No Poo mytí: žitná mouka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=150fd38d5d5ddcb7ee9b06756fd86103Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 6:51 pm    Předmět: Citovat

Titania - můžu poprosit o recept na tu žitnou? jenom mouka a voda? jak dlouho na hlavě? přelíváš to pak něčím na závěr? Děkuji moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 6:22 pm    Předmět: Citovat

Jinak mám po týdnu umyto žitnou moukou, těším se na výsledek a další mytí nějakým šamponem plánuji na štědrý den Smile Mezi tím vyjde asi 1 max 2 mytí vodou. Jsem zvědavá, jestli vydržím. Těším se, že začnou dovolené a v práci bude minimum lidí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 10:01 pm    Předmět: Citovat

Titania...žitná mouka na pohodu, určitě ji budu volit častěji, přijde mi jako nejméně agresivní ze všeho, co jsem zatím zkoušela. Vlasy jsou takové normální, ani mega objem, ani splihlé, ani extra kondišované, ani suché Smile takový hodně neutrální stav. Teď jenom uvidím, jak přežijou do Vánoc, maximálně to něčím sjedu, ale za pokus to zrovna v tomto období stojí. Navíc nestíhám tolik sportovat, bo furt myju nějaké okno, nebo něco kupuji Smile
Jinak taky sportem kompenzuji sedavé zaměstnání, ale já sportuji tak nějak celý život, je to součást většiny mých dnů. K tomu tužidlu ze sportovního potu se přikláním taky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2015 9:02 am    Předmět: Citovat

eMia: zkoušela jsem prvně, takže pokus-omyl Smile ale dopadlo to více než dobře. Navíc jsem měla mouku prošlou, asi rok starou, tak jsem to chtěla zkusit, než jí vyhodím.
Dala jsem cca 2 větší lžíce mouky do misky, zalila vodou tak, aby vznikla pasta, možná spíše bláto (asi deci? ) Ona ta mouka je taková kluzká, tak jsem to jenom hodně promíchala, aby nebyly hrudky, kápla nějaký vonný olej do aromalampy (voním teď jako vánoční stromeček Very Happy ) a napatlala na mokrou hlavu. Skvělé je, že to neteče, pěkně se to vsákne do vlasů, takže se dá klidně patlat bez toho, abych seděla ve vaně (což mi s vejcomedákem, nebo jogurťákem fakt nejde, to mi teče). Nechala jsem to na hlavě asi 10 minut a vypláchla. Vyplachování šlo dobře, z vlasů se to pěkně pouští Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 7:48 pm    Předmět: Citovat

Já hlásím, že mám z posledního mytí poněkud rozporuplný pocity z žitný mouky - vlasy v dýlkách na omak moc pěkný (i když furt sušší, to sébum tam ne a ne dorazit, tak tomu občas pomůžu troškou nějakýho balzámu), ale pocit u hlavy už asi od třetího dne nebyl až taková hitparáda (ale háro furt vypadalo pěkně). Ale dost tomu pomáhalo důkladný prokartáčování a trocha preeningu, ale spíš tak na pár hodin. Cca po tejdnu teda dostaly suchej šampon, kartáčuju každej den, ale už se těším, jak v pátek umeju (asi shikakai s jogurtem, mooožná přeliv ibiškovým čajem). Nicméně uznávám, že k tomu mohlo taky přispět, že jsem se po nemoci přestala šetřit a naopak jsem najela na dost brutální cvičení, po kterým mám vlasy úplně mokrý. A taky jsem skoro pokaždý, když jsem šla ven, měla vlasy zamotaný do šálu (částečně i proto, že jsem šla poměrně těsně po cvičen, tak jsem nechtěla, aby namrzly).Tak uvidíme, co udělá shikakai.
Ale s vlasama se moc pěkně pracuje a maj objem, a i když je pocit u hlavy nic moc, tak rozhodně nevypadaj, jako by nebyly x dní mytý.
Jo a podzimně zimní vlasopád ustal, je to docela nezvyk, když po důkladným kartáčování nevytáhnu z kartáče velechuchvalec, ale jenom pár zamtanejch vlasů. A lámání a třepení taky spíš lepší než horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetuleH
81-160
81-160


Založen: 10.9.2010
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 7:15 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
meju 1x za cca týden žitnou moukou, vlasy mi skoro nepadají. Během týdne meju jen vodou. Sportuju a vlasy mi občas smrdí Sad. Nechce se mě vracet k šamponům a z suchých mě svědí hlava. Máte nějaké tipy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2016 9:59 pm    Předmět: Citovat

Beru zpet svuj vyrok, ze se po zitne mouce mohu uskrabat. Tento vikend jsem hennovala, splachovala samponem Khadi Ruze a do delek dala Alverde masku. Nemohla jsem ani spat, jak strasne me kousala hlava. Stridave na low poo a no poo jedu uz tak rok a tohle byl pro pokozku totalni sok, korinky me jakoby bolely a objevily se i lupy. Vlasy samozrejme vysusene.

Pokorne se vracim k zitne mouce a oplachu z jablecneho octa.

Takze no poo zdar Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henadi
8-20
8-20


Založen: 20.3.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 9:10 am    Předmět: žitná Citovat

Heather napsal:
Beru zpet svuj vyrok, ze se po zitne mouce mohu uskrabat. Tento vikend jsem hennovala, splachovala samponem Khadi Ruze a do delek dala Alverde masku. Nemohla jsem ani spat, jak strasne me kousala hlava. Stridave na low poo a no poo jedu uz tak rok a tohle byl pro pokozku totalni sok, korinky me jakoby bolely a objevily se i lupy. Vlasy samozrejme vysusene.

Pokorne se vracim k zitne mouce a oplachu z jablecneho octa.

Takze no poo zdar Smile


Jj, žitná a ocet mi dělaly úplně nejlípSmiležitn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 9:17 pm    Předmět: Citovat

eMia: Oh, to je škoda, to mě mrzí! Ať se páčo konečně vzchopí, přeju. (ano, vím, že reaguju na starší příspěvek. ) Nenapadá mě, čím to ukočírovat. Sad
A jak to pokračuje?

Všem přeju hodně vlasatých úspěchů! Ať se vlasy umoudří a těm již umoudřeným ať se nevrátí puberta!

Já mám pocit, že moje vlasy v pubertě jsou - dělají si, co chtěj a já se můžu po . . . zbláznit a nic ... ! Rozhodla jsem se po krizi aneb hlava od oleje, zkusit nějaké to jiné mytí, dala jsem si tedy Portosův šampon, který jako vždy nezklamal. Smile Tak pokračuji v krasojízdě.

Lidi, měla bych otázku hodnou absolutního začátečníka, ale já jsem těch alternativních způsobů mytí tak moc zase nezkusila. Very Happy
Jak používáte žitnou mouku? Jestli uděláte kašičku a dáte ke kořínkům ( do délek Question ) ? Nebo jestli si ji nasypete do mokrých vlasů a spláchnete? Já vím, jsou to hloupé otázky, jenomže já mám strach udělat si ve vlasech těsto, aby to šlo vůbec umýt. Kdysi se mi totiž povedlo udělat si v hřívě řádné těstíčko a dolů to nešlo zrovna dobře. Very Happy
A myslíte, že žitnou umyju olej? Děkuji za všechny odezvy. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 10:01 pm    Předmět: Citovat

Etelwena...žitnou mouku dám do misky, zaliju vodou, umíchám kaši. Vlasy namočím, namatlám kaši na kořínky a pokožku hlavy, pak do délek. No a zbytek na obličej a dekolt Very Happy čekám asi deset minut, pak dlooooouho smývám. Nakonec přelívám heřmánkovým čajem a tím to hasne. Napiš, jak to dopadlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.