Nechci slyšet že to nejde !
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c96057af80c2c6ceda2f15117f09fdfdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 6:25 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Ja bych to s tim tmavnutim nevidela tak tragicky, indigo ma tu vyhodu, ze se pomerne snadno vymyva a to co zbyde je vetsinou hnedorezava. Takze z meho pohledu, i kdyby to tmave chytlo, neni az takovy problem strcit ty konce do roztoku sody a nechat trochu odmacet Smile (Indigo pousti v zasaditem prostredi)

Teď jsi mi nasadila do hlavy myšlenku, jestli existuje i "kyselý" šampon. Já bych teoreticky ráda míchala světle hnědou a ráda bych, aby zrzavá pouštěla stejně rychle jako indigo. Nemohl by mít takový šampon na to vliv? Smile
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
terrezz
8-20
8-20


Založen: 12.1.2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 6:44 pm    Předmět: Citovat

A co kdybych do te hnědé přidala citron ? Podpořilo by to zrzavou ale zároveň by to mělo pořád Hnědý krycí účinek ? Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 6:58 pm    Předmět: Citovat

zetonek: Hlavni potiz je v tom, ze hennove barvivo se natvrdo vaze na keratin a tudiz velmi neochotne pousti, kdezto molekuly indiga jsou navazane podstatne slabsi vazbou a vylozene jen na povrchu vlasu; az bych z toho co jsem cetla rekla, ze se vazou lehce spis na hennove barvivo nez na vlas samotny. Takze bohuzel "kysely" sampon moc nepomuze Sad V nahlem pomateni mysli jsem zkusila vymyt ze svych roky zahennovanych delek trosku te henny a tak sem si rozpustila ctyri lzice kyseliny citronove v cca dvou deci vody s tim, ze v tom ty delky vymacham a "uvidim co pusti" .... ani prd Very Happy voda zustala kristalove cista Laughing To ze samponu ze mne te cervene tece trosku vic, ale stejne je to jen minimum.

Jinak vicemene kazdy sampon PH 5,5 je "kysely" protoze neutralni PH (PH vody) je na stupnici na cisle 7, vyssi cisla jsou zasady a nizsi kyseliny (citronova stava ma tusim cislo 3). Takze pokud ti nepousti henna pri pouziti samponu bezne, obavam se ze tomu uz moc nepomuze :/ Ta dvojna vazba na keratin je proste "nezlomitelna"

terrezz: Pokud pridas moc citronu, tak nechyti indigo. Caj by se mozna jeste snesl, tam je to bohuzel hodne o tom najit tu spravnou rovnovahu ... v hodne zasaditem prostredi zase spatne barvi henna. Holky co potrebuji treba zakryt sediny to pak delaji tak, ze nejdriv nabarvi cistou hennou a pak na to hned vzapeti (po smyti henny) plesknou ciste indigo ... pry to tak na sedivych vlasech lepe drzi, ale je s tim dvakrat vic prace.

A jeste jedna poznamka k tomu indigu, nemelo by se zalevat vodou teplejsi nez 50°C jinak se znici. Narozdil od henny vysokou teplotu nesnese (takze "horka" kohoutkovka to resi)

Fakt nejlepsi na tu hnedou co do vysledku je Khadi a drzet se jejich navodu na krabicce. V tomto konkretnim pripade "lety" a "mnoha zdejsimi uzivatelkami" provereny postup Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 8:24 pm    Předmět: Citovat

Co se týče hnědé, souhlasím s Jitt. Já už jsem vyzkoušela hnědou Hennecolor, Lush, henu z DM, Logonu, ale Khadi drží nestrovnatelně nejlíp.

Jinak díky Jitt za vysvětlení. Smile
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
terrezz
8-20
8-20


Založen: 12.1.2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2016 5:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj holky pořad hledám co tam plácnu a ted jsem narazila na přelivy http://www.hennecolor.cz/page.php?5 od hennecolor. Chytne to ? Myslim nejaky ten hnědý odstín na sjednocení . Mate zkušenost s přelivem ? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2016 6:04 pm    Předmět: Citovat

Co jsem slysela, tak docela i chytaji ale take se vymyvaji, je to takova dost jemnejsi chemie, neni to prirodni zalezitost. Ale taky to ty vlasy tak strasne nenici jako normalni preliv/barva. Na sjednoceni by to mohlo byt, kdyz na to pak v zapeti plesknes hennu, aby to barvivo z vlasu tak "neutikalo" ... ale osobni zkusenost s temito prelivy nemam.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 10:01 am    Předmět: Citovat

Přeliv. Ať už chemický nebo nechemický, vymývá se.

Viz text v odkazu

Vydrží asi 6 umytí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
terrezz
8-20
8-20


Založen: 12.1.2016
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 12:13 pm    Předmět: Citovat

Jo už jsem narazila na nejake tema kde to holky probiraly. Smile tak ja tam dam světle hnědou hennu a budu se modlit at to nemam tmavý .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 2:07 pm    Předmět: Citovat

Držím palce, ať to chytne, jak má! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.