Roztřepené konečky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 184, 185, 186, 187, 188  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a85428348703dbc11ee22032f553b855Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2016 5:42 pm    Předmět: Citovat

našla som na nete (na FB stránke Soaphorie)

Ak sa vám vlasy strapkajú a lámu viac ako zvyčajne, je načase doplniť si hlavne selén, zinok, vitamíny A, B, C, D a E. Raz za štyri dni na vlasy aplikujte túto masku: roztlačený banán zmiešajte s tekvicovým alebo orechovým bioolejom a zakvapkajte troškou citrónovej šťavy. Zabaľte a nechajte 15 minút pôsobiť. Umyte. Keďže sú oba oleje dosť tmavé, tento zábal je vhodný skôr pre tmavovlásky. Blondínky ho môžu použiť iba vtedy, ak orechový či tekvicový olej nahradia olivovým.

skúšal niekto? mohlo by to účinkovať aj pri vnútornom užití -zjedení? Razz pretože keď si pomyslím na vymývanie roztlačeného banánu z vlasov plus následné upratovanie .... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: so duben 30, 2016 10:06 am    Předmět: Citovat

Banány bych taky radši jedla, než dávala na vlasy. Embarassed Oleje zní logicky, ale nejsem schopná pochopit, jak by se mohly vitamíny vstřebat skrz konec vlasu. Když se vlasy lámou, jsou mechanicky poškozené, slabé. Když na ně budu dávat tuhle masku, tak jim jakože naroste nová ochranná vrstva? Cool Jednou jsem četla, že se narušená struktura vlasů dá rekonstruovat, ale zmiňovali se o keratinu a kolagenu... o vitaminech myslim ne.
Nicméně, jestli to zkusíš, moc ráda si přečtu, jak to dopadlo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: so duben 30, 2016 2:46 pm    Předmět: Citovat

Taky bych je radši jedla. banány se z vlasů dostávají fakt blbě (děti, a to jsou oba nakrátko) Oleje na vlasy si nedávám vůbec. Nesedí mi. A co se týče již roztřepených vlasů. je jediný lék, nůžky. Vlasy se neobnovují. Je to mrtvá tkáň. Důležitá je prevence. To, aby narostly silné a odolné...

Edit: Harik: k těm vitamínům, jsem si jistá, že se mají jíst. I mi to tak při čtení přišlo. Nicméně samotné jsou většinou k ničemu, když k nim člověk nedoplňuje aminokyseliny (methionin, tyrosin, cystein). Ty jsou nejdůležitější, to z nich tělo vlasy tvoří...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2016 2:05 pm    Předmět: Citovat

Já myslela, že mají na mysli vitamíny z olejů, které se přidávají do té banánové masky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
najlin
8-20
8-20


Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 3:29 pm    Předmět: Bione - Tekuté vlasy Citovat

Ahojda,
koupila jsem si výše zmíněnej přípravek, ale teď doma jsem si všimla, že jsou v něm nějaký silikony. Konkrétně je zde napsáno - Obsah silikonového derivátu pouze do 0,4 % hm. Takže bych se vás všech, co jste v tomhle zběhlejší než já zeptala, jak je to hodně? Very Happy Já už žádnou chemii na vlasy totiž neužívám. Předem díky za odpověď. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 6:46 pm    Předmět: Re: Bione - Tekuté vlasy Citovat

najlin napsal:
Ahojda,
koupila jsem si výše zmíněnej přípravek, ale teď doma jsem si všimla, že jsou v něm nějaký silikony. Konkrétně je zde napsáno - Obsah silikonového derivátu pouze do 0,4 % hm. Takže bych se vás všech, co jste v tomhle zběhlejší než já zeptala, jak je to hodně? Very Happy Já už žádnou chemii na vlasy totiž neužívám. Předem díky za odpověď. Smile


Sice nevím, o jaký přípravek se jedná, a žádný chemik také nejsem, ale silikony se vždycky budou chovat jako silikony, na množství podle mě nijak zvlášť nezáleží Smile . Nepíšou, o jaké silikony konkrétně se jedná? Některé jsou rozpustné ve vodě, což je o něco málo lepší, jestli nepoužíváš chemii Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 8:15 pm    Předmět: Re: Bione - Tekuté vlasy Citovat

najlin napsal:
Ahojda,
koupila jsem si výše zmíněnej přípravek, ale teď doma jsem si všimla, že jsou v něm nějaký silikony. Konkrétně je zde napsáno - Obsah silikonového derivátu pouze do 0,4 % hm. Takže bych se vás všech, co jste v tomhle zběhlejší než já zeptala, jak je to hodně? Very Happy Já už žádnou chemii na vlasy totiž neužívám. Předem díky za odpověď. Smile


Ahoj,

vlákno o Bione tekuté vlasy je zde. Silikony vadí hlavně na pokožce hlavy. Pokud budeš používat ke konečkům a do délky, tak by to nemělo být ke škodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
najlin
8-20
8-20


Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 10:45 am    Předmět: Citovat

Měl by to být METHOXY PEG/ PPG-7/3AMINOPROPYL DIMETHICONE, trochu jsem bádala a není rozpustný ve vodě. Nakonec to asi daruji - nemyslím, že to bude špatný, ale když už jsem se jednou rozhodla, že bez chemie, tak bych to měla dodržet. A poučení pro příště - ihned číst složení a nespoléhat se na značku. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2016 10:59 am    Předmět: Citovat

Já musím říct, že jak jinak silikony nemusím (teda ne že bych je považovala za nejhorší zlo na světě, spoustě lidem v rozumný míře vyhovojou, akorát moje vlasy se s nima prostě nekamarádí), tak tenhle přípravek (kterej jsem si koupila na zdejší nadšený doporučení a obsahu silikonu jsem si všimla až po nějakým čase používání, když jsem náhodně mrkla na složení) je jedinej, kterej mi funguje na objem bez většího vysušení atd. Ale samozřejmě to může bejt individuální. Taky ho teda nedávám moc a občas si dám tejden nebo čtrnáct dní pauzu, aby se stihly vymejt případný rezidua. (ono to, že silikon není rozpustnej ve vodě, neznamená, že se nedá vymejt vůbec - teda pokud člověk nepraktikuje water only).
Sranda je, že kdybych si to složení hned na začátku přečetla, tak ho nejspíš ani nevyzkouším. (Pak jsem si teda na základě toho, že tekutý vlasy mi vyhovujou, koupila od Bione ještě nějekej silikonovej kondiš, že ho budu dávat čistě do konečků, a ten mi teda nevyhovoval ani trochu. Jestli se konečky třepily míň, to jsem si nevšimla, ale vlasy byly prostě ošklivý a plihly, i když jsem dávala fakt maličko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2016 4:04 pm    Předmět: Citovat

najlin napsal:
Měl by to být METHOXY PEG/ PPG-7/3AMINOPROPYL DIMETHICONE, trochu jsem bádala a není rozpustný ve vodě. Nakonec to asi daruji - nemyslím, že to bude špatný, ale když už jsem se jednou rozhodla, že bez chemie, tak bych to měla dodržet. A poučení pro příště - ihned číst složení a nespoléhat se na značku. Smile


To bude asi nejlepší Smile . Jestli nepoužíváš šampon se sulfáty, tak se silikony po nějakém čase navrství na vlasech, začnou je zatěžovat a tím, že kolem nich vytvoří "obal" k nim ani nepustí žádné prospěšné látky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 184, 185, 186, 187, 188  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.