Více problémů najednou (moře, vši, padání vlasů)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f6cdbfba8e4ab401e5974349dd357df0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vojtěška
8-20
8-20


Založen: 22.10.2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 11:26 am    Předmět: Více problémů najednou (moře, vši, padání vlasů) Citovat

Ahoj všichni,
je to něco přes dva týdny. Byla jsem u moře a při odletu jsem zjistila, že mám vši. V ČR už jsem neměla šanci něco zplašit a ještě ten den v Řecku jsem sehnala Paranix, mamka mi radila Paranit a usoudila jsem že to je něco podobného. Vlasy mám dlouhé po zadek. Nějak jsem se to snažila vyčesat. Ráno jsem se probudila s mastnou hnusnou hlavou. V návodu bylo 2x vymýt šamponem. Nepomohlo to. Umyla jsem to tedy znova, abych vůbec vylezla na oběd. Vlasů padalo hodně. Poté jsem sehnala šampon Licatack. Po něm mi vlasy připadaly lepší a myla jsem to s ním po 6 dnech, ještě v zahraničí. Teď jsem je umyla znova pro prevenci a mamka mi hnidy vybírá ručně, s tím hřebínkem nemám šanci.
Vlasy mi víc padají a dohromady se sluníčkem, mořem a všemi je mám prořídlé, polámané a slabší. Doufám že už mě ty potvory pustí. Čím bych měla vlasům pomoct, aby nepadaly a daly se do pořádku? Nemáte někdo zkušenosti s těmito přípravky? Vypadávali vám po nich vlasy? Nebo za to může spíš moře...
Předem moc děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 1:32 pm    Předmět: Citovat

Na vši žehlička na vlasy. Rada zo školy a mnohokrát úspešne overená na školopovinných deťoch. Vlasy zachraňovať, až sa zbavíš vší. Áno, tie šampóny pproti všiam dosť vysušujú (ale tak lepšie ako mať na hlave tie potvory), ale aj slnko a morská voda. Takže doporučujem postupovať poporadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 1:40 pm    Předmět: Citovat

Já jsem si vši objevila několik hodin po návštěvě kadeřnice (trvalá+žehlička) ..takže bych za žehličku ruku do ohně nedala (když jsme tam šla, neměla jsem je...ale už j eto let)

nejlepší jsou přípravky, které nejsou šampóny, ani olejové masky. Difusil H preventan, nebo arpalit na psy. To se nastříká a nechá tak- celý den.

Co se týče ozdravení vlasů, tady se těžko radí. je mnoho možností.
-oleje
-jogurty
-klasické masky a blazámy
-bezolejnaté a bezsilikonové masky a balzámy

ale každá metoda má svého "uživatele" a není vhodná pro každého.

Padání vlasů, tady bude potřeba zklidnit pokožku, opět nějakou vhodnou maskou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 2:27 pm    Předmět: Citovat

Ciste teoreticky bych se nebala pridat si k samponu neco tea tree oleje. Kdyz to odpuzuje komary a podobne "hmyzy", je to postrach plisni, bakterii i viru (se vsadim) tak by to mohlo i ty vsi zahnat na utek.

Jen teda taky vysusuje ...

Osobne jsem to ale nezkousela, nastesti se mi tato "radost" prozatim vyhnula (musim pro jistotu zatukat).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 7:42 pm    Předmět: Citovat

Před časem jsem narazil na tohle: http://www.prodejbylin.cz/kvassie_drevo/index.html
Nevyzkoušeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojtěška
8-20
8-20


Založen: 22.10.2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 8:00 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi Smile, doufám že vši už se neobjeví. Popřípadě na ně vyzkouším něco nového. Nejhorší bude vybrat ty hnidy. Určitě bych chtěla zkusit něco na zklidnění pokožky.
Mám taky oliváč, mohl by pomoci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 9:16 pm    Předmět: Citovat

Málokomu sedí do vlasů čistý olej. Spíš ho zkus přidat do nějaké masky (nebo trochu kápni do kondicionéru, který používáš).
Jinak pokud je problém ve vysušených vlasech, tak za sebe doporučuju jogurt: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=7405
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojtěška
8-20
8-20


Založen: 22.10.2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2016 1:40 pm    Předmět: Citovat

vyzkouším Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojtěška
8-20
8-20


Založen: 22.10.2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2016 6:53 pm    Předmět: Citovat

Nemohlo by se náhodou stát, že by vlasům jogurt nějak vadil? Docela bych to chtěla zkusit. Jen abych nepořídila ještě hůř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2016 9:35 pm    Předmět: Citovat

Někdo občas nadával, že se mu to špatně vymývalo, příp. že z vlasů cítil zkyslé mléko. Ale obojí se stávalo celkem vzácně a dalo se řešit šamponem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.