Co nejraději čteme aneb doporučítárna :D
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 183, 184, 185 ... 195, 196, 197  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d2d3ad4257f9e70c8f1b13e68a4f2af1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2016 8:21 pm    Předmět: Citovat

Konečně jsem zase jednou něco podstatnějšího přečetla.
Dar vlka od Anne Rice. No, nebylo to špatné, ale Interview s upírem mě asi zaujalo víc. Tady mi docela nesedlo celkové vyustění a posledních pár desítek stran, docela nudných a bez zásadnějšího děje.

Rytíř sedmi království - ocenila bych sice, kdyby se Martin nezabýval kravinkama a dopsal Píseň, nicméně toto malé dílko je docela podařené a přečetla jsem to jedním dechem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 6:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, poradili byste mi nějakou důvěryhodnou knihu o celostní medicíně? Je toho kvanta, tak nechci kupovat nějakou neověřenou blbost. Začalo mě to vážně zajímat, takže nějakou pro začátečníky Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 8:03 pm    Předmět: Citovat

Tohle asi není přímo celostní medicína, ale má to být taky objevné a zajímavé (ale přiznám se, že jsem to zatím nečetl):
Čínská studie: http://www.svitani.eu/cinska-studie


edit: A tady je pár článků, co se (mj.) o Čínské studii zmiňují: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/tags/cinska-studie.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 9:15 pm    Předmět: Citovat

Z "upírských" vod se mi v poslední době podařilo vylovit komiks Americký upír od pánů King/Snyder/Albuquerque - a docela se mi to líbilo. Akorát mi tak nějak uniklo, jak se ze Skinnera Sweeta, který na začátku působil jako ultraha*zl, stala málem v podstatě kladná postava. Anebo to možná bude blíže vysvětleno v dalších dílech, budou-li jaké.

A potom Sen Ockerwee od Martina - a to mě docela překvapilo. Hlavně ze začátku to bylo takové až "nemartinovské" - POZOR HROZÍ VYZRAZENÍ ZÁPLETKY - aneb hlavní postavy nejsou hromadně vyvražďovány a tahány za beznadějnými záležitostmi. No, pak tam teda pár svých klasických momentů přidal, ono i to celkové vyznění bylo takové dvojaké - i když na Martina pravda v podstatě těžký happy end. Twisted Evil Ale velmi dobře napsáno, hlavně jedna kniha, nikoliv x dílů na 30 a více let...
Mám jenom dvě výhrady. Jednak k překladu jména lodi, to bylo takové wtf - v dnešní době hrozný anachronismus řešit to tímto způsobem... Mnohem lepší by byla prostě poznámka s vysvětlením.
A druhá věc - fakt nerozumím současné módě tvořit díla o bytostech, které se chovají skoro jako upíři, platí pro ně v podstatě totéž jako pro upíry - jo ale bacha, oni to nejsou upíři, to jsou lidé noci. Rolling Eyes To mi připadá hodně zbytečné, radši bych něco s klasickými upíry. Prostě staromilec. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 10:04 pm    Předmět: Citovat

Harik: z knihovny mám dobrou zpětnou vazbu od čtenářů, kteří četli knihy od Jana Hnízdila. Zatím jsem v nich sama nebádala, ale vím, že platí za jednoho z českých předních propagátorů a praktiků - a z rozhovorů na mě působil poměrně dost rozumně...

(( Jinak moje oblíbená kniha na tohle téma - jedna z mála, co jsem četla a nezavrhla - je Sedm Tibeťanek od Gerti Samel. Tibetská medicína, v podstatě příbuzná s ajurvédou. Taky hodně souhrnný, celostní přístup, řekla bych.))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 10:56 am    Předmět: Citovat

ja musím pochváliť knižky od A. C. Clarka. nikdy som science fiction nečítala, vždy som mala trochu predsudky voči tomu, ale tu som sa presvedčila na vlastné oči, že sci-fi dokáže mať hlavu a patu a k tomu navyše obrovský humanistický rozmer. Clarke je obrovský vizionár a konfrontuje človeka s vyspelými technológiami. jeho spôsob písania je hodne čtivý, i keď občas som si doštudovávala trošku fyziky, aby som to vedela pojať úplne Smile

určite doporučujem tetralógiu Vesmírnej Odysey (2001, 2010, 2061 a 3001; dajú sa čítať aj jednotlivo) Cool

.
.
.

a teraz už sa chystám na Stoletého staříka, čo vyskočil z toho slávneho okna Very Happy tak som zvedavá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tajga
81-160
81-160


Založen: 28.5.2013
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 8:48 am    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec Zlodějku knih dočetla a přesně podle předpokladů jsem bulela jak želva poměrně dlouho Smile ještě, že už jsou doma zvyklí.

Teď mám za sebou Leviathan se probouzí od Jamese Coreyho. Výborné sci-fi, teď podle toho jde seriál jménem Expanse.
Nejsem fanda sci-fi, ale seriál mě dost zaujal, tak jsem koukla po knížce a jedním dechem přečetla. A teď jen úpím, jak někdo podle tak skvělé knihy mohl natočit tak průměrný seriál Twisted Evil

Ještě mě ze seriálů zaujal The Magicians a dívala jsem se, že je také kniha, takže se pustím i do té abych mohla nadávat na další seriál.

Jo a také mě čeká mraky knihy Shannary, když už je TAKY seriál, abych mohla brblat i na ten Laughing Laughing Laughing

Jen nevím, kdy to všechno budu číst....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 9:11 pm    Předmět: Citovat

Zlodějka knih je krásná. Smile Viděla jsem i film a ten mě hodně zklamal, ale už jsem si zvykla, že kniha je lepší. Smile Spíše - naše fantazie. Smile

A hodně se mi i líbil Dárce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 12:47 pm    Předmět: Citovat

Příjemná zpráva pro fanoušky seriálového Poirota: v r. 2013 vyšla memoárová kniha Davida Sucheta - "Poirot a já" - a ta teď vychází přeložená u nás. Wink
Zatím jsem ji pročetla jen zběžně, ale je to požitek. Není nouze o hercovy postřehy k předloze, k průpravě pro vklouznutí do Poirotova charakteru, o vtípky z natáčení i o další různé zajímavosti. Čtivá, mile popisná kniha. Smile

(Když už jsem nakousla ty seriálové memoáry, ten k Downton Abbey se taky vydařil - http://www.databazeknih.cz/knihy/panstvi-downton-268898. Úžasně pestrá, poutavá záležitost... Od fotografií přes střípky z historie, bonmoty herců, po stopách příběhů. Luxusní počin.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 5:13 pm    Předmět: Citovat

Oooo, díky!! Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 183, 184, 185 ... 195, 196, 197  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.