Vlasová kosmetika- kombinovat značky či nikoliv?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4a4c6fa90f2568d4cd2afbbe59fbdcfcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 6:09 pm    Předmět: Citovat

Střídám šampóny Aussie na objem a Bione s keratinem a střídám kondiš Fructis density, Aussie na objem a masku Fructis 3 oleje. Střídám olejík Balea s bezoplachovým Kallos LAB 35.
A to je sakra hodně kombinací. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 8:06 pm    Předmět: Citovat

Sid - jenže není přírodní kosmetika jako přírodní kosmetika. Třeba jsem taky koukal na nějaké ty šampony/balzámy babičky Agáty a i když tam není přímo SLS, tak nějaké ty sulfáty a další věci tam jsou. A je mi jasné, že tohle by mi už teď trvale nevyhovovalo. Jenže zrovna s tímhle by ani střídání nepomohlo...

Harik: To teda je. (sakra, to už je poněkolikátý, co mi tu chybí pískací smajlík z příspěvků na profilu Very Happy )

No uvidíme. Třeba se jednoho dne namlsají (a já budu muset přestat bejt línej a začít mýt častěji - ostatní alternativy na uzlíky nebyly tak dobrý jako jogurt). Ale zatím to tak nevypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 8:14 pm    Předmět: Citovat

Mám otevřeny vždy 3-4 šampony a 3-4balzámy a masky. A každé mytí použiju jiný. Já se teda řídím podle toho, co mi vyhovuje. Takže tam koluju Klorane, Natura siberica, sebamed, sanotint, Lavera, takový ty bez silikonů od Garnier a Timotei, Queen helene nebo Logona..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st září 09, 2015 8:09 am    Předmět: Citovat

Portosi, co vím, tak Sid používá obvykle opravdu přírodní (certifikovanou) kosmetiku. Tam obvykle nějaká, byť šetrnější, čistidla jsou. Tvůj medovo jogurtový šampon je technicky vzato no poo metoda. Wink To jenom abychom si ujasnili pojmy a nemluvili každý o něčem jiném.

Jinak já střídala taky. Nejdřív chemku s přírodou, pak různou přírodu (míněno certifikovaná přírodní kosmetika, ne "přírodní" cosi, o čem to tvrdí reklama, protože na předposledním místě složení je výtažek z nějaké rostliny Rolling Eyes ) mezi sebou a taky s nějakýma no poo metodama (ajurvédské bylinky, lávovka). Střídat jsem ale vždycky musela. Až se sodou a octem a teď na WO nestřídám nic. Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st září 09, 2015 9:53 am    Předmět: Citovat

No počkej, zas to neni nijak přehnaný, ne? Vyhovuje mi mít vždycky dva exempláře přípravku, aby šlo střídat. A v kontextu dv jsem tak nějak lehce nad průměrem, ne? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st září 09, 2015 11:01 am    Předmět: Citovat

Meadow: Jasně, pardon.

Harik: Tak jsem to nemyslel. Ale v porovnání s mým ,,používám jeden šampon, dokud vyhovuje a pak jdu na další" mě to zaujalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: st září 09, 2015 11:52 pm    Předmět: Citovat

Četla jsem, že by se měly používat všechny přípravky (šampon, kondicionér, maska) od jedné značky a ze stejné řady. To je sice hezké, ale co pak má člověk dělat, když má u hlavy, kam si dává šampon, vlasy "normální a jemné", zatímco v délkách "velmi suché, lámavé, obtížně rozčesatelné"? Confused Když si koupím řadu pro jemné normálně mastící se vlasy, kondicionér bude obvykle velice "lehký", aby ty jemné vlasy neulíznul, a nejspíš mi nebude stačit. Když si koupím na velmi suché a lámavé, po příslušném šamponu budu mít velice rychle znovu mastné vlasy. Obojí ozkoušeno. Takže si s tím hlavu nelámu a na každou část vlasů používám, co mi vyhovuje. Nikdy jsem nezaznamenala žádnou nepříjemnou interakci Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Natka
21-40
21-40


Založen: 15.8.2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 2:02 pm    Předmět: Citovat

Zásadne striedam značky a zatiaľ nebol žiaden problém. DevaCurl, Aveda, Shea Moisture, John Masters Organics, Kinky Curly. Je síce pravda, že moje kučeravé vlasy sú nezmary. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.