Knižní ukázky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 327, 328, 329  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6a5a3a7408316398e415500ef5c164bdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 9:51 am    Předmět: Citovat

Shocked
Ale vypadá to celkem čtivě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 2:17 pm    Předmět: Citovat

absolútne netuším, čo to je... ale vyzerá to celkom psychodelicky


ale nedá mi nereagovať na bulgakova - celkovo je pre mňa "faustovská tematika" veľmi zaujímavá, taký typ knihy by musel byť veľmi slabý, aby som ho ofrflala
majster a margaréta má zaujímavé reálie aj postavy (mosúr!) a ešte sa tam aj vyskytujú prvky fantastiky - proste kniha, pri ktorej slintám blahom

čo sa ostatnej ruskej klasiky týka, mám dôvodné podozrenie, že by veľmi nebavila (mám v čítačke nežnú, ale tak sa mi do toho nechce, až to bolí)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 9:45 pm    Předmět: Citovat

Nápověda - knížka se stala předlohou stejnojmennému filmu, kde hlavní roli hráli David Novotný a Josef Somr. OT: Na Novotného nedám dopustit a Somra mám taky ráda. Co mi ale ve filmu hodně vadilo, byl příběh zkonstruovaný okolo objeveného syna, který si pan režisér vycucal z prstu. ... Takže kdo jste film viděli, určitě uhádnete Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 9:07 am    Předmět: Citovat

Hm, tak nic, no. Emil Hakl - O rodičích a dětech. Portosi, pojď Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 11:48 am    Předmět: Citovat

Jé, ten film jsem viděl. Ale nějak jsem si nezapamatoval, že se Somrem tam byl Novotný...

A tady je další ukázka. Docela by mě zajímalo, kolik z vás to zná.

Přijít někam o pět nebo o deset minut dřív, to je nebo může být projevem zdatnosti. Ale přijít dřív o půl hodiny, to maří účel věci: tak se časem nešetří, ale plýtvá. Může to věst i k paradoxní situaci, kdy úzkostlivý člověk přijde nakonec pozdě.
Vezměte si například cestujícího, který přibude z New Yorku na londýnské letiště a má letět za čtyřicet minut dál, řekněme do Hamburku. Je naděje, že chytí spojení, ale jedině tehdy, nebude-li mít první letadlo zpoždění, nebude-li pilot druhého letadla úplně přesný, budou-li celníci rozumní a nebudou-li vzdálenosti příliš velké. Ale víme, že život je jiný. Letadlo z USA má zpoždění jedenáct a půl minuty. Celníci pokládají spěch cestujícího za stařičký, známý trik. Cestující se řítí šílenou rychlostí nekonečnými chodbami. Zastaví se u brány č. 22. Podle jízdního řádu je pozdě, ale přesto přichází včas. Let ještě nebyl hlášen. Cestující nechť se prosím posadí v hale, ano? Posadí se tedy, sotva dechu popadaje, zalit potem. Bohudíky, let do Hamburku má zpoždění! Cestující se začíná zotavovat, nabírá dechu a jeho nálada se opět zvedá. V 18.25, to jest o dvacet pět minut později, se ozve hlášení: ,,Letecká společnost s politováním oznamuje zpoždění letu SK 734 do Hamburku, z provozních důvodů. Další hlášení v 19.30. Děkujeme." Slib je přesně splněn a další hlášení zní: ,,Oznamujeme cestujícím do Hamburku, kteří mají palubní lístek XYZ, že zpožěný let SK 734 byl znovu odložen z technických důvodů. Další hlášení bude ve 20.15. Cestujícím bude po předložení palubního lístku podáváno lehké občerstvení v bufetu na útraty letecké společnosti. Čaj je strašlivý a káva, možno-li, ještě horší. Děkujeme." Další hlášení ve 20.15, ve 21.10, ve 21.35 a ve 21.55 vyjadřují politování letecké společnosti nad každým dalším odkladem, způsobeným psychologickými, citovými, fyziologickými nebo habituálními příčinami. Ve 22.20 přijde poslední hlášení: ,,Prosíme cestující, kteří mají rezervace na let SK 734 do Hamburku, aby se laskavě dostavili do informační kanceláře, kde se jim dostane dalších infoormací." Když se cestující dostaví, jsou informováni, že let byl znovu odložen z důvodů povětrnostních. Nad Hamburkem je mlha. Proto se poletí až ráno v 7.15. Cestující budou ubytováni v Londýně a mohou si vyžádat zavazadla v přízemí. Aby stihli letiště v 6.30, budou učiněna opatření, aby byli probuzeni ve 4.30 a dostali snídani ve 4.45. Autobus pojede od hotelu v 5.15, ovšem jen za příznivého počasí. Za ranního úsvitu se tedy cestující sejdou znovu v hale na letišti.
První hlášení nového dne vypadá takto: ,,Letecká společnost musí bohužel oznámit, že opožděný let SK 734 je znovu zdržen z důvodů, které je možno označit za tradiční. Další hlášení bude v 8.40. Děkujeme." Tou dobou se již cestující spřátelí; pojítkem je věčnost, strávená společně v tomto peklíčku, i společná nenávist k letecké společnosti. Vedle cestujícího ze Spojených států je spolutrpící, který se dozná, že je úředníkem společnosti. ,,Máme čas," praví, ,,tak se pojďme podívat do kontrolní místnosti." Jdou tedy do kontrolní místnosti a dispečer jim vysvětluje celý systém práce. Na půlkruhové zdi jsou vyznačeny všechny lety i jejich zdržení nebo zrušení. ,,Tak například váš let. Který je to? SK 734, do Hamburku. Bude tady na té straně. Aha, tady je..., ale proboha, vždyť jste to letadlo zmeškali! Startovalo před pěti minutami!" Ano. Letadlo odletělo se všemi ostatními cestujícími v 8.25. Cestující měl patnáct hodin času, ale zmeškal!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 5:05 pm    Předmět: Citovat

Rozhodně neznám. A je to děsivé Shocked Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 5:24 pm    Předmět: Citovat

Určitě jsem nečetla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 5:40 pm    Předmět: Citovat

Nejdřív mi to přišlo povědomý, ale asi si to s něčím pletu ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2017 4:29 pm    Předmět: Citovat

Drobná nápověda - autor je Brit a tohle a další podobné eseje (doufám, že se to tak dá nazvat) je z let 50. a 60.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2017 4:24 pm    Předmět: Citovat

Tak vás nebudu dál trápit. Jsou to Zákony profesora Parkinsona. Autorem je C. Northcote Parkinson. Zajímavé čtení - Parkinson čtivě a celkem vtipně popisuje různé jevy (nejen) ekonomie a politiky (třeba mechanismus růstu počtu úředníků apod.).

Pokračovat může ilona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 327, 328, 329  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.