Dušičky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=06727ea35067b96ad7913b1327c326b9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 10:02 am    Předmět: Citovat

vercaskockama napsal:
Teď jsem zmatená - dušičky jsou až pozítří? Je to teda 2.11., že? Very Happy


Mám posunutý čas o den napřed, pardon. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 11:49 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
vercaskockama napsal:
Teď jsem zmatená - dušičky jsou až pozítří? Je to teda 2.11., že? Very Happy


Mám posunutý čas o den napřed, pardon. Very Happy


Já se lekla, že dlouhou dobu žiju v omylu - nestalo by se mi něco takového poprvé Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 6:57 pm    Předmět: Citovat

Hmm, já nejsem tak úplně na obřadné potulování se po hřbitově, na druhou stranu odmalička tam na Dušičky chodívám a holt nedá sa, taková atmosféra zahrnující ideální kombinaci světýlek, počasí, tmy aj. tam prostě jindy nebývá. Manželova rodina je navíc odjinud, takže to většinou máme i s výletem. Letos jsme jeli už v týdnu, cesta byla parádní, zrovna vycházel měsíc v úplňku nad lesními hřebeny, joo, skvělé to bylo. A venku už pěkně lezavo, na hřbitovech nikdo, jenom světla, ticho a ten měsíc a hvězdy. Zpátky u nás též ani nohy, podařilo se nám najít všechny náhrobky (což není úplně samozřejmost, vzhledem k tomu, že se tam fakt zase až tak často nevyskytujem). Akorát u nás je posledních pár dnů nečekané bezvětří a teda zapalovat kahánky na hřbitově, ba dokonce nechat je stát jenom tak, aniž by je vichr během pár vteřin sfouknul, to je opravdu zvláštní.Twisted Evil
Pořád ještě je to pro mě takový svým způsobem rodinný setkávací svátek, byť už ty doby, kdy se sjížděli lidi opravdu zdaleka, už se asi nikdy nevrátí. Přesně jak psala Ilon, těch lidí ubývá, bohužel na jejich místo už nikdo nový nenastoupí... Je to takové dvousečné, ale k této roční době to ladí a podoba toho svátku mi sedí, jsem dušičkový nadšenec od děcka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 9:43 pm    Předmět: Citovat

Přijde mi zajímavé, jak tu mystiku dušičkového období bere každý jinak Smile já bych zase návštěvu hřbitova nenazývala obřadním obcházením, i když asi chápu, co je tím myšleno. Z dětství si vybavuji, jak táta opečovával hrob svých rodičů, kam mě s sebou vždy vodil. Stejně tak moje babička z máminy strany, s tou jsme se procházely hřbitovem, četly náhrobky a u obou beru jako výraz.... asi úcty? ... že se o ten jejich postarám tak, jak by si přáli, i když je to v podstatě nesmyslné počínání. Stejně jako je pro ostatní ujeté moje polohlasné zdravení "osazenstva" při příchodu a odchodu ze hřbitova, prostě cítím, že bych měla a nedá mi to, často dodám i za kým jdu (manžel vždy kroutí hlavou). Miluju sledování plápolajících svíček na hřbitově, přijde mi to příjemně ponuré a evokuje mi to dětství - dívání se na hřbitov z kuchyňského okna s mou mámou. A jak už jsem psala, mám tuto dobu moc ráda, jen je vážně nezvykle pěkné počasí a chybí mi k dušičkám ten vlhký chlad a husté mlhy v pošmourných podvečerech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 9:59 pm    Předmět: Citovat

No, však já taky každou návštěvu hřbitova nenazývám obřadní, jenom se mi nechce sáhodlouze a zcela detailně rozepisovat, co tím myslím. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 10:17 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
No, však já taky každou návštěvu hřbitova nenazývám obřadní, jenom se mi nechce sáhodlouze a zcela detailně rozepisovat, co tím myslím. Wink

Já to chápu a nemyslela jsem to zle, jestli to tak vyznělo, za což se omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.