Alergie na hennu nebo na šampon?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=417def92f2ac30f1a7b6b97cf6052258Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 8:22 am    Předmět: Alergie na hennu nebo na šampon? Citovat

Ahoj!
Poslední dobou mě trápí červené fleky které svědí. Vyskytnou se během sprchováním na kůži všude tam, kde se jí dotkne mokrý pramínek vlasů. Mytí vlasů je pak trest.

Nejprve jsem zkoumala, zda to nemůže být šamponem. Používám Bione, vzala jsem všechny tři a vypsala si z nich shodné látky. Z nich jsem pak vyškrtala ty, které obsahuje i intimní gel od téže značky, po kterém fleky na kůži nemám. S největší pravděpodobností, pokud bych byla alergická, bude to na Cocamine Oxide. V blízké době plánuji změnu šamponu na Alterru, která má jiné složení.

Dnes jsem se ale sprchovala, aniž bych si myla vlasy. Ty jsem měla sepnuté a čouhalo jen pár pramínků, . Ty, jak se smočily, rázem se mi vytvořily ty zmiňované červené fleky právě na místech, kdy byly pramínky. Ze sprcháče to nebude, protože jsem ho nepoužila.
Myslíte, že to je tím, že na vlasech jsou ještě stopy po šamponu? Nemohlo by to být hennou?
Tou jsem se barvila zhruba před měsícem a půl, tato problémy mě trápí zhruba dva týdny. Henna se mi postupně vymývá celý čas stejně.

V obou případech, zvláštní je, že fleky nemám nikdy na vlasové pokožce, ta je naopak spokojená.

Máte někdo zkušenost? Bude to tím šamponem, nebo hennou? Myslíte, že mi změna šamponu pomůže? A mám se pouštět do dalšího barvení hennou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 8:58 pm    Předmět: Citovat

Jestli do vlasů nedáváš nic jiného než šampon a hennu, tak to asi může být obojím. A alergie dokáže mít dost rychlý nástup.
Zkus změnit šampon a pokud to nepomůže, tak bys skoro měla lepší zajít na kožní.

Držím palce, ať se to srovná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 7:42 am    Předmět: Citovat

Tak já nevím.
Dnes jsem si myla pouze tělo, vodou, ničím jiným. A stejně jsem ty fleky měla. A mám je pouze na dekoltu, krku a zádech - břicho a nohy jsou v pořádku.
Zkusím konopnou mast a kdyžtak fakt na to kožní.
A šampon změním tak jako tak, protože po tom od Bione byla ta reakce ještě agresivnější.
Strašně mě to štve, je to nepříjemné. Nikdy jsem takové problémy neměla tak nevím, co že tak najednou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 12:53 pm    Předmět: Citovat

Může to být i vodou. I tím dotykem vlasů na kůži.

Jinak budu mít trošku asi kontroverzní radu. Ale jestli ten intimní gel nedráždí, zkusila bych si s ním párkrát umýt i vlasy. Teď je důležíté to "zahojit", až pak bych testovala jiný šampon. Já si intimním gelem úspěšně léčím akné Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 4:16 pm    Předmět: Citovat

Právě si říkám, že kdyby to bylo jen z té vody, tak to mám i na těch nohách a tak. Nevím, je to divné. Že ty fleky mám jen někde a jinde zase ne. A že je mám, i když nepoužiji žádnou kosmetiku.

Zkusit umýt vlasy tím intimním mýdlem mě taky napadlo, ale jaksi na to nemám odvahu. Mám u kořínků mastící se vlasy a na konečcích spíš sušší, bojím se, že by ten intimák asi nestáhnul tu mastnotu, no ale asi to dnes večer zkusím. Třeba mě to mile překvapí Very Happy.

A přítel mi slíbil, že mi dá kousek té konopné masti, o které jsem tu psala. Jeho strejda dělá domácí a tak by měla být účinná - příteli takhle zmizely vystouplé tmavší flíčky, co mýval na krku. Přijde mi to jako rozumnější řešení, než hned letět na kožní, ale pokud to nezabere, tak tam fakt jdu.

Tak teda doufám, že to je třeba tím šamponem, nebo něčím takovým, henny se úplně vzdávat nechci a převářet vodu, to taky není úplně ono. Držte palce, brzy poreferuju o šamponu intimáku Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 4:57 pm    Předmět: Citovat

Ono se to nemusí projevit na celé kůži. Já měla léta ekzém v obličeji aniž by někoho napadlo, že je to alergie na potravinu. Člověku přijde logické, že po pozření alergenů se osype celý. Což se mi nikdy nestalo.

Jinak intimním gelem si vlasy myjí na cestách ( prostě sebou vezu jednu lahvičku místo šesti) a nebyl nikdy problém. Je tam tak šetrný odmašťovač, že když je potřeba, umyjí si vlasy bez následků dvakrát Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2016 6:04 pm    Předmět: Citovat

No, právě podobné příznaky jako mám já měla ségřina kamarádka a měla alergii na mouku, či co. Tak tomu začínám věřit, příští týden si skočím k doktorce pro doporučení a hned jak budu moct tak na alergologii, případně na kožní. Ale radši na tu alergologii, jelikož na kožní by mi napsali nějakou nefunkční mastičku a příčina by zůstala.

Jinak intimák vlasy umyl a celkem slušně, bez problémů se vyrovnal šamponu i kondicionéru. Fleky byly tak jako tak, ale reakce aspoň nebyla tolik agresivní.

Myslím teď, že vada nebude ani v šamponu a asi ani v henně, ale že to prostě bude alergie na potravinu, která se projevuje takhle. No a při té reakci jsou ta postižená místa citlivější a pěnidla je dráždí a tak je reakce ještě agresivnější.

Díky za rady, snad to nějak dopadne, strašně mě to štve Very Happy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 7:33 pm    Předmět: Citovat

Tak se taky hlásím. Naštěstí jen v mírné verzi. V pátek ráno jsem umyl vlasy (jogurt + med) a odpoledne mě strašně začala kousat hlava. A i pár jiných míst (hl. na rukou) - vesměs tam, kde by se taky dalo předpokládat, že je to od kontaktu s vlasy.
Ale stačilo vydržet nedrbat a během pár hodin to ustoupilo. Tak mám taky podezření, že to mohlo být z jídla. (Teda doufám. Od té doby jsem nemyl, tak snad se to neobjeví po dalším mytí znova.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2016 5:44 pm    Předmět: Citovat

Tak po dnešním umytí hlava zase kousala. Tentokrát hned, ale mnohem míň. To mi připomíná, že se mi kdysi už něco takového stalo. Největší podezření nakonec mám na nějakou chemii nabranou z prostředí, která se umytím vlasů uvolní a dráždí. Ale naštěstí se to tak po dvou třech umytích smeje.

Wnaty, nemohlo to být něco podobného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2016 7:52 pm    Předmět: Citovat

No, já mám zatím podezření na to jídlo nebo na nový prací prostředek :/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.