Opakované záněty, a jak jim předcházet?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=929d2c106c6096dad77a56307c4683a2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenyiiis
41-80
41-80


Založen: 29.9.2014
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 6:04 pm    Předmět: Opakované záněty, a jak jim předcházet? Citovat

Dobrý den, milí dlouhovlasáči. Chtěla jsem se vás optat, zda někdo z vás nemá zkušenosti opakujícími se záněty. Mířeno teď pouze na ženy, co se týká vaječníků. Léta se mi opakovaly záněty močových cest, ale tohle je mi novinka... A ne zrovna milá. Během roku ho mám již podruhé, a to i po zaléčení jak mě, tak partnera. Rolling Eyes
Rodiče mi už chtějí pořizovat i předražený wobenzym, takže kdyby měla některá z vás zkušenost, jak tomu co nejlépe předejít lepší cestou, budu ráda za jakoukoli odpověd. Přeci jen, jednou bych ještě chtěla mít děti, což by s častějším opakováním zánětu mohlo být nemožné.
Veškeré základní předpoklady prevence jako teplo, hygiena, apod. dodržuji úzkostlivě, partnera mám přes dva roky stejného, ale stejně se mi to vrací. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 6:54 pm    Předmět: Citovat

Vyjmenuji vše, co dodržuji. Žádná intimní kosmetika. Jen neparfémované hygienické potřeby. Dezinfekce spodního prádla + kvalitní spodní prádlo. Pokaždé čistý ručník.

Na podporu imunity stačí vit. C a B komplex. Ale tady bych spíše zavedla něco přímo na daný problém. Tedy zaváděcí tabkety a brusinky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 9:16 pm    Předmět: Citovat

Já jsem měla opakované záněty močových cest, třeba i 3x nebo 4x do roka...Náhoda mě zavedla k dobré akupunkturistce, která dělá čínskou medicínu a musím říct, že u mě tyto kolotoče zastavila pravidelná akupunktura kombinovaná s bylinkami dle čínské medicíny. Ze začátku to není levná sranda, ale teď už chodím jen na udržovací akupunkturu jednou za čas a když nadchází kritické období, tak si nechám namíchat bylinky. Wobenzym a veškeré chemické věci jsou na prd. Tato moje "doktorka" je bývalá magistra z lékárny...Doporučuji si najít někoho spolehlivého v okolí, kdo se akupunkturou zabývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 9:30 pm    Předmět: Citovat

Jeniiis: Mozna by nebylo od veci vyzkouset i psychoterapii ... ne ze bych byla nejaka zaryta "alternativistka" ale pokud se zdravotni komplikace opakuji i navzdory veskerym "medicinalnim" zasahum a lecbam, pak ten problem muze byt docela dobre i v hlave.

Mozna jsem ted uplne vedle, ale neprekvapil by mne problem s prijetim sebe sama jako zeny, ci zenske role v zivote ... mozna i podvedoma touha "nemit ted deti". Psychika je strasny svinstvo a s clovekem dokaze poradne zamavat Sad

Tak ci tak, drzim palce, at se toho brzy zbavis Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenyiiis
41-80
41-80


Založen: 29.9.2014
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 1:58 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem moc za tipy, uvidíme, jak se to vyvrbí tentokrát Smile Minule jsem to podcenila, a řešila to poměrně pozdě, tak trvalo 3 měsíce, než se to doléčilo. Do dalších chemikálií se mi popravdě také moc nechce. Zánětů močových cest mě také nejlépe zbavily brusinkové kapsle, a ne nějaké zběsilé směsy.
Imunitu mám bohužel takovou nějakou nijakou od čtrnácti, kdy jsem měla mononukleózu -> už se z toho to tělo úplně nezpamatovalo. Zobu multivitamíny, zvýšila jsem příjem ovoce, zeleniny, apod. (nic moc jiného stejně nejím).
Je možné, že to na mě zase skočilo díky zkouškovému, to mám vždycky hrozné nervy, a jsem kompletně vyčerpaná, ale uvidíme.
O nějaké "alternativnější" možnosti budu určitě uvažovat a něco si načtu, ostatně tím si člověk rozhodně neublíží tak, jako horou prášků...

Jitt: Máš pravdu, že děti nyní opravdu nechci, ale jen z čistě praktického hlediska, neb nemám dokončenou vysokou a nepracuji. Finančně bychom to neutáhli. Kdyby to ale mělo přijít, nějak by se to také muselo zvládnout, už jsem dost stará na to, abych si s takovýmito problémy ještě koledovala něčím, jako by byl třeba potrat. Možná, že nějaký schopný a vyhovující terapeut by nebyl na škodu, prozatím jsem ale vždycky narazila na lidi, co mi vůbec nesedli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 3:08 pm    Předmět: Citovat

Jenyiiis: jak již bylo výše zmíněno, tak nepoužívat žádnou intimní kosmetiku, parfémovaný papír, parfémované intimky.
Jinak nevím, zda jsi to psala či ne, ale bereš hormonální antikoncepci? Já řadu let trpěla nejrůznějšími gyne problémy a po vysazení HA jako mávnutím kouzelného proutku přestaly, a to nejen mně, ale i mé další kamarádce, která měla stejné problémy.

Jinak také, jak bylo zmíněno, hodně hraje roli i psychika, ale to už musí vědět každý sám... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenyiiis
41-80
41-80


Založen: 29.9.2014
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 4:56 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
Jenyiiis: jak již bylo výše zmíněno, tak nepoužívat žádnou intimní kosmetiku, parfémovaný papír, parfémované intimky.
Jinak nevím, zda jsi to psala či ne, ale bereš hormonální antikoncepci? Já řadu let trpěla nejrůznějšími gyne problémy a po vysazení HA jako mávnutím kouzelného proutku přestaly, a to nejen mně, ale i mé další kamarádce, která měla stejné problémy.

Jinak také, jak bylo zmíněno, hodně hraje roli i psychika, ale to už musí vědět každý sám... Smile



Parfémovaných věcí se straním jako čert kříže, ale s tou antikoncepcí mě to nenapadlo. Vím, že je to svinstvo, co nadělá dost škody, ale s tímhle jsem si to nespojovala. Shocked Časem jsem stejně plánovala vysadit. Sice pak budu plešatá, ale aspoň třeba po nějakém čase zdravá Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 5:01 pm    Předmět: Citovat

Jenyiiis napsal:
Parfémovaných věcí se straním jako čert kříže, ale s tou antikoncepcí mě to nenapadlo. Vím, že je to svinstvo, co nadělá dost škody, ale s tímhle jsem si to nespojovala. Shocked Časem jsem stejně plánovala vysadit. Sice pak budu plešatá, ale aspoň třeba po nějakém čase zdravá Laughing


Nezaručím ti, že to bude i tvá příčina problémů, ale mám kolem sebe pár lidí, kterým fakt obtíže poté zmizely, za zkoušku nic nedáš.
Jinak mi třeba po vysazení vlasy nepadaly, ale naopak mi zhoustly, a to jako fakt Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.