-160
81-160


Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2015 10:38 am    Předmět: Citovat

víla napsal:
Nebo spíš dominance jedné z hemisfér? Nějak jsem si všimla, že jsem ze začátku mívala na 1 straně víc jakoby neduživé vlasy a nadruhé silnější, pevnější, jistější. Stejně to mám i s tělem a obličejem - jednu stranu preferuji a cítím se v ní líp, že ji líp ovládám nebo co a ta druhá polovina těla mě někdy, teď se mi to daří srovnat, ale hlavně dřív, dost vytáčela, jak neovladatelná nebo co a jaksi špatně propojená s mojí duší. A odpovídá to přesně tomu, jakou rukou píšu, tudíž pravidlo kříže a pravá hemisféra ovládá levou polovinu, a naopak. Bylo to tak i s vlasama.

zajímavý postřeh, jenom tak pro zajímavost a pro pobavení - znáš tento test?
http://vladimirbohm.cz/2013/10/pouzivate-vice-pravou-ci-levou-mozkovou-hemisferu-udelejte-si-jednoduchy-test/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2015 12:03 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Před časem se tu někde řešilo (ani za boha nemůžu najít kde), že někomu vlasy rostou víc na jedné straně. Když jsem to začal trochu pozorovat, tak koukám, že nalevo je mám taky trochu delší než napravo.
Ale nejvtipnější je, že když jsem začal jíst Pangamin, tak se to projevilo hlavně na nehtech pravé ruky. Prostě na pravé ruce rostou viditelně silnější nehty, zatímco na levé ruce není pozorovatelný rozdíl... Že by jednostranný nedostatek vitamínu B? Laughing
S těma nehtama- byl by z tebe dobrej kytarista. Ty klasický nepoužívaj trsátko, ale nehty a mívaj na levý ruce co nejkratší a na pravý drápy. Cool Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2015 7:04 pm    Předmět: Citovat

Karlí napsal:
zajímavý postřeh, jenom tak pro zajímavost a pro pobavení - znáš tento test?
http://vladimirbohm.cz/2013/10/pouzivate-vice-pravou-ci-levou-mozkovou-hemisferu-udelejte-si-jednoduchy-test/


Tanečnici znám - teď (na odkazu) se točila po směru (pravá hemisféra). Na okamžik mrknu jinam a už se točila proti směru... Laughing
Ale jinak jsem velmi radikálně vyhraněný levák. Přesně, jak píše víla - na pravé ruce pár jizev od krájení, zápěstí v kopru (sice obě, ale pravé víc Razz ) a kotník byl vymknutej taky hlavně napravo. (Ale jak je z výčtu jasno, tak ta nešikovnost je v zásadě oboustranná. Cool )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2015 7:30 pm    Předmět: Citovat

S tou preferencí stran podle mozkové laterality - to je přesné... Laughing
Já se na sebe už hodněkrát zlobila, že cop si vždycky přehazuju jen na levé rameno (neboť jsem také radikálně vyhraněný levák Smile ), čímž ho pravidelně odírám o ramínka kabelky (kterou zásadně nosím - jak jinak - nalevo) ap. Na délkách je to jasně vidět, že jsou v tom místě orvané, vysušené... A pro další příklady bych nemusela jít daleko - už jen proto, že jednu ruku (+polovinu těla) používá člověk aktivněji, na hrubší úkony, a druhou na jemnější práce.
Zkrátka taky věřím, že kvalitu a růst vlasů ovlivňuje i takovýhle aspekt. Možná nemusí být ta nerovnoměrnost o rychlosti růstu, ale o tom, že na jedné polovině jsou vlasy u konečků víc ulámané, poničené...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2015 9:08 pm    Předmět: Citovat

Týjo, já jsem fakt podivnej mix.... podle toho testu. Jsem jasnej pravák, nepřeučenej Laughing (Mamka je přeučenej levák). Kabelku nosím na pravým rameni (i když i dost na levým - nuceně, kvůli rovnoměrný zátěži na záda), cop hážu na levý rameno, lepší a o něco hustší vlasy mám na levý straně hlavy, ale podle testu používám opravdu mohutně pravou hemisféru. I pravou stranu tváře mám hezčí. Jo, ona se mi dokáže otočit do protisměru hodinovejch ručiček, ale jakmile kouknu mimo, hned se točí zase po směru. Zajímavý no Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 69, 70, 71

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.