Začátečník a Henna.Poradte prosím
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 358, 359, 360 ... 370, 371, 372  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=35a96bffe750d94dc964a56022b6abefZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

jakou mate kvalitu vlasu po henne?
vlasy jsou silnejsi a vyrazne hustejsi
23%
 23%  [ 10 ]
vlasy jsou silnejsi a hustejsi ale ne o moc
59%
 59%  [ 25 ]
henna vlasum na kvalite nepridala
16%
 16%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 42

Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 1:52 pm    Předmět: Citovat

KellyMTuck: Jen pojd jen pojd, tady jsi na spravne adrese Laughing

Ale na zacatek te asi trosku zklamu. Henna chyta spise do oranzovocervene spis nez do cervene (ve smyslu te skutecne cervene jak si ji vetsina lidi predstavuje). Tudiz to ceho chces dosahnout muze a nemusi byt docela problem ...

Pokud ti ale nevadi tmavsi barva, zkusila bych Hennecolor Bordo. Obsahuje sice trosku pikramatu sodneho, ale osobne ji pouzivam uz roky a nic se mnou nedela. To stejne i par dalsich lidi ve foru ... ale jde teda hlavne do tmavocervene (az studene vinova).

Taky se mi osvedcilo pridavat tea tree olej, ale ten krome trochu cervenejsi barvy vysledek zaroven i ztmavuje. Tedy opet do takoveho mahagonu/tmavocervene ... hodne zalezi i na pouzite henne.

Pomerne chvalena je tu i henna Lamda, se zminenym tea tree olejem dava spis cervenejsi odstin (pri vice vrstvach az skoro do toho stejneho co HC bordo), ale zas to bude tmave.

No a v posledni dobe se tu jeste mnozi pokusy s ibiskovym cajem/praskem, ktery pri oplachu nechava nacervenale odlesky ve vlasech, ale nikoliv permanentne (po oplachnuti vlasu se vymyje).

Cervenou papriku bych nedavala, vino, cervena repa nebo boruvky taky moc nepomahaji, barva se na vlasech neudrzi.

Urcite citron (1-1,5 dle velikosti) a pokud chces zarivy odstin, tak zalit horkou vodou. Citron mozno nahradit octem (jablecnym/vinnym), pokud ti kyselost citronu dela problemy.

No a kolik henny ... tot otazka, ja bych asi pouzila ctyri/pet polevkovych lzic. Nanest hlavne k hlave a ty ostatni prameny kolem hlavy jakoby "namotat" ... no a zbytek naplacat uplne nahoru. Pod igelitem se to pak stejne vsechno roztece a dostane se to uplne vsude Smile

Hlavne se nedes prvnich par dni, kdy to muze byt fakt echt zarive a oranzove, do ctyr dni by ta barva mela trochu zoxidovat a jeste se zmenit na "tu finalni". Schvalne to pisu v uvozovkach, protoze az priste budes hennovat, zase se to trosku zmeni jak se na vlasy bude toho hennoveho barviva nabalovat vic a vic (az se to ustali na nejakem odstinu).

No a nakonec, abych nezapomnela, vzhledem k tomu ze nepouzivas ani cassii ani indigo, tak to na hlavu muzes plesknout treba hned Smile lawsonia spolecne s peroxidem nijak (katastrofalne) nereaguje, zadne zelene vlasy se konat nebudou Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stratenyy
8-20
8-20


Založen: 16.6.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2016 9:06 pm    Předmět: Citovat

potreboval by som nutne radu :/ konečne sa mi podarilo presvedčiť mamu na hennu ( farbí už 15r. stále chem. červenou farbou ) chceli by sme docieliť červenú farbu akú si stále farbí nebráni sa ani niečomu medzi červenou a ryšavou(zrzavou) alebo s zrzavými odleskami . Mamka má polodlhé kučeravé (kudrnaté) vlasy a už je to 5 tyždeň od farbenia garnier farbou odrast asi 2 cm . Poradíte mi značku a nejaký postup ?:/ ja si farbím len bezfarebnou hennou teda veľký postup tam nieje . Ďakujem za rady Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2016 9:22 pm    Předmět: Citovat

Ono je hlavně důležité vědět, jaký má maminka přirozený odstín svých vlasů. Od toho se to potom všechno odvíjí Wink Já mám výbornou zkušenost s Hennou Lamda nebo s hennou Lush (odstín Caca brun). Taky můžu doporučit čistou hennu Khadí. Mám vlasy takové světle oříškové barvy (trochu do popelava, prostě taková šedomyší blond). Přecházela jsem úplně stejně jako maminka z chemické barvy (takové trochu vínové) a postupným vrstvením jsem se dostala k pěkné mahagonové. Jinak jsem se řídila radami, které jsou v Top tématu o henně. Může ti taky pomoct tenhle vzorník: http://www.khadi-cz.cz/cz/page/0/vzornik-rostlinnych-barev-na-vlasy-khadi.html?detail=2513
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2016 9:31 pm    Předmět: Citovat

Stratenyy: základný postup je rovnaký ako pri bezfarebnej henne... akurát je dobré pridať ocot, prípadne tea tree oil pre podporu červenej farby... neviem, či chceš dávať olej - pomáha proti vysušovaniu, ale zároveň henna potom horšie chytá...
keď zalievaš veľmi horúcou vodou, môžeš farbiť už keď to trochu vychladne, ak dávaš skôr vlažnú, je lepšie nechať poriadne odstáť (kľudne aj cez noc) a potom ešte pred farbením zohriať (buď v rúre alebo zaliať trochou horúcej vody)
s hennou mám skúsenosti len s čistou, asi najlepšie podľa mňa chytala five fives (výrazná oranžová), ale keď chceš červenú farbu, môžeš skúsiť skôr hennu s prímesou pikramatu sodného, alebo s nejakými bylinkami (napr. khadi má hennu s amlou), ale k tomu ti lepšie poradí niekto, kto s nimi má skúsenosti
ps: stále je to henna, takže napriek všetkým radám a tipom môže výsledná farba vyzerať úplne inak, ako čakáš
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 4:49 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si nakonec vybrala http://www.biooo.cz/henna_ayuuri_natural-p-6241.html

Jen bych potřebovala poradit. Na profilu mám aktuální poslední fotku, jak dlouhé a barevné mám vlasy. Kolik g henny si mám dát? To mám do ní fakt přidat jen šťávu s citronu, aby vznikla hustší pasta? Voda se tam nepřidává? Popř. kolik? A přes noc nechat odstát? A mohlo by to na mých vlasech chytit trochu na červeno?

Omlouvám se, že se tak ptám, ale furt se toho bojím. Smile

Plus jestli máte nějaký tip, co na té stránce ještě objednat. Smile Zbavuji se doma šamponu se silikony.. a tak nemám nic. Plus nějaké olejíčky by se hodily.

Moc děkuji!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 7:17 pm    Předmět: Citovat

Stratenyy: Jen upozornim, tea tree olej zpusobi ze vysledek nebude svetly, ale tmavy, byt (by) mel jit vice do cervena (kvuli mnozstvi barviva uvolneneho z henny).

Rozhodne se ale neda cekat zarive cervena jako od chemickych barev, prvni aplikace budou spise do oranzova a vysledek hned po barveni pak jeste do ctyr dnu zoxiduje a ztmavne (da se uspisit horkym vzduchem).

KellyMTuck: Pro jemne vlasy do pasu pouzivam bezne na dobarveni (naplacani kam se da) zhruba pet polevkovych lzic henny, tobe by mohly stacit tri/ctyri. Radej ty ctyri, co zbyde muzes nechat zamrazit a pouzit priste, henne se nic nestane.

Zalevat jen citronem by mohlo drazdit pokozku, tak tam vzdycky lisknu jeden cely (vymackany) citron (nebo jeden a pul pokud jsou mensi) a doliju na pozadovanou konzistenci vodou. K te vode poznamka ... cim teplejsi (az vrouci) tim rychleji henna zacne barvit a tim rychleji i prestane. Da se tim ovlivnovat i vysledna intenzita odstinu ... cim studenejsi (a posleze mene dlouho aplikovana) henna, tim svetlejsi a prirozenejsi zrz odstin. Doba odstavani pak zavisi na pokojove teplote (pri 20 stupnu je treba zhruba 12 hodin nez henna zacne barvit a pote aplikace muze byt dlouha az nekolik hodin (dle chuti), kdyz se zalije vrouci, tak je treba to dat na hlavu hned jak to zchladne a po dvou hodinach je mozne to smyt, uz to nebarvi.)

Nevim, zda chces spis tmavsi nebo svetlejsi odstin, pokud tmavsi, tak do toho pridej tea tree olej (cca 30-40 kapek, ja ho davam tak od oka), pote henna rychleji chyti i spise do cervena.

S tim zrz nebo cervena a co do toho namichat aby to chytlo cervene ... je to slozite. Hennove barvivo je jen jedno (lawson) a ten je od prirody oranzovy. Jedine pokud se hodne navrstvi na sebe, zacne jit do tmavocervene az do bordo, ale na svetlych vlasech tohle trva fakt dlouho (a zaroven je treba pocitat s tim ze takto ty vlasy taky ztmavnou).

Zrovna tahle henna (Ayuuri z Biooo) ale nakonec jedne holcine tu (taky svetlovlasce) sla do takove svetlejsi cervenooranzove na prvni barveni a davala myslim taky jen citron a vodu. Ale je treba pocitat s tim, ze to zrz bude vzdy, zejmena okolo obliceje. Pokud chces zkusit tmavou ktera spise pujde do cervene (tmavsi cervene), tak se priklanim spise k Hennecolor Bordo (s pridavkem pikramatu).

Co se samponu se silikony tyce, spis bych zkusila postupne "slevit" na nejaky bezsilikonovy z drogerky, zejmena pokud nemas problem se snasenlivosti SLES napriklad. Sama jsem taky zkousela prirodnejsi sampony ve snaze dat vlasum to nejlepsi az mi vsechny zmastily hlavu do druheho dne a tak jsem se "pokorne" vratila zpet k bezsilikonove chemii. Takovy Alverde je dobry kompromis (a ma dobre balzamy) a nestoji moc. A pokud ti to i porad bude "malo" tak pak jsou tu ruzne Urterkramy, Lavery ... Smile

Olejicky je bohuzel treba vyzkouset, nekteri lide jsou olejofobni (jako ja Laughing) a oleje jim proste nesednou. Obecne se tu ale vychvaluje kokosovy olej, mandlovy/merunkovy a jojobovy. Za sebe hlasuju pro trosinku veproveho sadla (respektive mast Dr.Popova Rakytela, ktera ma v tom sadle zaklad, ta mi udelala sluzbu zatim nejvetsi). Rozhodne bych olej nedavala do henny, tam muze snizovat barvici ucinek (ale jsou zde i taci, kterym to vyhovuje, je treba to vyzkouset).

Henna kolem a kolem je silena alchymie a obvykle trva, nez clovek najde "ten svuj" mix, bohuzel se ji take neda zbavit tak lehce jako chemickych barev. Ja hennuju uz roky a stejne ten mix porad obmenuju podle toho jak moje vlasy zrovna vypadaji v zavislosti na tom, jak chci aby vypadaly.

Nicmene je to sranda a pro ten pocit kdy mi do vlasu zasviti slunicko a cele mi je rozzari bych hennu nemenila za nic Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 8:48 pm    Předmět: Citovat

To je vyčerpávající odpověď! Děkuju! Smile Takže když zaliji chvilku odstátou převařenou vodou, tak až to bude snesitelné, tak napatlám na hlavu a tak 2 hoďky nechat? Smile A konzistence.. měla by být taková.. kašovitá? Very Happy Vsadím se, že to na poprvé podělám. Very Happy

Do zrz mi nevadí, nosila jsem zrzavou.. já raději aby to bylo světlejší než tmavší. Smile

Takže tam koupím jen tu hennu a na šampony mrknu do drogérky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 9:11 pm    Předmět: Citovat

Za malo Smile Na to svetlejsi bych to zalila normalne vodou z kohoutku (studenou) a nechala odstat pri pokojove teplote do druheho dne. Tim si budes moct lepe regulovat jak moc ti henna chyti (jak tmave) protoze barvivo se timto zpusobem uvolnuje pomaleji, nez kdyz to na hlavu das po zaliti vrouci vodou Smile

Je fakt, ze to muze par aplikaci zabrat, nez se doberes "toho sveho" odstinu, ale u henny je vzdycky lepsi jit od svetlejsich po tmavsi, pac opacne to bohuzel moc nefunguje Smile Daji se pak dohennovavat i jen korinky aby delky netmavly a jednou za cas to dat i do delek pro oziveni barvy ... vymyslet se toho da tuna Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 11:06 pm    Předmět: Citovat

Tak henna už je doma! Smile Takže fakt zalít studenou vodou večer a do zítřejšího dopoledne nechat zabalené odstát? Protože v návodu je zalít horkou vodou a nechat odstát. A pak druhý den přimíchat horkou vodu a dát na vlhké vlasy.

Ale asi se budu řídit tvou radou, když to máš vyzkoušené. Smile Přidám tedy i citron a snad mi do té doby přijdou oleje, tak můžu kápnou i ten - je jedno jaký? Smile

Už se těším, až Vás nebudu otravovat a pochlubím se s výsledkem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 5:04 pm    Předmět: Citovat

Hotovo. Jsem spíše zrzka. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 358, 359, 360 ... 370, 371, 372  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.