SILIKONY VS. HENNA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=19c672252af5897bdff926c806e04487Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 2:55 pm    Předmět: Citovat

Judy napsal:
Já si nemyslím, že by měly silikony tak dramatický dopad na vlasy - nemyslím si, že by se po nich dusily a vypadávaly. Já je přestala používat, hlavně z důvodu, že mám hrozně jemné vlasy, které se rychle mastí a silikony, které na vlasu ulpívají vlasy připlácnou k hlavě a to maštění ještě urychlují.

Henna sice také vlasy obalí, ale neudělá je tak jemné. Naopak, vlasy působí vzdušnějším, silnějším dojmem a tak rychle se nemastí.


tak každemu asi ne, bude to velmi individuální, ale ja vlasy opravdu vypadané měla, sem tam nějaky silikoňák použiju. Vlasy do pasu se pak těžko češou, ale spíš jen do délek. Bezsilikonove šampony mi vyhovují více, mam o třetinu víc vlasů....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sasanka
8-20
8-20


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 9:45 pm    Předmět: Citovat

tak mě třeba alverde nesedí vůbec...mám z toho šamponu šíleně pocuchané vlasy, zdá se mi že i moc vysušené. Já nepoužívat "silikony", tak vlasy po umytí ani jinak nerozčešuSad...dávám si i na konečky kokosový olej ale prostě to nepomáhá tak moc jako bych chtěla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 2:05 am    Předmět: Citovat

Kosimka napsal:
Dneska som objavila obchodík s prírodnou holandskou kozmetikou HimaLaya a mali aj Hennu! A nielen to, mali hennový gélový farbiaci šampón vraj zmývací po 6-8 umytiach. A teraz k téme: v príbalovom letáku je napísané: AK POUŽÍVATE ŠAMPÓNY SO SILIKÓNMI, ZA FAREBNÝ VÝSLEDOK NERUČÍME!
To potvrdzuje moju teóriu, že predsalen vlas tým silikónom obalený je, takže asi aj henna doň preniká ťažšie. Nemám predstavu, čo naopak robí silikón na zahennenom vlase Shocked Podľa mojej teórie asi nič, nakoľko ho henna nepustí Question

tak naštěstí článků o působení silikonových přípravků stále přibývá.
Dám příklad, po kterém snad bude jasnější, co se s vlasem ošetřeným silikonem stane, a jak by to potom mohlo být s hennou.
Představ si auto, to je tvůj vlas, necháš ho nalakovat vrstvou laku, aby se hezky lesklo, to je silikon, který vlas obalí, zpevní, "ochrání" před vším z venku, a tedy všechno co se bude chtít do vlasu dostat, bude mít smůlu a po tom laku-silikonu sklouzne dolů. Osobně pochybuji, že by henna dokázala proniknout do vlasu přes silikon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 2:16 am    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
btw - je tu někdo, kdo používá čistě bezsilikonovou péči a narostly mu vlasy dál než do pasu? Ale myslím, používat bezsilikonové věci celou dobu růstu, ne nechat je narůst na silikonech a pak je přestat používat.
Kolikrát lidi ta fáze "nenávidím silikony" s prodlužující se délkou přejde.

Asi tě to překvapí, ale já. Měla jsem vlasy několik let do pasu, stejně dlouhé, pěkné, husté, barvené jen hennou, používala jsem jen přípravky bez silikonů, pokud teda byly silikony v něčem obsaženy, nejspíš bych o tom ani nevěděla, je to už hodně let zpátky. Podle mě mi tak vlasy narostly díky péči, a sice, že jsem vlasy vůbec ničím nezatěžovala, žádné laky, pěny, gely, kulmy, fénování, česání vždy jen rukama, vlasy jsem rozčesávala tenkrát hřebenem pouze před mytím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:15 am    Předmět: Citovat

Mě se po porodu asi moc nevyplatil fakt, že mám doma jen přírodní přípravky. Co nevypadalo, to se ulámalo...jestli bude nějaké příště, pokusím se zareagovat dříve... Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tinka Kristinka
0-7
0-7


Založen: 15.3.2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:11 pm    Předmět: .................................................. Citovat

Ale však henna je 100% prírodný prostriedok na farbenie vlasov, nie? Tak ako môže obsahovať silikóny a tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:34 pm    Předmět: Citovat

Tinka: Kosimka psala, ze "Jak pouzivate sampon se silikony, za barevny vysledek nerucime", ne ze ten gelovy hennovy barvici sampon silikony obsahuje Smile

Taktez je neobsahuje ani cista henna.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2015 5:54 am    Předmět: Citovat

Včera se mi povedlo - ne záměrně - svést malý souboj henny a silikonů na mých vlasech... Zadělala jsem si směs na henna-gloss s pivním balzámem od Saely a nevšimla jsem si, že má ve složení (jinak docela slušném), solidní zastoupení jednoho typu silikonu. Zjistila jsem to asi 2h poté, co jsem měla směs na hlavě, tak jsem nad tím už jen mávla rukou a nechala to další 2h působit. Smile Výsledek byl moc pěkný... - jednak jsem netrpěla silným hennovým odérem (balzám se postaral o celkem příjemnou vůni), vlasy jsou úžasně hebké a lesklé, a překvapivě i barva chytla dost sytě... Nějak se mi nezdá, že by si při působení henna se silikonem vadily. Odstín vyšel, jak jsem zvyklá. Ještě uvidím, jak se to bude vymývat (a jestli za pár měsíců nespláču nad výdělkem, až se mi budou vlasy olupovat z té několikahodinové silikonové kúry), ale zdá se, že žádné drama nenastane... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.