Lupy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f8ea6a16a6c2470c7e9cc5ec594159f1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2016 4:27 pm    Předmět: Citovat

Napadá mě třeba Logona šampon s jalovcovým olejem. Hodně lidem prý pomáhá, já moc soudit nemůžu, když jsem si s ním vlasy myla, lupů mi moc neubylo, možná při dlouhodobém užívání a plácání hlavně na postižená místa by mohl zabrat. Každý máme jiné vlasy a pokožku hlavy. Doporučuju mrknout sem ----> cestaprirody.cz
A nebo ať zkusí no poo, potom prý taky lupy mizí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2016 4:29 pm    Předmět: Citovat

A ještě natírat postižená místa (pokud má ložiska lupů a není alergický na včelí bodnutí) propolisem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2016 6:26 pm    Předmět: Citovat

Gwlanche napsal:
A nebo ať zkusí no poo, potom prý taky lupy mizí. Wink

Nemizí. Je to lepší, ale jakmile přijde zima, přijdou i lupy... Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Missa
21-40
21-40


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2016 12:54 pm    Předmět: Citovat

Vím že nechceš sice nic z drogerky, ale doporučuji toto http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/balea_nove/balea_produkty/balea_pece_o_vlasy/balea_pece_o_vlasy_professional/803062/174350-professional-sampon-proti-lupum.html

Dlouhodobé problémy, zkusila jsem kdeco levné, drahé z drogerky, lékarny i přírodní a to používám sice chvíli ale vypada to že to má konečně nějaký učinek. Vše co jsem zkusila předtím nepomohlo ani po dlouhodobém používání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2016 3:58 pm    Předmět: Citovat

Myslíte, že by lupy mohly zapřičiňovat padání vlasů? Četla jsem to v jednom článku... Trápím se s nimi od začátku puberty, někdy je jich míň, někdy víc. Ale nijak hrozné to není. A nějakého vypadávání jsem si taky moc nevšimla. Ale vyděsilo mě to. Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so prosinec 03, 2016 11:39 am    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že by lupy samy o sobě zapříčiňovaly padání vlasů. Ale možná to občas může mít stejnou příčinu (nebo se to občas jen projeví obojí najednou).

Jinak co se mě týče, zjistil jsem že jogurt s medem (neboli hydratace a jemné promaštění vlasů) držel(y) lupy na uzdě. Minule jsem do šamponu přidal žloutek, abych vlasy zase jednou pořádně umyl, a teď se lupy jen sypou.

Takže falešnému sebum only zdar (aneb jdu to zase umýt; tedy vlastně zmastit)! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 11:47 am    Předmět: Citovat

Zdravím po delší doběSmile

Bohužel téma lupů se týká i mě, sněžím prakticky po všem a nejvíce po použití Shikakai a jablečném octu jako oplachu, vůbec ho nemohu používat.

Přečetla jsem si pár článků o trichologii a zpětně se podívala na pár rozhovorů s Lukášem Rossbachem a ač jeho postoj k přírodní kosmetice a olejům nesdílím, tak v něčem má možná pravdu a zaujala mě filozofie "očisty vlasové pokožky". Kdy je třeba ji nejdříve zbavit staré kůže, vyčistit a zpětně hydratovat. Informace, jak pokožku hydratovat jsem se moc nikde nedozvěděla (to by salonu klesla návštěvnost a lidé by nekupovali výrobky od Kapydermu), tak mě napadl malý experiment - smíchat pár kapek tea tree olejíčku s trochou soli a vodou, pro masírovat pokožku, umýt něčím zklidňujícím (pro mě je to pořád marocký jíl) a po umytí vmasírovat bylinné tonikum pro hydrataci.

Zatím jsem se dostala k prvním dvěma krokům, tonikum dočasně nahrazuji květovou vodou od Nobilisu a vypadá to celkem nadějně. Samozřejmě "peeling" nedělám každé mytí, jen když cítím, že by to pokožka potřebovala. Také jsem si začala fénovat vlasy (jen u kořínků) iontovým fénem a lupů trochu ubylo. Po uschnutí na vzduchu jsem jich měla vždycky víc.

Je to ovšem běh na dlouhou trať a určitě má vliv strava, nicméně budu dál experimentovat. Jinak jsem stále na no poo a šampon mi na hlavu nesmí Laughing

A souhlas s Portosem, jogurt to vždy jistí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karolinka95
0-7
0-7


Založen: 15.9.2022
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2022 8:25 pm    Předmět: Lupy Citovat

Pěkný večer, nemáte prosím někdo vyzkoušenou přírodní kosmetiku od khadi? Konkrétně ten jejich olejíček proti lupům?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.