STOP palmovému oleji - STOP utrpení a ničení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4c02d4c5bf62e49484770c0fa13bc34dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Souhlasíte s používáním palmového oleje?
Ano
13%
 13%  [ 3 ]
Ne
86%
 86%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
Nasavrky
8-20
8-20


Založen: 30.6.2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2015 7:44 pm    Předmět: Eco palmový olej Citovat

Jojo, v tomhle jedu taky Smile snažím se palmovému oleji vyhýbat co to jde, jen mne stále zajímá, jak je to s tím pocházejícím z kontrolovaného ekologického zemědělství, je za ním taky tolik nepříjemností, se kterými nesouhlasím, nebo se jeho výroba na přírodě tak nepodepíše?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 8:28 pm    Předmět: Citovat

Vyhnout se palmovému oleji či tuku začíná být značná výzva. Zjistila jsem, že je ve většině výrobků místní pekárny, Hera na pečení ho má taky a dnes jsem ho překvapivě našla v hroznovém cukru - tam fakt nechápu proč je. Evil or Very Mad

Edit: tu je pár výrobků, které ho neobsahují http://stoppalmovemuoleji.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2015 8:30 pm    Předmět: Citovat

Snažím sa vyhýbať palmovému oleju ako sa len dá, znamená to však, že si už nedoprajem tých pár sladkostí (Mila, Kinder Bueno, Kinder mliečny rez), čo mám rada. Zostáva mi už len kvalitná čokoláda, doma vyrobené koláče a zákusky. Beriem to pozitívne, zlepším sa v pečení alebo schudnem. Very Happy
_________________
I am the architect of my own destruction...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2015 8:49 pm    Předmět: Citovat

občas mám chuť na nutelu.. nevíte o nějaké přijatelné alternativě? viděla jsem carla cream, který má ve složení rostlinný tuk, ale na balení je napsáno v závorce shea. znamená to 'shea only'? nebo 'např. shea'? a chutná to vůbec přibližně.. chutně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2015 11:11 pm    Předmět: Citovat

Tak ona se nutella (nebo něco jako - pravděpodobně i lepší) vyrobit doma, tuším se tam dává salko (který se případně může vynechat a nahradit větším množstvím medu), pražený lískový oříšky nasekaný na co nejjemněji, med a nějaká kvalitní vysokoprocentní čokoláda (samozřejmě bez palmovýho oleje Wink ). Ale musím říct, že jsem zatím líná to zkusit až takhle z gruntu, zvlášť když jsem objevila bezpracnou alternativu (sorry za propagaci, ale ten projekt mám moc ráda, i když teď už tam spíš chodím jenom na e-shop - právě kvůli ořechovejm máslíčkům.
http://www.zajicivkrabici.cz/eshop/kategorie/oriskova-a-seminkova-masla Stačí namíchat lískooříškový nebo mandlový máslo, případně tahini s trochou medu a kvalitním kakaem,a kam se hrabe celá nutella (mimo jiný to taky ani zdaleka není tak přeslazený). I dkyž teda poslední dobou to dost často dopadne tak, že to ani nedoslazuju a nekakauju, protože mi to chutná i bez toho. A taky hrozně ujíždím na jejich crunchy burákovým másle. (Tak a teď doufám, že nepřijdu na to, že už tam mezitím palmovej sajrajt nacpali taky Twisted Evil , když jsem je tak vychválila).Ale holt levný to není, zvlášť to lískooříškový - fakt to beru spíš jako vyloženě sváteční záležitost. Ale z tahini to taky vůbec není špatný, jen to má trochu svíravější chuť (která mě docela vyhovuje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 9:16 am    Předmět: Citovat

Nejím nutelu, co mám alergii na sóju. Teda...asi dvakrát jsem ji za těch x let ochutnala v obou případech se mi zkřivil obličej....Jak si člověk navykne na kvalitní čokoládu a kakao, tak se znutely stává jakásik hnědá hmota s kyselou pachutí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dušan
41-80
41-80


Založen: 27.9.2009
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2016 8:00 pm    Předmět: Citovat

Já se snažím palmovému tuku vyhnout, ale je smutné že je na každém kroku.
Když vidím v televizi reklamu na Margot, kde říkají najdi svůj ráj, tak si říkám, že samy ho ničí používáním palmového oleje a že za chvíli se bude muset opravdu ráj hodně hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 8:11 pm    Předmět: Citovat

děkuji Titanii za tip na zajíce. Smile
např. arašídové máslo z meridianu je fakt hodně dobré. v této souvislosti jsem objevila českého šufánka ( sufanek.cz ), a tam zas ulítávám na celkem nepravděpodobné kombinaci arašídů a kokosu. Wink vůbec bych neřekla, že mi něco takového bude chutnat, ale je to fakt super. přitom to snad ani neobsahuje cukr.. o palmáku nemluvě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2016 9:48 am    Předmět: Citovat

Hmm, sufanek zní taky dobře... takže zase já děkuju za tip Tobě.
Ale jinak abych se nechlubila cizím peřím, tip na zajíce mám z Dlouhejch vlasů, tuším tu o něm kdysi psala Bone (omlouvám se za sklerózu, pokud jsem se sekla, nestíhám zpětně dohledávat, s jistotou vím akorát to, že to byl někdo, jehož tipy vždycky stojí za pozornost Wink ). A přijde mi to jednak jako super projekt sám o sobě, a jednak ten jejich e-shop a dobroty v něj je taky fajn.
Tak, a teď mám chuť na nějaký dobrý oříškový máslíčko a doma mám houbelec a kvůli překladu se nemůžu hnout od kompu. grrrrr. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.