No Poo mytí: Vejcomedový šampón
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8fa74d99aa6de200bc7be97ec938c2c5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2015 1:11 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Vílo, ten popis na mě neustále křičel o pórovitých vlasech. Řekl bych, že zhruba podobně se mi taky dřív chovaly.
Zkus tu shikakai. Fakt vlasy nádherně uhladí (a jakoby uzavře).



Na uhlazení vlasů používám jako středoevropan naše byliny a taky středomořské (kopřiva, bříza, tymián, mateřídouška, rozmarýn atd...). Nepoužívám ani hennu ani jiné tyto hodně cizokrajné. Ne, že bych proti nim něco měla, ale mám vlasy dost z našich krajů, tudíž dost křehké a jemné, mám dojem, že nejlépe jim tedy poslouží tyto byliny. Docela to funguje, jen je prostě zase musím smýt, ale i tak jsou znát zřetelně jejich účinky, takže tam přesto vlastně zůstávají. Jinak pokud vše smyju, tak vlasy jsou dobře uhlazené i lesklé, spokojené, je s nimi dobrá práce. Jen v nich nesmím nic nechávat, a to ani žádný kondicionér (to si už vůbec nedovedu představit), nanejvýš, nejlépe co snesou, je zbytkové množství oleje po umytí a kúře, to ano, z toho mají radost. Jinak já je zas nechci přesmíru a nepřirozeně uhlazovat (už mi i radili, že si je mám obarvit (chemicky!), že to pak vlas zatáhne a že je míň citlivý nebo co. Jenže já jim chci nechat především volnost a říkám si, že to má nejspíš důvod, že jsou ty vlasy takové. Zas si říkám, že když jim dám to dobré v kůrách, že to zas mnohem lépe vstřebají a využijí. A taky, nemám ráda zas úplně uhlazené vlasy, jelikož když je povrch vlasu částečně neuhlazený, dělá to i lepší objem. Nějak se ta horní vrstva s těma destičkama spojí s destičkama na sousedních vlasech a vytvoří strukturu, podobně jako peří.

Každopádně teď si chci dát pauzu od všech možných mytí vlasů, vydržet to aspoň týden, možná víc. Uvidím ale, zda mi to vlasy dovolí.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2016 5:18 pm    Předmět: Citovat

víla, porthos:

jojo, myslim, že mám podobné. taky jim řikám pórovité (od póru ne od pórku:)
nedaj se zatěžkávat výživou, na druhou stranu, když se s nimi nic neudělá, seschnou a zchrunďatěj (vždycky mě napadne že by se s nima dalo dobře podpalovat), a jsou i takové hodně lehké. Ta hranice nezatěžkat-upravit je dost tenká, a tak musím pořád balancovat:) naštěstí už ale jsem se s tim tak nějak naučila. pochopila jsem, že prostě rády nasávaj (běda špinavý vzduch, nějaký těžký kondicionér apod, ale např. venku po dešti-paráda) a zase vypařujou (běda sucho:/)
řeším to tak, že si je meju co nejméně abych prodloužila interval mytí, chodím co 3 měsíce na zástřih konečků (to se mi osvědčilo víc než kondicionéry, kúry..) a mám v pokoji po dobu co se topí bezvadně uklizeno a zvhčovač vzduchu:)
proboha co budu dělat až budu zase někde ve špinavym městěSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2016 10:33 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova: Mně se teda vlasy teď ohromně zlepšily poté, co jsem se naučil mýt věcmi, co nevysoušejí, ale naopak hydratují.
A mám pocit, že jsou spokojenější při kratším intervalu mytí (tak 3 až 4 dny), než když to protáhnu. (Teda odhlédnu-li od toho, že míra zašmodrchání s časem roste.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2016 9:28 am    Předmět: Citovat

Porthos: jenže právě, mně přijde, že je těžký najít nějaký mydlo, co "hydratuje," přijde mi, že si to na těch obalech většinou vymýšlí, že je to jen nějaká hmota co na čas zaplácne ten vlas, ale protože to voda není, tak pak právě ty vlasy spíš zatěžuje a za 2-3 dny se to projeví. Mně vyhovuje rychlé krátké umytí jemným šamponem a co nejvíc prodloužit interval (protože jinak se ty intervaly začnou čím dál víc zkracovat..prostě to ty vlasy provokuje:) taky v těch šamponech je většinou alkohol, což myslim neni moc dobrý.
skvělé pro ně bylo to suché mytí, jenže toho jsem se vzdala protože mám ráda dovádění ve vodě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2016 11:27 am    Předmět: Citovat

Já používám jogurtový šampon: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=7405

Taky je dobré zkusit mytí čistě jenom kondicionérem. Máme tu na to vlákno: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1338
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.