Olivové mydlo na vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5bff58610ff2218f7f2cdf017fcf3a13Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sinnerion
41-80
41-80


Založen: 13.3.2011
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 2:35 pm    Předmět: Citovat

Tak i já jsem neodolala a koupila si mýdlo na umývání vlasů. Ve složení byl uvedený olivovník, kokosovník, palma olejná, mateřídouška, voda, NaOH. Nanášení ke kořínkům nebylo nijak zlé, ředěný šampon to sice nebyl, abych to na sebe vylila a hotovo, ale nemám si na co stěžovat. Vlasy se umyly dobře, třetí den vypadají téměř jako čerstvě umyté, takže slušná práce Smile Někde jsem tu četla, že ubírají na lesku, a nejspíš jsem si to jen vsugerovala, protože si myslím, že se mi u hlavy nelesknou, ale kamarádka tvrdí, že jsou jako vždycky Very Happy Příště je přeliju octem, teď jsem ho k tomu nechtěla míchat, abych viděla čistý účinek mýdla. Jak to bude dál, to nevím, dám kdyžtak vědět. Často se mi stává, že když vlasy poprvé umyji novou metodou, tak je to super, ale napodruhé katastrofa a upouštím od toho. Co mě však docela zarazilo, bylo rozčesávání (po nějakých 60 hodinách) - čerstvě umytý kartáč zůstal po rozčesání špinavý jako po měsíci užívání - připomíná mi to mastnotu a prach v jednom, nejspíš to znáte. Že bych to mýdlo špatně vymyla? Na vlasech to tak vůbec nevypadalo.. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 9:04 pm    Předmět: Citovat

zaneřáděný kartáč po jednom učesání, to znám. poprvé jsem se s tím setkala, když jsem přešla na sodu. pak to přešlo. podruhé jsem to zažila při vyzkoušení tuhého šamponu. ale poslední dobou se mi zdá, že mám tenhle nános, když si umyju vlasy čímkoliv (soda, tuhý š., vejcomedový š.). považuju to za dost nechutné, protože mám špinavý kartáč, i když si češu čerstvě umyté vlasy. je to lepší, když to vyčešu kančákem. vlasy jsou pak i lesklejší.

myslím, že se jedná o sebum. když se vlasy umyjou něčím šetrným, nestáhne to z nich všechno (jako ty SLS-a-spol. věci), ale nějaká vrstvička tam zůstane. asi to má fungovat jako ochrana a výživa pro vlasy a má se to právě stáhnout kančákem do délek. je to fakt nechutné. o tomhle jevu jsem četla a u toho hodně přírodního způsobu mytí je to asi přirozený jev. ale nevím, jestli se přes to přenesu. jinak vlasům to asi svědčí, vypadají zdravě a silikony nepotřebujou zatím, tak nevim..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sinnerion
41-80
41-80


Založen: 13.3.2011
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 9:47 pm    Předmět: Citovat

Jéje.. no a hlavně se to z toho kartáče dostane zpátky na čerstvě umyté vlasy a znova je zamastí nebo když se to neroznese rovnoměrně, ale jen intenzivně třeba na zátylek Confused Asi si ten kančák fakt pořídím. Děkuji za objasnění Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 3:35 pm    Předmět: Citovat

já měla s tímhle "mastným prachem" hlavně problémy, když sem používala pravidelně silikony.... takže to byl spíš silikonový prach.... na kartáči se mi dělal úplně takový šedomazlavý povrch.... dost se to zmírnilo, co nemám šampon se silikonem a silikony používám tak 1x, 2x měsíčně na posledních 5 cm vlasů.... jo a taky kartáč jednou začas umyju....

což asi teda nebude váš případ, jen mi přišlo příhodné to zmínit Cool
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 4:53 pm    Předmět: Citovat

to je zajímavé, když jsem já používala jakékoliv šampony... silikony-nesilikony (vybírala jsem zásadně podle vůně), nikdy jsem s tím problémy nemívala. až když jsem prešla na přírodní způsob. a kartáče myju vždycky když myju vlasy (co 2 - 3 dny).. někdy i časteji, když vyčesávám hodně nánosů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Becca
0-7
0-7


Založen: 5.12.2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út září 13, 2016 11:38 am    Předmět: Citovat

Mám momentálne niekolko takýchto mydiel doma, tiež z dvolenky Very Happy a neviem teda čo s nimi .... Na vlasy používam alverde kofeinový a mydla sa trochu bojím.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14358681_10201981381253435_513256218995372504_n.jpg?oh=51096ca83c8e056af2c71715263c666d&oe=5879E353
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.