Film
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 224, 225, 226  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2e583d7dd0ae73725545ef63717a883eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 12:09 am    Předmět: Citovat

O drakovi je super film. Tip na tu pohádku jsem dostala v létě a rozhodně jsem nelitovala. Úžasně udělaný drak, příběh taky fajn, koukatelní všichni (i když podle komentářů na ČSFD modelíny Very Happy). A naprosto nic nepřekoná ten začátek, ach Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2017 7:16 pm    Předmět: Citovat

Paterson - celkem typický Jarmusch, řekla bych. Jeho "žánrovky" jsou mi možná trochu bližší, ale film je milý takovým tím nenápadným způsobem a pěkne plyne. Báseň (nejen) o sirkách a závěrečné "Aha!" jsou prostě top! Smile

Scorseseho Mlčení - tak o tom budu přemýšlet dlouho. Rozhodně, pokud někdo nečeká film nabitý akcí, doporučuji, velmi zajímavá podívaná. Pana Inoua bych ovšem v některých momentech umlátila vějířem... Twisted Evil Určitě si seženu i knihu.
Zajímavost vlasová - A. Garfield i A. Driver mají oba teda moc pěkné vlasy (pakliže byly skutečně jejich).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2017 10:03 pm    Předmět: Citovat

Všechno nebo nic - super oddychovka, už jsem se drahně let nezasmála tolik v kině na české komedii. Issová je výborná, obsazená plně proti svým klasickým rolím a jak jí to prospělo Smile A o Michału Żebrovskim ani nemluvě Twisted Evil Smile .
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2017 11:33 am    Předmět: Citovat

Sámská krev - oproti očekáváním dost příjemné překvapení. Oficiální popisek k filmu působil tak nějak šablonovitě, přitom samotný příběh je mnohem víc osobní, nečernobílý a poutavý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 11:08 pm    Předmět: Citovat

Kong: Ostrov Lebek - tak po těch náročnějších kusech trochu nějaké té békoviny a spokojenost veliká. Trochu jsem se obávala po čtení reakcí, ale musím říct, že mě to bavilo celou dobu. Že to má víc hrdinů, nevadilo, myslím, že jednotlivé linie jsou celkem dobře provedené. Samozřejmě vizuálně VELKÉ, Kong mydlící příšerky hlava nehlava je prostě super, výborný hudební doprovod, různé odkazové momenty a celkové ladění se mi moc líbilo.
Jediná výhrada nesouvisí s filmem, ale s publikem, které zas jednou stálo za to (fakt musí někdo furt něco s prominutím žrát a lemtat?!) a ty trdla, co tradičně houfně zdrhaly, jakmile začaly titulky... no nakonec jejich mínus. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2017 10:09 am    Předmět: Citovat

Včera sa nejako prihodilo, že som zhliadla film Split (Rozpoltený). Vôbec som netušila o čom to bude, vedela som iba meno režiséra a teda vcelku príjemne to prekvapilo. Po posledných skúsenostiach so Shyamalanom mi ostala v ústach trpká pachuť (Happening), no toto najnovšie dielko je vážne dobré. Nie je to typický horor ani thriller, miestami to vyznieva komediálne až absurdne a celková myšlienka pekne prepracovaná. Nie sú tam žiadne extrémne zvraty, no film bez problémov udrží vašu pozornosť. Spracováva tému disociatívnej poruchy osobnosti a hlavný predstaviteľ James McAvoy sa absolútne prekonáva. Nevedela som z neho spustiť oči, ten prerod osobností v ňom zvládol naozaj bravúrne.... A aby to nebolo len o ňom, maximálne zdatne mu sekunduje mladá Anya Taylor-Joy, ktorú možno pozná niekto z čarodejníckeho depko-filmu The VVitch. Vcelku doporučujem a nielen fanúšikom McAvoya Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2017 8:42 pm    Předmět: Citovat

Na 1. máje Pohádka máje (ta stará z roku 1926) s živým hudebním doprovodem a bylo to super. Hudebně výborně a přesně odehrané, až si říkám, jestli by se mi film tak líbil i bez toho. Ale zase samotný snímek má opravdu krásné přírodní scenérie, skvělá je i scéna jízdy na koni. Tyhle Mrštíky jsem zrovna nečetla, takže to byla dobrá forma seznámení s dílem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so červen 10, 2017 2:25 pm    Předmět: Citovat

Lady Macbeth - malý, ale velice poutavý film, jak by se i dalo z produkce BBc očekávat. Pozor spoilery - i když se teda Kateřina místy chovala spíš tak jako idiotsky Twisted Evil, nakonec z toho všeho překvapivě vybruslila. Zajímá mě knižní předloha.

A znovu s odstupem pár let Drive - nadšený komentář už jsem tu tehdy psala, tak jenom že pořád dobré. Ten film je pro mě fakt magický.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 11:11 am    Předmět: Citovat

Pokračuju v monologu... Laughing

Brimstone - zajímavá věc, bohužel pro mě, tlačí se tam na pilu až moc, takže ve výsledku to na mě místy působilo spíš až parodicky. Co jsem tak četla, přirovnávají to k Revenantovi, což se mi moc nezdá. Jednak vizuálně, tady přece jenom byl evidentně menší rozpočet, není to tak velká podívaná, ale i obsahem - Leo se sice plazil velmi houževnatě a dlouho, ale pořád mi to přišlo tak nějak ještě uvěřitelné, zatímco tady je všechno vyšroubované do takových výšin, že už to ztrácí efekt. Guy Pearce coby totálně zvrhlý úchyla na druhou je ovšem excelentní.

Blade Runner 2049
- dobrá věc. Osobně asi hodnotím i líp než původního Blade Runnera. Přece jenom má víc příběhu, stravitelněji podaného, i když určitě je to taky film, který je potřeba vidět víckrát. Jenom Harrison Ford mi sem tam připadal jako takový trochu zmatený důchodce, což byl doufám plus mínus úmysl, nikoliv známka počínajícího Alzheimera... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 7:28 pm    Předmět: Citovat

Tak to já ti do toho skočím, upíue Smile

Psí poslání (Dog's Purpose) - je a není to oddychovka na páteční večer. Některé příběhy jsou takové trochu nadoraz (už vidím, jak je psovod takový studený čumák k psovi, který je jeho každodenní pracovní i nepracovní parťák). Ale: Denis Quaid má skvěle pomačkanou držku na dospělého Ethana, kluk, co hraje Ethana, je taky skvělý. Bailey, Bailey, Bailey je skvělý vypravěř (You should lick your faces often! Very Happy ) Bečela jsem u toho jak želva se zánětem spojivek, tak sami uznejte, jestli do toho půjdete Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 224, 225, 226  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.