jak rychle vám schnou vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=24c4c546b34bdf3199db432b492a1d50Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 9:09 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych, že z toho ručníku leze spousta malých nitek, které se mohou různě zachytávat, zbytečně tahat, možná i zůstávat ve vlasech a dělat neplechu (např. uzlíky Rolling Eyes ). Docela chápu, že se doporučuje ručníkem po vlasech nejezdit, ale maximálně ho na vlasy přiložit.

Jinak já si to i docela představit dokážu. Když jsi v předklonu, tak vezmeš ručník do obou rukou (srolovaný má být jen proto, aby se dobře držel a dobře se s ním zacházelo), přiložíš k vlasům a jedeš po nich, aby to postupně sesbíralo přebytečnou vlhkost. A na tohle by se skoro to tričko hodilo víc (víc saje, míň škodí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 9:19 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:
LorenCurl napsal:
Taky je dobré místo normálního ručníku používat staré bavlněné tričko/mikinu. Je to mnohem šetrnější k vlasům a lépe se to zabaluje Smile.
Já tohle četla už několikrát, ale nemám moc představu, jak se to balí a proč vlastně zrovna tričko... je na měkkém froté ručníku něco nešetrnýho?

Klarusa: předjíždět srolovaným ručníkem zevnitř po vlasech? Nějak moc abstraktní pojem pro mě. Nemáš představu, jak se to tak jmenovalo? Wink


Jo, no já a nějaké instrukce... Embarassed Zevnitř, jakože z vnitřní strany - tzn. od čela nebo jak to líp říct. Nemá to nic společného s vnitřkem samotných vlasů, jak by to mohlo z té mojí blbé formulace vyznít. Snad je to trochu srozumitelnější.
Jinak je nehodí se na to úplně každý ručník, spíš nějaký měkčí, je potřeba vyzkoušet. Na druhou stranu, já se s tím zas tak úplně nemazlím. Ono brát to nějak pomalu je celkem nanic, aspoň pro mě, tím víc by ty vlasy drhly a ani se do nich člověk nemůže až tak "opřít". Asi záleží i na délce a struktuře vlasů, samozřejmě kdo má o vlasy velké obavy, zkoušet to nebude. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 11:30 am    Předmět: Citovat

S tím tričkem je to tak, jak říká Portos, ten povrch je takový "jemnější" a hladší; mokré vlasy jsou náchylnější na poškození, a obyčejný hrubý ručník je může polámat, zacuchat a nebo jinak poškodit. Samozřejmě to záleží na typu a odolnosti vlasů Smile
A balí se to nějak takhle: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f7/82/c3/f782c3c92e11d7abc5bbbcb5fa2d0296.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 3:10 pm    Předmět: Citovat

Tak koukám, že díky rukávům se s tím pracuje ještě líp, než s ručníkem. Ještě najít tričko s dlouhým rukávem na vyřazení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2015 1:05 am    Předmět: Citovat

Tak mně ty vlasy schnou věčnost a hlavně zadní na temeni neuschnou nikdy a pak z nich mám takové ty slepené prameny. Fénovat se nechci, vlasy barvím a nechci je oddělat ještě další úpravou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2015 7:13 am    Předmět: Citovat

fairywoodlandsprite napsal:
Tak mně ty vlasy schnou věčnost a hlavně zadní na temeni neuschnou nikdy a pak z nich mám takové ty slepené prameny. Fénovat se nechci, vlasy barvím a nechci je oddělat ještě další úpravou.
Nastav na fénu vlažný vzduch a když vlasy proschnou, profoukni je jen na minutku u hlavy. Vím, co myslíš tím "věčným schnutím" a tohle ti možná hodně uleví a vlasy nepoškodí. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2015 1:28 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:
fairywoodlandsprite napsal:
Tak mně ty vlasy schnou věčnost a hlavně zadní na temeni neuschnou nikdy a pak z nich mám takové ty slepené prameny. Fénovat se nechci, vlasy barvím a nechci je oddělat ještě další úpravou.
Nastav na fénu vlažný vzduch a když vlasy proschnou, profoukni je jen na minutku u hlavy. Vím, co myslíš tím "věčným schnutím" a tohle ti možná hodně uleví a vlasy nepoškodí. Cool

Díky! Určitě by to mohlo pomoct, protože mi neuschnou ani za několik hodin a pak jdu spát a probudím se se slepenci na temeni. Momentálně u sebe fén nemám, ale doma to zkusím (navíc chci přejít na hennu, tak by to nemuselo být tak hrozný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2016 1:54 pm    Předmět: Citovat

Tohle počasí je úchvatný! Po mnohahodinových schnutí mých pořád ještě dost krátkých vlasů jsem dneska s úplně mokrýma vlasama těsně po vymotání z ručníku vyběhla na dvůr, a než jsem nastříhala trávu, mám to skoro úplně suché! Jasně, je tam pár pramenů, držáků, co si ti vlhkost vzít prostě nenechají, ale je to těžká pohoda. A to jsem nebyla na přímém sluníčku. Já chci, aby to počasí už takhle zůstalo Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:31 am    Předmět: Citovat

...nehledě k tomu, jak vypadá na sluníčku těch několik lžic kaštanový henny, kterou jsem před dvěma týdny přimíchala do cassie. Cool Svítí to a já mam chuť plácnout na celou hlavu čistou zrzavou hennu! Very Happy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.