Bydlení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6dc72dab3ae25987cbaaf687ff252d8aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 5:15 pm    Předmět: Citovat

My máme svým způsobem výhodu, že máme vysoké stropy (je to starý dům) - máme do stropu cca 3,5 m, možná o chlup víc. Tak právě přemýšlíme, kam s těmi policemi - pod stropem nám bez dost velkého žebříku moc k ničemu nebudou... Holt je dát níž, ale to se zase bojím, že to bude vypadat blbě? Když bude najednou v polovině zdi nějak rozumně široká police s dalšími věcmi?!?

Skříněk zatím nemám nijak moc, nechtěli jsme si úplně zahltit ten prostor, ale asi to bude chtít přidat - i když taky nevím pořádně kam. Postel s úložným prostorem už máme, bez toho by to vůbec nešlo. Nemůžeme zastavit nábytkem celou stěnu, pač potřebujeme nějaké místo na myší klec. Mno uvidíme, nějak to snad vymyslíme. Byla bych moc ráda, kdyby se nám podařilo, aby to i vypadalo aspoň trochu pěkně, ale s nábytkem co máme, tak nevím nevím. Holt každý pes jiná ves.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 5:23 pm    Předmět: Citovat

My máme taky malý byt s vysokými stropy a prostě jsme obětovali jednu menší stěnu a celou jsme ji zastavěli do skoro 3 metrů výšky. Na půlce je šatní skříň a na druhé peřiňák (před ním postel) a nad ním veliká knihovna, kam se vlezlo i něco jiného než knihy. Taky jsme si to tu nechtěli úplně zabít nábytkem, takže ve zbytku pokoje máme už jen úzké komody (cca 40 cm hloubka) a nad nimi zavěšené ještě užší prosklené skříňky. Pak jsme si dali do koupelny skříňku o úplně maximální velikosti, co se tam vlezla, a to byl dobrý nápad, skladujeme v ní i nekoupelnové věci, co se jinam nevešly. Ale nebudu lhát, i tak tu s prostorem dost bojujeme, ale víc nábytku jsme tu už nechtěli.

Edit. Nábytek jsme si teda nechali udělat na míru, s naším specifickým bytem jsme si v obchodech nevybrali. Jediné věci, co jsme si koupili, jsou židle, třeba i botník jsme si museli nechat udělat, protože se nám tam žádný o 1 cm nevešel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 5:31 pm    Předmět: Citovat

Co já vím, tak v takových bytech se občas dělá ,,druhé patro" - takový větší úložný prostor (či spaní pro děti) pod stropem. Nebyl to sice vrchol vkusu, ale ani to nevypadalo bůhvíjak špatně (obzvlášť v porovnání s nějakými policemi). Ale nevím, jestli by to prošlo v nájmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 5:35 pm    Předmět: Citovat

my to pořád ještě vymýšlíme. Kuchyñ je už 9 let provizorní... Taky teda záleží na velikosti. My máme ložnici, obývák a kuchyň s jídelnou v místnosti 9x3,5m. Okna na krátké straně. Místností se prochází do dětského pokoje a z jedné dlouhé stěny "trčí" komín....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 6:34 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Co já vím, tak v takových bytech se občas dělá ,,druhé patro" - takový větší úložný prostor (či spaní pro děti) pod stropem. Nebyl to sice vrchol vkusu, ale ani to nevypadalo bůhvíjak špatně (obzvlášť v porovnání s nějakými policemi). Ale nevím, jestli by to prošlo v nájmu.

Někde na fotce nebo videu jsem viděla toto "druhé patro" ve vylepšené verzi - dole byly skříňky, nahoře spaní. V podstatě jako se dělají ty vyvýšené postele s místem vespod třeba pro hraní dětem, tak to celé bylo využito jako skříň s poličkami. Ve zjednodušené verzi by asi šlo koupit barevně ladící komody a šoupnout je dospod, ale netuším, jak to udělat s dvoulůžkem, nevím, zda se běžně takovéto postele prodávají, možná spíš na míru udělat Confused škoda, že si nejsem schopná vybavit, kde jsem to viděla, mám pocit, že šlo o nějaké video na Idnes nebo jiném portálu v sekci bydlení, ale bude to už delší doba Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 6:41 pm    Předmět: Citovat

Prodává je třeba Ikea. Ale ja su to ze zdravotních důvodů nemůžu dovolit.
http://m.ikea.com/cz/cs/catalog/products/art/00160866/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 6:45 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Prodává je třeba Ikea. Ale ja su to ze zdravotních důvodů nemůžu dovolit.
http://m.ikea.com/cz/cs/catalog/products/art/00160866/

Díky, znamenám si pro pozdější použití, viděla jsem vždy jednolůžka (ale jo, nikdy jsem to víc nezkoumala, jen prošla okolo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 6:49 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Kuchyñ je už 9 let provizorní...

Ne nadarmo se v diplomacii říká, že dočasná řešení bývají ta nejtrvalejší. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 7:39 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
wensdy napsal:
Kuchyñ je už 9 let provizorní...

Ne nadarmo se v diplomacii říká, že dočasná řešení bývají ta nejtrvalejší. Very Happy
polovina uchytek je vyměněnà. Všechny šuplíky jdou sesvorkovaný elkana. Lednici mám v předsíni - až po nastěhování se zjistilo, že s ní architekt nepočítal a na překopání elektriky nebyly finance. Do narození dětí jsme navíc měli tu malou. Co se dá strčit pod linku - teď je tam myčka. Už jsem vymyslela, jaj bych to chtěla..teď na to našetřit Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út září 15, 2015 6:12 am    Předmět: Citovat

Patro nám neprojde, to nás už napadlo též... Postel máme otvírací, o kousek vyšší než obyčejná, mám dojem. Napadlo mě, jestli by se něco vyřešilo, kdyby se posunula doprostřed zdi a vlastně trochu "vytrčila" do prostoru a tím by se nám uvolnil přístup k části stěny, u které postel je (je teď v rohu). Právě nad postelí žádný nábytek nemáme, ani mi to tam nesedí - kvůli vyndávaní kdečeho neustále stoupat na postel... Ale musela bych to propočítat.

Jinak plánuju nábytek barevně natřít, to tak strašná investice není, pro nás lepší než shánět nový a aspoň se sjednotí. Nějaký kousek asi dokoupíme, to jo, ale nebudeme měnit všechno.

No, asi si všechno změřím, přenesu na čtverečkový papír a budu přesouvat. Doplníme nějaké police. Myslíte, že by mohl vypadat dobře nějaký systém polic, které by byly tak nějak rozházené po pokoji? A nebyly moc široké? Kde by byly knížky a jiné drobnosti + by sloužily jako prolézačky pro kocoura... Nebo něco takového - z nějakých přepravek, krabic apod. Některé by se daly třeba i zakrýt barevným malým "závěsem".

_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.