Henna a přírodní blond, světlé vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=43a7abb4a718c3ec82793531493fabbcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2015 12:49 pm    Předmět: Citovat

Khadí má i blond odstíny? Možná příště taky vyzkouším, ale určitě začnu od nejsvětlejší. Když jsem nedávno přemýšlela o henně a hledala jaká by byla dobrá tak khadí měla jen neutrální.
Jestli píšou, že se tam nic dávat nemá, radši bych to neriskovala. Kdoví co tam je za bylinky a jak by to zreagovalo. Ale khadí henny jsou dost kvalitní, tak by to mělo barvit vpohodě tak jak to je Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2015 1:24 pm    Předmět: Citovat

Koukám na khadí světlá blond a složení se mi teda moc nelíbí (dala jsem si práci a vyhledala barvící účinky těch rostlinek co jsou ve složení a většina z nich se využívá k barvení látek, moření dřeva a kůže, nebo výrobě inkoustu):

Cassia Aurata - zlatavá, to je vpořádku
Junglas Nigra - používá se jako hnědé barvivo!
Punica Granatum - používá se jako červené barvivo!
Uncaria Gambir - hnědé barvivo!
Terminalia Chebula - barví černě! (výroba inkoustu)

Jatropha Curcas - žlutá
Quercus Infectoria - černá! (inkoust)
Indigofera Tinctoria - Indigo - modrá
Lawsonia Inermis - henna - červená

Aegle Marmelos - posilující lék - kyselé
Rheum Emodi - rebarbora - měla by zesvětlovat - kyselé
Adhatoda Vasica - desinfekce, vit. C - kyselé
Aloe Barbadensis - aloe
Cesalpinia Sapan Wood - červené!
Cordia Dichotoma - žluté

Je tam fakt dost barvících věcí Sad nedivila bych se kdyby to ztmavovalo fakt hodně Sad
Ještě k tomu přidávání citronu. Ono to obsahuje dost kyselých věcí samo o sobě takže radši fakt nic do toho už kyselého nedávat.

Pokud tam mám někde něco špatně, klidně mě opravte Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marvik
21-40
21-40


Založen: 4.12.2013
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2015 10:41 am    Předmět: Citovat

Moc prosím holky za radu Smile Koupila jsem si teď od Khádí zlatý přeliv pro blond vlasy, zkoušela jste ho nějaká? Jak dlouho myslíte, že si to můžu nechat na hlavě? Bezbarvou hennu jsem si nechávala i přes noc a splachovat to už po hodině mi přijde hrozná škoda. Není to přímo barva, jenom přeliv, tak snad by moje vlasy nemusely chytit ten červený tón, jak píšou o blond barvách , když to tam budu mít dlouho, co myslíte? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2015 1:42 pm    Předmět: Citovat

Zrovna tento tyden jsem videla v obchode nejakou novou hennu. AAA nebo co to bylo za znacku, pry prava a nejaka novinka. Meli i odstin zlata blond. Zkousela jste ji nektera? Nebo je to snad ta nova znacka, ke ktere je tady tema, ze meli posilat zdarma vzorky? Bylo ji 100g za 120 Kc, jestli dobre pamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 1:19 pm    Předmět: Citovat

Přiznejte se kdo jste vykoupili všechnu Zlatou blond v Olomouci v Herbě u bystřičky Wink Když jsem se zeptala jestli mají zlatou blond od henecolor, začal se pan prodavač smát a říkal že tam byl včera na ni uplný nálet Very Happy
Nakonec mi vnutil neutrální, tak su zvědavá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitul
41-80
41-80


Založen: 8.4.2010
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 8:09 pm    Předmět: Citovat

Marvik napsal:
Moc prosím holky za radu Smile Koupila jsem si teď od Khádí zlatý přeliv pro blond vlasy, zkoušela jste ho nějaká? Jak dlouho myslíte, že si to můžu nechat na hlavě? Bezbarvou hennu jsem si nechávala i přes noc a splachovat to už po hodině mi přijde hrozná škoda. Není to přímo barva, jenom přeliv, tak snad by moje vlasy nemusely chytit ten červený tón, jak píšou o blond barvách , když to tam budu mít dlouho, co myslíte? Laughing


Ahoj, prosím chtěla bych se zeptat jak jsi dopadla s tým Zlatým přelivem od Khadi, taky nad ní uvažuji, protože nechci vlasy ztmavovat. Píšou, že obarvení se časem vymývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cirilla
0-7
0-7


Založen: 14.6.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2016 4:54 pm    Předmět: Citovat

Ahojte som tu nova a chystám sa oživiť túto tému. Mám blond odtieň získaný farbením s jemne zlatými odleskmi. Vlasy mi odrastajú, povodne mam taku šedu svetlohnedoblond myšinu, no nechcem naďalej používať chemické farby. Rozhodla som sa pre hennu a tu hladám radu ako začať, či si dať čistú cassiu, alebo niektorý z nových blond odtieňov zn. Khadi, prípadne zmiešať svetlohnedú/orechovú s cassiou, blond. Alebo vlasy predtým zosvetlit harmančekom, citronom a spol. Absolutne neviem čo robiť aby som tie vlasy aspoň trocha zjednotila, no je mi jasné, že cassia mi zrejme nejak rapidne vlasy nezjednotí. Preto prosím o radu Smile vás skusených henneriek ako na to. Mám aj foto svojej farby, no nedá sa mi tu pridať. Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2016 7:12 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, vítej na DV.
Zkusím dát dohromady, co holky běžně radí. Cassia má sama o sobě minimální barvící efekt (vlastně neznatelný, snad kromě majitelek nejsvětlejších blond odstínů). Na druhou stranu čistá henna by mohla vyjít moc tmavá a špatně se smývá, takže běžně se radí (jak píšeš) začít cassií smíchanou s trochou čisté henny. Vždycky můžeš pro příště dát henny víc a přitmavit. Jak dobře fungují světlé odstíny od Khadí, nevím, ale Khadí je obecně pokládaná za velmi kvalitní.
Jinak henna prý dělá velmi přirozeně vypadající barvu a pěkně vypadající přechody (dokonce Titania tady jednou psala, že jí bylo skoro líto, když hennovaný přechod nakonec odrostl).

P.S.: Sem jde dát jen odkaz na obrázek z netu. Fotku můžeš vložit k sobě do profiůlu (,,Má galerie").

P.P.S.: Dotaz stačí položit jednou - na úvodní straně je seznam nových příspěvků, takže se nemusíš bát, že by si toho nikdo nevšiml.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2016 7:30 pm    Předmět: Citovat

ahoj, vitaj na DV Smile
ani henna ani cassia ti vlasy nezosvetlia, s cassiou/zlatou blond budeš mať akurát zlatisté odlesky
ťažko sa radí len podľa foto v galérke, ale v každom prípade by som odporúčala začať svetlejšou farbou, kedykoľvek ju môžeš stmavovať, ale sťahovanie farby už môže byť problém
ak chceš ísť skôr do blond odtieňov, môžeš najprv mierne zosvetľovať - napríklad citrónom alebo more blond sprejom od baley, a potom by som farbila len cassiou/zlatou blond, a podľa výsledku uvidíš, či to funguje a či je to pre teba dlhodobo udržateľné
ak chceš ísť radšej do tmavšej, a postupne sa zjednotiť s tvojou pôvodnou farbou, môžeš skúsiť miešať spomínanú orechovú s cassiou... určite by som ale začala opatrne, možno lyžicu, max. dve orechovej khadi do cassie a podľa výsledku potom budeš vidieť, či treba zvýšiť pomer orechovej alebo ti výsledná farba sedí (možno budeš musieť farbi aj na trikrát, ale je to lepšie, ako keď ti farba chytí príliš tmavo a nebudeš sa jej vedieť zbaviť)

ps: Portos ti to už napísal, ale zopakujem, stačí jeden dotaz, nech sa nehromadia duplicitné príspevky, ostatné vlákna sa potom priebežne mažú
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cirilla
0-7
0-7


Založen: 14.6.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2016 10:16 am    Předmět: Citovat

Ďakujem za odpovede! Ospravedlňujem sa za moje namnoženie odpovedí. Je super, že na tomto fóre je tak rýchla odozva.

Vďaka za rady, asi si skusim zosvetliť vlasy citronom prípadne tým sprejom more blond, už som to párkrát skúsila na odraste(spray) a stiahlo to tak odtieň a pol, čiže to prechod úspešne skrýva. Zrejme najprv začnem cassiou, ktorá mi snáď aj vlásky vyživý a ak pridá pár odleskov budem len rada, výrazná zmena to byť nemusí. Ak by však efekt nemala budem postupne stmavovať so svetlohnedými odtieňmi ale pomaličky. Rozmýšlala som či by nebol dobrý aj Strawberry blond, prídať trošku henny do cassie, no obávam sa, že by mohol byť efekt menej prirodzený ako s tou orechovou. Každopádne musím začať experimentovať a dúfať, že mi tá khadi nechytí do nejakej výraznej zrziny.

Rozmýšlala som nad Khadi blond odtieňoch, ktoré tu však nikto ešte zrejme netestol(stredný a svetlý blond). Tak asi radšej vsadím na zlatý preliv od Khadi. Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.