Tvrdá voda a vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f2efc586a9b4ea9faa0365aa45f0babdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte doma tvrdou vodu?
Ano
70%
 70%  [ 87 ]
Ne
11%
 11%  [ 14 ]
Nevím
18%
 18%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 124

Autor Zpráva
Čierna Vlčica
321-600
321-600


Založen: 27.6.2011
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 9:34 am    Předmět: Citovat

Minule sme boli na chalupe a tečie tam veľky potok, bolo strašné teplo a môj veľky sen umyť si vlasy v potoku sa mi vynoril v hlave hned ako som ten potok zbadala, vlasy som si celé namočila vo vode a poriadne ich oplachla, už ten prvy pocit bol úžasny..a ked vlasy uschli to bol tak divno divný pocit...na dotyk uplne iné ako tie ktorých sa dotykam po klasik umyvaní doma. čím to je? tá voda bola živá!
_________________
Fantazia je nevycerpatelnym stvoritelom novych svetov...

http://www.facebook.com/ManthenielPhotography
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurský
0-7
0-7


Založen: 4.2.2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 10:25 am    Předmět: Tvrdá voda Citovat

silenazena napsal:
Nazdar vlasoví fanatici:-) Taky píšu zoufalý dotaz ohledně tvrdé vody, a je hodně podobný předchozímu příspěvku. V obci, ze které pocházím je úplně supr voda, nikdy jsme na ničem doma neměli vodní kámen. Konvice od začátku do konce užívání - to jest několik let neměla kamene nikdy ani gram. Kvůli VŠ jsem se musela přestěhovat na střední Slovensko, kde je voda tak tvrdá, že to je úplná hrůza!!!! Nová varná konvice je za týden pokryta obrovskou vrstvou vodního kamene, který pomalu ani nemá význam likvidovat, neb za týden je tam znovu. Taktéž, když nechám odstát vodu ve sklence přes noc, na druhý den je pokrytá vrstvičkou kamene.
Jistě si dovedete představit, jak asi vypadá moje kůže a moje vlasy!!! Hrůůůza! Přišla jsem o polovinu svého hára! ksicht se mi loupe, ruce šupinaté... Jakmile přijedu zpět do rodného kraje vše je v pohodě, žádné lupy, žádné šupiny, prostě vše jak má být, vlasy krásné, lesklé. Nevíte, co by tak šíleně tvrdou vodu pokořilo??? Hlavně co se vlasů týče? Díky moc za rady, vlasům zdar:-)


EDIT ADMIN:

Příspěvek je skrytá reklama, která je podle bodu 3 Podmínek užívání serveru u nás zakázána. Rádi zveřejníme vaši nabídku jako reklamní sdělení, kontaktujte nás na partneri@dlouhevlasy.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marvik
21-40
21-40


Založen: 4.12.2013
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 10:30 am    Předmět: Citovat

Tak taky přidávám svůj názor Smile Když jsem bydlela v Teplicích, kde byla krásně měkoučká voda, nedělal se žádný vodní kámen, měla jsem vlasy po umytí hebké. Teď když bydlím v Litoměřicích, kde je voda tvrdá jak šutr, tak to jde krapet znát. Vlasy jsou vysušené a mají takový divný tvar. Hlavně konečky jsou skoro jak dráty, zacuchají se občas do sebe a polámou :/ to se mi před tím nedělo. Ocet na to vážně pomáhá, jsou pak zase o něco lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DonnaDarkness
81-160
81-160


Založen: 7.8.2012
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:24 pm    Předmět: Citovat

tiez pridam moju skusenost, u nas doma na vychode pod tatrami mame super vodu, ale uz pol roka co som v bratislave mam vlasy o dost suchsie a take divne, ale ked pridem domov a umyjem si vlasy su omnoho hebkejsie a take ine proste je to skoda ze je tu taka divna voda Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Barbastelle
41-80
41-80


Založen: 28.4.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 11:04 am    Předmět: Citovat

Já jsem nevypozorovala vliv tvrdé vody přímo na vlasy, ale na pokožku určitě. Doma máme měkkou vodu - kámen v konvici jsem v životě neviděla.=) A v Brně na všem nádobí na odkapávači zůstávají bílé mapy, konvice je permanentně zanesená a já mám, když už zrovna nic jiného, tak přinejmenším suché ruce - to jsem doma nemívala.
A ještě se to krásně poznat tím, že se mi sráží mýdlo. Obecně bych řekla, že je potřeba při tvrdé vodě používat více všech možných saponátů, mýdel, prášků na praní a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 11:06 am    Předmět: Citovat

Tady na jihu Moravy je voda naprosto příšerná, a vliv na vlasy (aspoň na ty moje) určitě má. Když jsem o prázdninách jezdívala na chatu, která je v té zalesněné oblasti nad Plzní, jak teče Střela, tak jsem vlasy měla po umytí vždycky lepší než tady...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2016 3:35 pm    Předmět: Citovat

Právě to řeším, možná to může za mou pokožku a vlasopád. Jako konvici mám do týdne totálně bílou Sad Myslíte, že je to městem a nebo to může být jen její částí? Je to fakt děs, dnes jsem si vlasy myla balenou vodou a čekám na výsledek i moje pleť je dost citlivá Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2016 3:16 pm    Předmět: Citovat

Hortenzie: Teoreticky to muze vyresit oplach vodou s citronem/octem ... nebo jiny kysely oplach. Osobne ziju cely zivot v Brne (se divim ze mi z kohoutku nepadaji rovnou kosticky) ale nikdy jsem problem vylozene s vlasopadem/pokozkou hlavy nemela. Nicmene je fakt, ze kdyz jsem se dostala do mist kde je voda mekci, tak ty vlasy byly jiny ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.