Zdravé a krásné nehty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=eca4d49c8c5146a36b5fe73a64f30e27Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 4:25 pm    Předmět: Citovat

Já udělala obrovský objev, že na tom, že se nehty nemají stříhat, ale jen pilovat, asi možná opravdu něco bude, před necelými 2 týdny se mi zlomil nehet (praštila jsem se konečky prstů o vysokou polici)- poprvné po více než půl roce, a to jsem nebrala žádné potravinové doplňky a vlasy a pleť moc kvalitní nemám...
Dřív když jsem je stříhávala, a dopilovávala až ten výsledný tvar, tak se mi nehty často "zvrtnuly" (takové to bolestivé, jak se nehet ohne směrem k hřbetu ruky) lámaly a "ztřepily" - ta hornější vrstva se mi na konci nehtu občas sama kus odloupla, co jsem jen průběžně pilovala, tak vůbec Shocked
Jinak od té doby, co jsem si je přestala kousat a začala si je pěstit "došpičata" (cca 3 roky) o ně pečuju stejně - nesnesu na sobě barevné nehty, i kdyby byly černé, takže podle potřeby cca jednou za měsíc a půl je přemáznu bezbarvým lakem se "ztužovačem" (nevím, jak jinak by se hardener přeložil, i když si při ztužovači vybavím šlehačku... Very Happy ) a to je celé, žádné pečující olejíčky, ale ani žádný odlakovač...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út září 15, 2015 6:53 pm    Předmět: Citovat

Musím pochválit bio Karité balzám na nehty od Saloosu. Vždycky mi přišlo zbytečné kupovat něco extra jenom na nehty, ale udělala jsem výjimku a tenhle balzám je fakt výborný - na nehty a hlavně kůži okolo nich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2015 7:18 pm    Předmět: Citovat

Nechci zakladat nove tema, tak se pokusim zeptat zde.

Jiz nejakou dobu se mi u palcu na nohach deje jakesi "podrustani" starsiho nehtu novym ... v praxi to vypada jako kdyby se "puvodni" nehet oddelil od luzka a novy nehet ho podrostl ... a tak porad dokola. Nehty se jakoby "ztlustuji" tam, kde jeden podrusta druhy, je tam i viditelna hrana a to "oddeleni" ... proste dve vrstvy nehtu nad sebou prirostle jeden k druhemu, nez ten novy zacne odtlacovat onen puvodni smerem ke konecku.

Ze by to byla plisen se mi nezda, do bazenu nechodim a 90% casu travim doma bosa nebo v ponozkach (pripadne ve svych vlastnich, ovsem vyvetranych botach) z rodiny nikdo zadny takovy problem nema. Palce ani nevypadaji jako typicky napadene plisni, nemam zanicene ani bolestive nehtove valy ani nehtove luzko, nehet se primarne nedroli, nesmrdi ... no, krom toho ze to vypada fakt hodne blbe to vlastne nedela nic zvlastniho.

Stalo se to nekomu z vas, pripadne mate nekdo zkusenost s deformaci nehtu kvuli pusobeni tlaku shora na nehet (aka tesne body)? Sice doma boty nenosim, ale vetsinu casu travim na kolenou a prave nejvetsi "tlak" se prenasi po kolenou na narty a prave palce u nohou ...

Utocim tea tree olejem, sklenenym pilnikem (na ztenceni nehtu) a kartackem (v posledni dobe i mlekem s 15% urey aby se ten nehet trochu zmekcil) ale buh vi. Na kozni se mi zrovna dvakrat nechce s pristupem, ktery jsem tam zazila mne tam uz dlouho nikdo nedostane (aneb kdyz doktor resi uplne neco jineho nez to s cim jsem tam prisla a pak mne odbude mastickou s tim, ze "su mlada, tak je to stejne nejspis pubertou")

Diky za kazdou radu a tip ... nohy se mi dokrvuji dobre a fakt uz moc nevim co s tim Sad na zadnem jinem miste to nemam a nic jineho v soucasne dobe neresim (zdravotni problem) ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2015 8:24 pm    Předmět: Citovat

Jitt, opravdu to může být tím tlakem. Mužovi takhle podrostl nehet po tom, co si párkrát ukopl palec, nebo ho na sálovce někdo blbě nakopl, právě do palce. Delší dobu to vypadalo trochu jako plíseň, prostě zdeformovaný nehet s modřinou, a pak si muž všiml, že podrůstá novej. Prý se mu to už někdy stalo. Takže stačí docela málo no.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2015 11:10 pm    Předmět: Citovat

Niki, diky za info, hned jsem klidnejsi Smile

holt se s tim asi budu muset prozatim smirit ... nebo se zkusit plazit jinak. Zatim budu prubezne TTOckovat "co kdyby" ale asi to fakt bude ten tlak. Sice neni velky a ten nehet neni "obrazeny" jako ze by byl ukopnuty nebo tak, ale proste ... uvidim no.

Strasne pomalu rostou ale to tak nejak pripisuju tomu ze rostou spis "do vysky" nez do delky ... ta hmota se spis "ztlustuje" nez prodluzuje. Snad na ne nebudu za chvili muset brat raspli Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.