No Poo mytí: Jedlá soda
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 59, 60, 61
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7c90907abed1947aacba5359d7281959Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 6:42 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za reakce, jsem toho trochu moudřejší. Jestliže soda vysušuje a může způsobovat lámání, tak asi vážně pro mě nebude, ale jak jsem si myslela, bude pro ty, co se jim vlasy mastí samy od sebe...
Portos: vajíčkové masky používám pořád, hlavně s olejem, ale bez jogurtu, kterej mě na vlasy nesedí (dřív jsem přidávala ještě mléko a med). Již kolikrát mě napadlo použít tohle a už jenom smýt a nešamponovat, případně v rámci bezšamponové metody použít ještě oplach v nějaké bylině, která produkuje saponiny (např. bříza). Ale nevím, zas bych pak mohla mít vlasy moc mastný, protože když dám oleje minimum, abych to takhle mohla udělat, tak zase většina vajíčka mi vlasy vysuší. Taky mě napadá, že jestliže mám vlasy jaký mám, a sice pórovitější než vlasy rovné a navíc nechráněné vlastní pokožkou, tak se mi asi i víc zašpiní a je třeba umýt je šamponem.
Nebo pro mě případně ještě varianta umýt pouze v bylinném lektvaru (protože i byliny mají čistící schopnosti) a následně opláchnout jablečným octem. Až na nějaké ty pokusy dojde, dám vědět, jak to dopadlo.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 8:07 pm    Předmět: Citovat

Vílo, taky jsem měl ohromně pórovité vlasy (hladit ,,proti srsti" bylo skoro nemožné). Ale s tím pomohla vlastně hned první aplikace shikakai. Nádherně to vlasy uhladilo a ten efekt trvá doteď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 11:02 pm    Předmět: Citovat

Vílo, ono asi člověk neví, dokud nezkusí. Mně teda soda taky nevyhovovala, ale spíš proto, že mám fakt hodně citlivou pokožku hlavy a ani velký zředění nepomohlo. Nicméně dýlky a konce, který mám fakt hodně suchý, mi to nijak extra nevysušilo. Asi by to tda přišlo, kdybych sodovala soustavnějc, ale jak jsem si ji dávala tak jednou za dva měsíce a střídala s jinejma mycíma mtodama, tak vlasy zůstaly stejně suchý jako byly.

A jinak hlásím, že jsem dneska kvůli zejtřejšímu večírku fakt chtěla hennovat, ale hvězdy to rozhodly za mě (nebo kdo) - přijdu navečer domů a v přízemí cedule jako kráva, že jako havárka rozvodu teplý vody a že až do odvolání nepoteče. Takže osud rozhodnul za mě. Krátký záchvěv loajality k drahému mi sice vnuknul myšlenku, že bych teda páčo mohla alespoň před večírkem po těch deseti dnech umejt, ale fakt nejsem masochista (navíc mám pocit, že na mě něco lehce leze, tak tomu nechci jít naproti), takže sebum only pokračuje, jenom ho asi před večírkem trochu zpacifikuju suchým šamponem. Jinak tentokrát vlasy dřív mastnější u hlavy (hlavně teda vizuální vjem, když tam vjedu prstama, tak tam séba nějaký kritický množství není), ale zatím žádný drbací záchvaty a i ten charakteristickej pach seba je mírnější, až bych řekla nepatrnej. Dýlky a konce si libujou, je tam i celkem objem, s vlasama se daleko líp pracuje do účesů. Takže termín dalšího mytí zatím neurčen, uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2015 8:43 am    Předmět: Citovat

To by mě asi kleplo, kdybych se někam chystala, mělo mi to slušet, měl bych (pokud možno Laughing ) vonět a ona by netekla voda! Evil or Very Mad Máš můj obdiv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2015 1:46 pm    Předmět: Citovat

Titania, Ty si šílenec, obdivuji Smile
eMia: jak po henně?

Furt se držím! Ještě dvě noci, skvělé je, že část séba se opravdu vsákla a nedrží se u hlavy. Dneska už mi ve vaně stejně plave kapr, takže mytí nehrozí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA81
81-160
81-160


Založen: 25.11.2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 8:30 am    Předmět: Umývání vlasů ocet a soda Citovat

Dobrý den,už jsem zapomněla jak přesně se myjou vlasy metodou ocet a soda.Oplachujou se předtím vodou?A po aplikaci se vlasy oplachujou?Děkuji za odpověď. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 6:12 pm    Předmět: Re: Umývání vlasů ocet a soda Citovat

Namočíš vlasy, naneseš sodu (ideálně jen na pokožku hlavy), chvilku necháš, pořádně smyješ, a pak naneseš ocet smíchaný s vodou (nejlépe to jde rozprašovačem, a nanáší se spíš do délek). Někdo potom ještě oplachuje, někdo ne, to záleží na tobě, jak ti to vyhovuje Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 3:23 pm    Předmět: Citovat

Jelikož jsem měla po umytí olejovou kúrou vlasy stále příliš mastné, rozhodla jsem se na místo opětovného umytí šamponovým mýdlem (což by byla katastrofa a bylo by to zas přesušený a taky nešetrný) zaexperimentovat se sodou. Jen mě to zničehonic tak napadlo... a zdálo se mi, že je mi ta soda ve vlasech hrozně příjemná, i na kůži. Bylo to moje první použití sody, jelikož jsem potřebovala něco šetrnějšího na lehké domytí přebytečného oleje, protože když je oleje moc, taky to není dobrý, není příjemné to přílišné uhlazení. Výsledkem jsem byla hodně překvapená - tak skvělý výsledek jsem nečekala. Konečně byl správně vyvážený objem, olej se vyrovnal tak akorát (vím, že jen vodou by to nestačilo a mýdlem by to bylo zas moc, tak jsem nevěděla, co s tím) - objem, a především - vlasy skvěle tvarované u hlavy - neuplácané, objemné a vůbec hodně příjemný pocit ve vlasech i u hlavy - ne, jako se někdy stane, že jsou vlasy po umytí u hlavy jak sežehlené, takže visí nestrukturovaně dolů jako nějaké cáry a působí vysíleně. Takže jsem byla se sodou hrozně spokojená, i se dobře česaly a byly vzdušné, objemné - ale tak přesně, jako by našly samy sebe, jednoduše - v takové té přesné kozistenci co vyžaduje velmi jemné vyvážení...
Neví někdo, na jakém principu soda čistí? A napadlo mě, že bych mohla zkusit svoji olejovou masku s vajíčkem (olej je pro mě naprostou nezbytností před každým mytím) vymýt na místo šamponovým mýdlem sodou? Nevím, má-li soda natolik čistící schopnosti, ale při mém pokusu nějaký ten olej schopná vymýt byla - nevím, jak by to bylo s tou vajíčkovoolejovou maskou. Protože jenom vodou to nevymyju, to jsou pal vlasy splihlé. Vymyla by to ta soda? Zkoušel někdo?
Protože výsledkem mytí sodou jsem byla nadšená a je fakt že šampony (třebaže tuhé) mi neskutečně vymývají vlastní mastnotu, protože jí mám hrozně málo, vůbec-li jakou. Mám prostě hrozně suché vlasy a na to je to mýdlo...prostě olej je nutností.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st duben 20, 2016 5:19 pm    Předmět: Citovat

víla napsal:
Neví někdo, na jakém principu soda čistí? A napadlo mě, že bych mohla zkusit svoji olejovou masku s vajíčkem (olej je pro mě naprostou nezbytností před každým mytím) vymýt na místo šamponovým mýdlem sodou? Nevím, má-li soda natolik čistící schopnosti, ale při mém pokusu nějaký ten olej schopná vymýt byla - nevím, jak by to bylo s tou vajíčkovoolejovou maskou. Protože jenom vodou to nevymyju, to jsou pal vlasy splihlé. Vymyla by to ta soda? Zkoušel někdo?
Protože výsledkem mytí sodou jsem byla nadšená a je fakt že šampony (třebaže tuhé) mi neskutečně vymývají vlastní mastnotu, protože jí mám hrozně málo, vůbec-li jakou. Mám prostě hrozně suché vlasy a na to je to mýdlo...prostě olej je nutností.


Pokud vím, tak soda do sebe "absorbuje" přebytečný maz (ale v menší míře a mnohem méně agresivněji než šampóny) a odstraňuje nečistoty a navršené produkty (gely atd). Tím, jak je trošku "hrubší", taky docela dobře zbaví odumřelých šupinek kůže, asi jako peeling.
Taky se u sody docela řeší pH, které je vyšší než pH kůže/vlasů (soda je zásaditá, myslím okolo 9; vlasy mají kolem 5), tím jakoby otevře kutikulu vlasu a dostane se do ní víc hydratace a ostatních výživných věcí. Na druhou stranu je pak dobré ji zase "zavřít" něčím kyselejším, k tomu se používá právě jablečný ocet.

Jinak jsem se sodou už podobnou masku vymývala a úspěšně, ale jelikož mám od přírody žíznivé vlasy, vymyla bych ji nejspíš i jen vodou bez výraznějšího splihnutí Smile . Každopádně si myslím, že by s tím problém být neměl. Jestli budeš zkoušet, dej vědět Smile Snad to pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 59, 60, 61

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.