Vlasové volání o pomoc...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4fb18c73a0518a32f1dfb7d47831bf92Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Glancie
0-7
0-7


Založen: 20.3.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 3:19 am    Předmět: Vlasové volání o pomoc... Citovat

Začnu tradičně: Ach jo. Přeji si mít dlouhé, přírodně zbarvená vlasy, kterými bych mohla okouzlovat především sebe sama. Jenže. S vlasy mám problém asi tak od svých devíti let, kdy mi je maminka (na moje přání- brrr) ostříhala nakrátko podle hrnce. Od té doby se nikdy nedostaly pod ramena. Barvím se na různé barvy od 15 let, což je taky průšvih. Až teď zjišťuju, co vlastně mám za barvu (vždy jsem měla tušení, že je to popelavá blond, ale jistotu máš až teď s 2,5cm odrosty). Ne, že by se mi některé moje pokusy nelíbily- tmavozrzavá mi třeba docela sekla, ale! Už je mi přes dvacet, člověk se tak nějak sebeurčuje a chce zjistit, co je vlastně zač. A tak jsem tady. Vlasy záhadného střihu, který vznikl za spolupráce mých levých rukou a několika kadeřníků s rozdílnými pohledy na věc pod velením mého schizofrenního já. Musím uznat, že po roční vitaminové kůře, přírodní kosmetice a podobných opatřeních jsou teď mé vlasy zdravé a relativně kvalitní, navíc rostou o něco rychleji, než je průměr. Je tu ovšem další ale! Hrozně mě štvou. Vlní se jen v koncích, které jsou hennově zrzavé a navíc díky prostřihům, sestřihům a tak dále je každý vlas jinak dlouhý, takže to fakt nevypadá ani trochu zdravě a dobře. Vypadají dost podobně, jako vlasy hodně oblíbené panenky mé neteře. A teď co s tím? Ještě bych se měla zmínit o špatně střižené patce, která na mém obličeji nemá moc co pohledávat a ubírá mi už tak malý objem vlasů (nejsem ten šťastlivec s ohonem silným jak pěst, mám spíš prasečí ocásek). Mám jít na krátký sestřih a nechat to odrůst s pečovat o své kadeře jako o zlaté rouno, nebo je mám nechat odrůst bez střihu (s péčí stejnou jako v první variantě)? U první varianty hrozí, že mě to bude strašlivě štvát a že se mě partner a polovina přátel pokusí ukamenovat, u druhé pak hrozí, že se vlasy budou lámat, protože v koncích jsou projeté barvou, peroxidem a bůhví čím vším (pokusy zbavit se henny). Co byste na mém místě udělali vy? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 8:29 am    Předmět: Citovat

Ani jedno. Ani druhé. Najděte si někoho šikovného, kdo vám bude schopný jednou cca za půl roku odstřihnout dva až tři centinetry.

První řešení je zbytečné. U druhého hrozí, že se vlasy začnou lámat. To je průšvih, protože než se člověk nadá, poškození pokračuje po vlasu nahoru.


U drobného zastřihavaní zůstává délka a vlasy zůstávají zdravé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 10:36 am    Předmět: Citovat

Souhlas s Wensdy - pokud se nějak brutálně netřepí, tak je lepší (už jenom z psychologickýho hlediska) dorovnávat postupně. A až budou dorovnaný, tak nechat růst a zastřihávat jen podle potřeby.
Jako jsou lidi, kterým vyhovuje radikálně střihnout a začít od začátku, ale podle toho, co píšeš, Ty k nim nepatříš, a zbytečně by ses stresovala. A patka nakonec taky odroste, i když Ti to bude připadat jako věčnost. Wink Tady prostě nic jinýho než trpělivost nepomůže... (a taky čelenky a spol.)
Je docela fajn si najít nějaký účesy, abys případně na ty vlasy tak často nekoukala - je vědecky ověřený, že jak člověk háro moc pozoruje, ono natruc roste pomalejc. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 12:38 pm    Předmět: Re: Vlasové volání o pomoc... Citovat

Glancie napsal:
Od té doby se nikdy nedostaly pod ramena.

Tohle může být způsobeno třením o ramena (o oblečení) apod. Je nás tu víc, kteří měli problém, že vlasy najednou nechtěly růst právě kvůli téhle ,,kritické délce".
Další důvod, proč poslechnout Titanii a zkusit nějaký ten účes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Glancie
0-7
0-7


Založen: 20.3.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 2:13 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za rady... Vlastně jsem k podobnému závěru došla také, jenže je pro mě snad jako rpo každou ženskou dost těžké vyrovnat se s tím, že to teď jednoduše vypadá ošklivě. Navíc mám panickou hrůzu z kadeřníku- dosud mi s tím vždycky udělali něco co jsem nechtěla i když dostali pevné instrukce- navíc se tam teď skoro až stydím jít, protože to co mám na hlavě teď u nich určitě vybudí nějaké nepěkné komentáře (asi mám na ty kadeřníky prostě smůlu).... Nicméně ještě jednou díky za dodání kuráže k odrůstání. Nejsem moc trpělivý člověk, tak mám teď aspoň motivaci to snášet líp. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 7:11 pm    Předmět: Citovat

A jak to máš aktuálně dlouhý? Fakt doporučuju nějakej účes, culík, holandskej nebo francouzskej copík, abys měla co nejmíň prostoru na okukování a trápení sebe sama (a navíc jak píše Portos, ono to i omezí to tření vlasů o límce a svetry a tak dál, ta kritická dýlka je fakt otravná a vlasodestruktivní). A ty drobný zástřihy by mohl zvládnout i někdo z rodiny, (a až vlasy trochu odrostou, tak už si člověk může dorovnávat i sám).
Každopádně držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zanet
161-320
161-320


Založen: 22.9.2011
Příspěvky: 234

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 9:44 pm    Předmět: Citovat

Ja bych to resila strihem (ne radikalnim, jen neco kolem 3-5cm na srovnani). Pak bych si to nechala obarvit barvou jako tvoje vlasy. Tak jsem to udelala ja a uz temer dva roky odrustam. A hlavne nemam ty hnusny odrosty... nikdo nic nevi a nepozna Wink
Pak uz jen cekat.... rustu zdar Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Glancie
0-7
0-7


Založen: 20.3.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 11:11 pm    Předmět: Citovat

Vlasy mám přesně po ramena, ale jak říkám, kroutí se mi konce všemi směry, někdy i proti gravitaci, ačkoli mám zbytek rovný. Dozadu si ty vlasy házím leda do skřipce, protože můj culík je takový komický ocáseček a moc pletených záležitostí s tím díky těm rostřihům nejde (všude něco leze a vypadává)... Myslím, že se prostě obrním trpělivostí a budu nosit drdoly

zanet: Bohužel henna nejde odbarvit a vzhledem k tomu, že je zrzavá a já mám vlasy blond, barva by mi s tím nic nezmohla... Spíš by asi napáchala víc škod než užitku.... Ale o těch pár cm dolů celkem uvažuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.