Citlivá vlasová pokožka, alergie, svědění
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 43, 44, 45
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=393dd2ab3831d2ecafddde893f4d4370Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2015 11:35 am    Předmět: Citovat

A co hydratovat? Plácnout na hlavu třeba jogurt? v tomhle vedru může být vlasová pokožka prostě jen suchá.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tingi
41-80
41-80


Založen: 18.1.2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2015 12:15 pm    Předmět: Citovat

Jogurt jsem ještě nezkoušela, zkusila jsem kokosový olej do pokožky na noc, ale po umytí zas stejné.
Napadlo mě, jestli se mi tam nerozmnožily kvasinky nebo něco takového, ale to by mi snad zabral ten Nizoral - ikdyž jsem ho zkusila jen 2x, protože jsem měla pocit, že mě tu pokožku podráždil ještě víc.
Zkusím tedy ještě ten jogurt a pak mě napadl už jen ten šampon od Neutrogeny.
Ach jo, nechce se mi skončit na kortikoidech, pokud se to nezlepší samo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2015 3:37 pm    Předmět: Citovat

Tingi - ono některý ty srágory v šamponech můžou působit kumulativně, dlouho používáš a nic, a pak se to najednou rozjede a ta pokožka hlavy je citlivá skoro na všechno. Mně tohle před lety udělal právě Fructies, kterej jsem předtím v pohodě používala několik měsíců - a vlastně to byl jeden z důvodů, proč jsem si tehdy našla tenhle server. Nizoral ani jiný šampony nepomáhaly - teda nebylo to ponich tak děsný jako po fructisu, ale svědilo to taky. Tehdy mi pomohla henna - a následnej přechod na přírodnější věci, s pěnivejma věcma jsem dodneška dost opatrná. Ale skoro bych řekla, že ten hlavní zvrat nebyla samotná henna, ale prostě to, že si pokožka hlavy mohla odpočinout od tenzidů. Takže na Tvým místě bych vyzkoušela umýt alespoň jednou něčím, co nepění - vejcomedový šampon, jogurt s medem, lávová zem, nebo můžeš zkusit jenom umejt nějakým bezsilikonovým kondicionérem, případně nějaký namletý bylinky - třeba koupit bezbarvej hennovej zábal, rozmíchat tak lžíci a dvě, prodrbat tím namočený vlasy a spláchnout (ani nemusíš dělat zábal nebo to nechávat působit). A uvidíš, třeba ten odpočinek od pěnění pomůže. (Jo a například sodu bych v týhle fázi nezkoušela, mě třeba dráždí skoro stejně jako šampony. )
Ale pokud máš podezření na kvasinky, tak by mohly trochu pomoc oplachy vodou s trochou jablečnýho octa (a někdo dokonce přidával ocet do šamponu či jiných vlasomycích prostředků).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2015 3:43 pm    Předmět: Citovat

Tingi, jak to myslíš, že by Ti to olej ještě víc podráždil? Já mám podobný problém, jen nechápu, kde je problém :/ Tedka střídám šampony jak divá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2015 3:48 pm    Předmět: Citovat

Tak zkus vážně zábal s hennou i bezbarvou, dát tam oleje a jablečný ocet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tingi
41-80
41-80


Založen: 18.1.2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2015 4:34 pm    Předmět: Citovat

Holky díky za rady.
Henna mě nenapadla, tak zkusím asi nejdřív tu.
Tu olejovou kůru jsem myslela, přímo tu, co je určená na hubení vší, obsahuje to nějaké eterické oleje, tak aby mi to ještě víc nepodráždilo tu hlavu. Jinak kokosovej olej mi dělá spíš dobře, ale jen když ho tam plácnu, jak to smeju, zas nic.

Jako s vlasama mám problém pořád, hlavně s padáním a maštěním, ale tohle se mi ještě nestalo, aby mi takhle svědila palice a nic nezabíralo Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2015 5:51 pm    Předmět: Citovat

Prý na vši je dobré Tea tree oil, že je hubí a odpuzuje. Nemyslím, si že by to byly vši, sice já z nich mám panickou hrůzu taky, ale třeba je to podráždění a nebo alergie. Nebo mě napadlo, není to třeba pot? Že se člověk zpotí? Možná je to blbost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: po srpen 24, 2015 10:46 am    Předmět: Citovat

Píší sulfat free nezkoušel někdo? Mají je na parfums.cz http://macadamiahair.com/rejuvenating-shampoo.html#.VdrnP5cnu4g
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2015 9:31 am    Předmět: Citovat

Ta značka tu má vlákno http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=5789 , ale teda moc lidí tam nenapsalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 43, 44, 45

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.