Skolioza
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4bb5ad70fc5a390bb09fc40c624007f8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

jako dlouholetá skoliotička vám všem radím: hlavně cvičte! a zamyslete se nad tím Smile povím vám svůj příběh,třeba vám to v něčem pomůže Smile

mně skoliozu zjistili asi v 10 letech při rentgenu plic. V tý době jsem to měla už docela hodně, ale chodila jsem jen na rehabilitace a cvičila si doma. Pak jsem absolvovala první návštěvu v Jánských lázních na 9 týdnů. Je fakt že ta péče v lázních je nenahraditelná i když to skoliozu vážně nespasí Smile. Jenže pak jsem dostala korzet na 24h denně a spodní i dolní křivka se pořád horšila. Máma mi dělala doma každý den Vojtovu metodu(jestli znáte),cvičila jsem, plavala a POCTIVĚ nosila korzet:) jenže přes všechnu mojí snahu se to pořád horšilo a doktoři začali hrozit operací, který jsem se tolik bála. Byla jsem 3x v láznch a setkala jsem se tam s lidma, kteří na operaci byli a musim říct, že mě to hrozně děsilo. Korzety jsem nosila i do školy, spala v nich, nechodila jsem kvůli tomu odpoledne ani ven, protože hybnost byla značně omezená. Byla jsem naštvaná, že zrovna mě muselo tohle potkat a po každé návštěvě ortopeda jsem brečela. Ale pak se to ve mě všechno nějak zlomilo, naštvala jsem se a řekla jsem si,že se už nenechám takhle omezovat korzetem. Pak už jsem ho nosila jen na noc a později už ani to ne, když jsem často spávala u přítele. Na doktory jsem nic nehrála a přiznala se, že to s tim korzetem flákám. To se jim nelíbilo, ale můj názor to nezměnilo, byla jsem z toho nešťastná. Teď už jenom chodím na rehabilitace a ortoped mě vyloučil z kartoéky. Skolioza už se mi naštěstí nehorší a dokonce se mi zlepšila o 10 stupňů, což se mýmu doktorovi ze všech jeho pacientů stalo jen 2x Smile Moje aktuální křivka je 41cm bederní a 36 hrudní. Ale když se tak zamyslím, tak jsem ráda co jsem pro svoje záda všechno dělala a že jsem ten korzet v dětství nosila fakt poctivě. Protože nechci ani myslet na to, jak bych na tom byla teď.....
Takže vám radím, nedělejte si s tim moc hlavu, ale nezanedbávejte skoliozu a starejte se o svoji páteř, vyplatí se to Smile Hodně štěstí, K. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ariela.a
81-160
81-160


Založen: 21.7.2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 11:28 am    Předmět: Citovat

Můj příběh je takový....Mám scoliosu s rotací. Nosila jsem od 14 do 18 let korzet. Měl být sice na 24 hod. ale já ho nosila jen na noc a pak jsem se do něj navlíkla, když jsem přišla ze školy. Sahal mi od ramen až do 3/4 zadku Very Happy Takže se v něm nedalo prakticky nic dělat. Navíc jsem v něm vypadala dost komicky. K tomu jsem denně 3/4 hod. cvičila speciální cviky na posílení svalů. Teď mi korzet leží na půdě, ale cvičit jsem nepřestala. Dávám si tak 5 - 10 min. denně cviky na záda a pak cviky na ostatní části těla a samozřejmě chodím pravidelně plavat, což pomáhá asi nejvíc. Záda mě sice občas bolí (zvlášť po dlouhém sezení) ale není to žádná tragédie (narozdíl od toho, jak mne bolely dříve). Hlavní je, že nemám hrb, kterým mě doktor tolik strašil a kdo o mé scoliose neví, nic nepozná Wink

Základem je dobrá rehabilitační sestra, která tě naučí dělat správné cviky správným způsobem. V opačném případě se dá totiž tímto cvičením i dost ublížit. Já si například nehorázným způsobem zhuntovala krční páteř, kterou jsem měla předtím v pořádku. Teď po letech jsem narazila na skvělou holčinu, která mi řekla, že i v tomto věku lze kromě posílení svalstva páteř i malinko dorovnat a to nějakým speciálním zatlačováním vyjetých obratlů. Dokonce mi i během pěti minut srovnala kratší nohu (!!!), která mi také způsobovala potíže. Kdybys měla zájem, můžu dát kontakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 1:10 pm    Předmět: Citovat

Mám skoliozu taky,ale co mě trápí víc je zvětšená kyfóza (bederní páteř prohnutá jako u těhostné ženy a ramena naopak shrbená) a co mi pomáhá úplně nejvíc je cvičení a posilování svalů celého těla. A na to je dobrá jóga Razz
Akorát mám jednu nohu kratší (nosím na to spešl vložky do bot),myslíte že je to od těch zad?

A neznáte nějaké zaručené cviky jak srovnat krčí páteř? Díky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 6:08 pm    Předmět: Citovat

Ahojte, taky se podělím se svojí skoliozou.... Confused

Přišli mi na to ve 13, mamka si všimla že mi hrozně leze lopatka jak hrb. Dostala jsem korzet na 23 hodin, s tím, že tu hodinu mám na cvičení a mytí. Cvičila jsem poctivě, ale pořád se to doktorovi moc nelíbilo. Celkem mě to demotivovávalo cvičit, ale brzo jsem zjistila, že mi to pomáhá od bolestí. V 15 jsem začla potají chodit do školy bez korzetu, bylo mi hrozně a děcka ze mě měli furt prdel Rolling Eyes V 16ti jsem ho měla oficiálně jen na doma a postupně jen na spaní. Na kontroly jsem chodila do 20 let, nějak dlouho mě tvrdly kosti. Skončila jsem na vychýlení 36° v nejhorším místě mezi lopatkama, 32° u krku a asi 25° na berdech. Docela dlouho po odložení korzetu nebylo znát že něco se zádama mám, nikdo si ničeho nevšimnul, začla jsem lozit, a to mi pomáhalo na bolest i posílení tolik, že už běžný cviky necvičím.
Pak se mi ale stal úraz a já byla upoutaná na 2 měsíce na lůžko, nemohla jsem chodit. Další půlrok jsem byla ráda, že teda vůbec chodím. No, od tý doby mám se zádama problém obecně, protože jsem si 3 obratle zlomila a mám v zádech spojenejch obratlů 6, protože nebyly za sebou. Nejhorší jsem měla skoliozu mezi lopatkama, a tím, jak mi spodní oblouk narovnali železama kvůli tomu úrazu, přesunul se nahoru a ten mezi lopatkama se zvětšil, stojím celá nakřivo a záda mě občas dost bolej (pod lopatkou nejvíc). Hlavně když dlouho nelezu a nic nedělám, například o zkouškovým nebo když jsem nemocná. Normální cviky na zemi cvičit nemůžu kvůli těm železům. No, už se těším, až mi je za půl roku po 3,5 letech vyndaj a já se začnu zase hejbat normálně a doufám, že se mi ten skoliotickej oblouk zlepší a jakoby "rozloží". Mimochodem, určitý obratle mi praskly právě asi z důvodu skoliozy, byly už tak namáhaný, normálně by prasknul asi jen jeden, maximálně dva. Snažím se sportovat, posilovat zádový svaly jinak než klasickým cvičením z rehabky, a hlavně lezu. To mi pomáhá asi nejvíc.

Tak se držte, kdo má skoliozu, a dávejte na sebe pozor. A cvičte, sportujte, hejbejte se, zpevňujte, je to to nejlepší co můžete udělat. A i přes všechny problémy co my skoliotici máme nezapomínejme, že jsou i závažnější věci, že s tímhle se dá vlastně úplně krásně žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2016 1:40 pm    Předmět: Citovat

Prosím, vyskúšal niekto z vás na skoliózu SM systém a/alebo Dornovu metódu? Nie je to lacná záležitosť, tak či sa oplatí.
Momentálne absolútne necvičím, len občas doma cviky, ktoré si pamatám z rehabilitácií. Moja cvičebná motivácia sa stratila naposledy pred rokom po chodení do posilňovne. Mala so zostavený cvičebný plán, po ktorom ma paradoxne začal bolieť chrbát. Rolling Eyes
_________________
I am the architect of my own destruction...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indil
161-320
161-320


Založen: 7.1.2012
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2016 2:26 pm    Předmět: skolioza Citovat

Tak já se skoliozou bojovala už nějak od mé rané puberty z důvodu hrbení se u stolu ve škole. Chodila jsem na různá cvičení a nic, pořád jsem byla křivá, k tomu samozřejmě pobolívala záda, no hrůza. Po těch letech smíření jsem na letošní podzim narazila na metodu doktora Smíška a rázem na Dornovu metodu. U nás v Liberci jsem se tedy objednala ke kvalifikovanému terapeutovi, který mi během jediné hodiny narovnal páteř! Nejdřív mi zjistil rozdíl v délce dolních končetin (ehm já měla o tři centimetry delší pravou nohu Smile), ty my krouživými pohyby vyrovnal. Následně pak postupoval od kostrče až po krční obratle, kde větší silou rukou mi zatlačoval vybočené obratle do správné polohy (nebolí to, je to jen lehce nepříjemné). Od té doby mě vůbec nebolí záda, při cvičení se mi nervy na páteři neskřípnou (to byla hrozná bolest) a cítím části svalů, které zas začínají pracovat. Plus do toho mě nepobolívá pravá noha, která předtím nesla větší zátěž těla. Já teda na alternativní metody uzdravování těla z osobní zkušenosti rozhodně nedám dopustit, ačkoliv neúspěšná západní medicína na ně bohužel přizavírá oči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.