Tónování barvy vlasů přírodně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=32b279da49198511b533dbab3ea8ff71Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

zkoušeli jste barvení šlupkami ořechů?
ano a jsem spokojená/ý
10%
 10%  [ 3 ]
ne, ale chtěl/a bych to zkusit
63%
 63%  [ 19 ]
ne, neláká mě to
26%
 26%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 30

Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 12:30 pm    Předmět: Citovat

Vlastovicnik si pamatuju pouzival i muj deda, prave na bradavice, mela s nimi problem sestrenice, ale jestli/jak to zabiralo, to uz si nepamatuju Laughing jen ze to bylo zluty a teklo to z kytky Laughing

Ono vetsinou jsou prave zminovane orechove oplachy, nikoliv "blato" jako je henna, to je fakt. A i kdyz by barvivo z henny a barvivo z orechu byly izomery, z toho titulu mohou mit (a nejspis maji) odlisne chemicke vlastnosti; stejne je jen "slozeni" molekuly, ale razeni molekul uz bude jine.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 2:38 pm    Předmět: Citovat

jitt: to jo no, klidně asi může mít odlišné vlastnosti .. to jsem jen tak pro zajímavost napsala (mě samotnou to zaujalo), že to jsou izomery .. ale spíš uvažuju tak, že tam teda asi bude hodně podobnost s tou hennou ... když jsou oba stejného chemického ražení a oba údajně reagují s proteinem za vzniku barviva (nevím jestli to píšu úplně dobře) a to znamená, že by ten ořech teoreticky mohl držet stejně dobře jako henna (na kůži drží samoopalovák cca 14 dní, jenže kůže se přece rychle obměňuje), jen by to možná potřebovalo obdobný postup při přípravě a aplikaci barvy. zkusila bych to, jenže mě právě ta oplodí docela odrazují ... tak to možná nějak zkusím ze slupek Smile ořešák má krásné barvivo; vím že se hnědá míchá nějak lawsonia+indigo ale tam je pak myslím nějak problém, že to postupně červená, ne? že se jednou vymyje dřív než druhé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 2:48 pm    Předmět: Citovat

Nevim jak je to u orechu, ale henna "nereaguje" s proteinem za vzniku barviva, ona (respektive barvivo lawson) se vaze na keratin ve vlasech "chemickou vazbou". Proste se ty dve latky navzajem pomerne silne pritahuji a tim se stava permanentni (vicemene) soucasti vlasu, je to odlisny zpusob nez u chemie.

U orechu priznam se netusim, jak to funguje Smile

A co do michani henna + indigo, tam je problem v tom (krom toho ze henna miluje kysele a indigo ho nesnasi a opacne) ze indigo nema tak pevne vazby jako lawson; takze se z vlasu postupne vymyva, zatimco hennove barvivo zustava navazane ... a tim to cervenani. Kdyz z te "hnede" vymejes modrou, tak zustane jen oranzova Smile

Trochu bych to prirovnala k tomu, jako kdyz si neco slepis epoxidovou pryskyrici (henna) a lepidlem na papir. To druhy se s tebou rozlouci pomerne ochotne, ale s epoxidem nehne snad temer nic Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 2:57 pm    Předmět: Citovat

titania: Smile tak to jedině svědčí o opaku, že do babičky ořech zapustil svou tvrdost a houževnatost:) ty jo, takový úctyhodný věk
já bohužel od babičky žádné bylinářské paměti nezískala (velká škoda protože její rodokmen a zkazky mám někdy do roku 1814 v dohlednu a sama babička se narodila 1920 a ještě k tomu pracovala jako farmaceutka Smile akorát, co se týká vlasů, si pamatuju, že říkala, že od té doby, co si od ní v lékárně půčil lékárník hřeben, jí vlasy šli do háje, a radila mi, ať nikomu hřeben nepůjčuju Smile
doufám že to není moc OT Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 3:00 pm    Předmět: Citovat

To je dobra rada s tim hrebenem Laughing to se bude hodit Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 3:11 pm    Předmět: Citovat

jitt: ale tak může na tom bejt něco pravdy Smile já bych třebas taky nikomu nikdy hřeben nepůjčovala, ani lékárníkovi Smile
ahá, no já nevím, co přesně se tam henna kontra vlas chemicky děje, aby se uvolnilo to barvivo, ale je fakt, že přece jenom když se to za nějaký čas trochu vymejvá.. jen nechápu jak myslíš to "chemická vazba" chemická vazba je pro mě chemická vazba (a před ní musí něco s něčím zreagovat) ... jak to přesně myslíš? jako nějaká slabší síla? vodíkový můstek? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 3:47 pm    Předmět: Citovat

Ono pro hodne lidi zde je chemicka vazba na urovni toho, co se deje s vlasy kdyz je clovek barvi normalnima barvama, proto v uvozovkach Smile

Taky presne nevim jak to tam probiha, ale kysele prostredi z hennovych listu uvolni barvivo lawson a to pak asi hleda "kde by se upichlo" ... a hele, tady je vlas a je na nem keratin, tak jdeme do toho. Internet mi na toto tema vyplivl anglicky clanek:

https://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3ALawsone

V prekladu (to stezejni) jde o to, ze nadbytek bilkovin v keratinu "napada" "volny" uhlik obsazeny v retezci lawson a skrze elektronove obaly se tyhle dva prvky "vyrovnaji" a dojde k vytvoreni dvojite vazby mezi lawsonem a bilkovinou v keratinu.

To ze se castecne vymyva bych videla v tom ze toho barviva je proste moc a ne vsechno je schopno se takto na keratin navazat. Ale to uz je jen ciste moje teorie.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2016 4:34 pm    Předmět: Citovat

díky za odkaz, je to opravdu zevrubný popis barvení Smile
jsem to možná popsala tu chemickou podobnost trochu blbě, jelikož jsem se dočetla, že izomery vůbec nemusí být stejné chemické "povahy", stačí stejný sumární vzorec (měla jsem za to, že jde o velmi podobné vzorce, jen třebas s prohozenou skupinou atp.), tak nevím, o co přesně chemicky jde, ale rozhodně si jsou vzorce lawsonu a juglonu hoodně podobné, tak se asi dají očekávat dost podobné vlastnosti ("dezinfekce" vlasu, barvení atp.)

no.. asi to někdy zkusím na sobě, vyloženě z oplodí, když mi nezpůsobil žádnou škodu coby samoopalovák, tak proč by na vlasech měl.. oplachy ze skořápek a jader si fakt nemůžu vynachválit, hlavně co se péče týče.. mám to slovo nerada, ale musim ho vtáhnout, je prostě blahodárný Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2016 4:47 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova: To je prave to, podle wikipedie je izomerie stav, kdy sloučeniny se stejným sumárním vzorcem mají jiné strukturní uspořádání atomů v molekule a tedy i chemické nebo fyzikální vlastnosti.

Tzn sumarni vzorec sice maji stejny, ale to stejne se nemusi dat rict o jejich fyzikalnich/chemickych vlastnostech Smile Ale pokud ti skorapky a jadra vyhovuji, nevidim duvod je menit Smile To bylo spis jen tak na okraj Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2016 9:30 am    Předmět: med Citovat

tak jsem přírodně tónovala Smile
toto roční období, a fakt, že už mám snad úplně téměř vymytou-před ca půl rokem aplikovanou-měďčervenou "hennu"-a nechci v tom nijak pokračovat Wink mě nasměroval k tomu zkusit tónování (respektive zesvětlování) medem. V neposlední řadě teda taky zvědavost, jak asi se mohlo docilovat zajímavých odstínů souběžně se zdravými vlasy na renesančních obrazech Smile
první zjištění bylo, že to fakt funguje-jde to vidět hlavně, když si umotám cop-objevily se nějaké kontrastní prameny, které vůbec neznám Smile zesvětlení není závratné, ale dokážu si představit, že při opakovaném použití to leccos bude umět. zbarvení rozhodně není obdobné jako voda/slunce...jde spíš do měděno-zlata, ne do zlatova/blond ... a celkový dojem z barvy - no vypadá to jako med.
druhý zjištění - je to ÚŽASNÝ zušlechťovač vlasů (ze svých zkušeností, co můžu posoudit), kam se hrabou kondicionéry, kúry aj., které mj. nepoužívám protože sice prvních pár dní paráda, ale nakonec vždycky vlasy zareagují nějak podrážděně, a to mohou být přírodního typu, takže je raději vůbec nepoužívám
teď jak jsem postupovala: čestínký med:voda 2:6; lžíce kvalitnější skořice; nanesla jsem to a pořádně promnula, dala do igelitu a nechala hodinu. pak jsem to vybalila a sedla si s tím na hoďku na slunce...smyla předtím, než to uschne.
třetí skvělý efekt je, že to náádherně voní. a ta vůně ve vlasech vydrží.
určitě to zopakuju Smile

*předtím jsem zkoušela med jiný, ale ten nefungoval (nebo něco jiného špatně) každopádně postup byl stejný, jen jsem to měla déle (přes noc) a nelezla s tím na slunce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.