Tajemná místa v Čechách a na Moravě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2b9bf20af8ea67d4a89b47e40778b643Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2015 11:38 am    Předmět: Citovat

Hm, já jsem tam byla několikrát, většinou tam nebyl skoro nikdo jiný a k vidění mi přijde, že je tam toho docela dost. Mně se tam líbí, atmosféru to celkem má. A vstupné není nějak astronomické. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2015 2:44 pm    Předmět: Citovat

Klášter Rosa Coeli jsme navštívili v turistické sezoně a kupodivu jsme tehdy byli jediní návštevníci Smile . Mně se tam líbilo, za sebe tohle místo doporučuji.
Cenu vstupného si ale už nepamatují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2015 10:46 pm    Předmět: Citovat

Zajímavý je, že jsem si pamatoval, jak se pořád říkalo, že v Rosa Coeli vstupné nechtějí. Holt je vidět, že se jim reklama začíná vyplácet...

Ale snad si spravím reputaci násl. popisem: Very Happy
Jednou jsem jel z chaty z Jizerek a nějak se mi nechtělo prostě přímo po dálnici (občas mě chytne toulavá nálada, a když není včas vybita touláním pěšmo, tak zafunguje i v autě), tak jsem to bral víceméně náhodně přes kopečky. A v Mohelnici nad Jizerou jsem narazil na nádherný románský kostelík. Měl úžasnou atmosféru a ohromně mě přitahoval (ale dovnitř jsem nešel).
O to víc mě zarazilo, když jsem prakticky jen za kopcem vjel do Kláštera Hradiště nad Jizerou (ano, fakt se to tak divně jmenuje). Vlastně tam jsou na kopci jen zbytky kláštera. Vidět z toho jsou akorát hradby a pár soch. Ale připadalo mi to mnohem mohutnější než ve skutečnosti. A ta atmosféra - jak kopanec do žaludku. Prostě atmosféra Draculova sídla jako vyšitá.

Takže napodruhé jsem neodolal a jel najisto. Z Mohelnice jsem to vzal trochu jinou cestou a zase: V Mohelnici nádherný kostelík s dokonale harmonickou atmosférou. A za kopcem kostel (klášter byl vidět při příjezdu z jiné strany) na první pohled skoro stejný jako ten v Mohelnici. Ale atmosféra naprosto opačná. Ani párem volů by mě tam nedostal... (A nejlepší je, že napodruhé jsem se Klášteru chtěl vyhnout. No, nepovedlo se.)

Znáte to tam někdo? Taky to na vás tak působilo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 5:54 pm    Předmět: Citovat

Jenne, díky za tip. V rámci dovolené jsem zajel i na Hradiště a bylo to přesně, jak říkáš (teda až na ten pocit návratu domů, ale ty energie byly úžasné).
Doufám, že jsem tam nebyl naposled...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.