hypothyreosa + vypadávání vlasů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=88da4d66b3f1352aebb2c889de48fa3aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Feldort
0-7
0-7


Založen: 21.12.2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 7:21 pm    Předmět: hypothyreosa + vypadávání vlasů Citovat

Dobrý den,
už nějakou dobou mi strašným způsobem vypadávají vlasy (jsem schopen si vytrhnout hrst vlasů bez toho aniž by to bolelo) a to vlastně od doby co jsem začal nosit dlouhé vlasy a byla mi zjištěna autoimunní hypothyreosa.
Beru Euthyrox 100mg, v minulosti jsem bral Euthyrox 50mg a Letrox 50mg.
Jestli to pomůže - jsem zrzek a vlasy se zamastí už během cca 6-8h
Měl bych vlasy ostříhat, věnovat jím nějakou speciální péči nebo to nechat tak? Protože dle všech už mám něco jako pěšínku a to mi je 13 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 7:57 pm    Předmět: Citovat

Říká se, že vlasy a štítná žláza spolu dost úzce souvisí. Ale taky žeru Letrox a vlasy celkem přežívají. I když u mně to není autoimunní.
Na druhou stranu u mamky to autoimunní bylo, má teď plnou kompenzaci (ze štítné žlázy vlastně nic nezbylo) a vlasy má odpovídající věku. Rozhodně jí nijak vytrvale nepadají.

Takže podle mě tam ta souvislost se štítnicí být může, ale taky nemusí (nebo třeba nepřímá - stres apod.). Rozhodně bych to řešil s doktorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 8:21 pm    Předmět: Citovat

Ta spojitost štítná žláza a vlasy platí především pro neléčený stav. Pokud je dobrá medikace, je to téměř stejné, jako u zdravého.

Měla jsem sníženou funkci u druhého těhotenství a nevypadl mi ani vlas. Tatínek ji má deset let a vlasy by mu mohla závidě i kdejaká dvacítka. A to už je trojnásobným dědečkem.

Hledala bych jinde...

U mužů bývá nadměrné vypadávaní způsobeno velkým množstvím testosteronu. Ale jsoi i jiné příčiny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 9:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, autoimunitní hypothyreosu mám už 12 let... a vlasy mám až na zadek Smile Pokud máš už hladinu hormonů lékama vyrovnanou a v normě, neměl bys z hlediska týhle choroby nic vnímat. Vlasy mi sice padaly, ale pouze dvě období - jedno před bakalářkou a zároveň asi z chemickýho barvení, a podruhý dva až tři roky zpět, kdy jsem měla rok trvalýho stresu. Takže bych hledala opravdu jinde, většinou je na vině ten stres, anebo jiný zdravotní nebo výživový problém. Barva vlasů by s tím neměla nijak souviset a mastí se ti nejspíš, že vstupuješ do puberty Smile To přejde, neboj. Holt si je umývej dle potřeby... Anebo jíš přespříliš tučnýho, smaženýho, nezdravýho nebo pálivýho. Nechala bych ty vlasy růst, pokud po nich toužíš.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.