Egyptská henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 51, 52, 53
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c2c2fde6e718db203828f0dd08e6a4e0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2012 4:44 pm    Předmět: Citovat

Holky, mám takový dotaz - jak moc se liší výsledná barva od působení hodinu a půl na zkušebním pramínku a přes noc? Abych potom nevypadala jak tydlidý, který si myslel, že to bude v pohodě a najednou má oranžovou palici Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sisssa
161-320
161-320


Založen: 20.1.2009
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2012 5:59 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
já konkrétně teď míchám s cassiou, a heřmánkem 1:1:1 a přidávám jenom citron.


cassia je napr bezfarebna henna z dm?? Smile ci sa mylim
_________________
Nauc svoju mysel, aby ta posluchala. Nauc svoj zivot, aby pocuval tvoje srdce. Stastie bude tvojim vlastnictvom. (Sri Chinmoy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sarka331
0-7
0-7


Založen: 25.6.2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 8:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, jak použít ibiskove květy do henny? Nechají se vyluhovat? A ještě otázka - je lepší tuto hennu lambdu nechat odstát, aby chytla červeně? Zatím jsem hennila dvakrát a dělá mi to zrz odlesky, ikdyz ta červená je tam už taky vidět, takže si myslím, že bych se k ní postupně dopracovala, ale chci zkusit ibišek Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 8:17 pm    Předmět: Citovat

Zkoušela jsem udělat silnej ibiškovej čaj - to mi udělalo lehounkej náznak do červena, kterej při příštím mytí teda zmizel - ale alespoň něco. Funtovalo mi to o chloupek líp než řepná šťáva a většina červenejch vín. Ale další experimentátorka hlásila, že jí to neudělalo vůbec nic.
Další varianta byl jemňounce namletej sušenej ibiškovej květ přímo do henny - a tam to tedy bylo silně kontraproduktivní, protože nejenže to nechytlo do červena, ona blbějc chytla i samotná ta henna (ověřeno na vlastní šedivý odrosty). A další experimentátoři hlásili výsledky taky dost tristní.
Pak jsem ještě zkoušela přestříkávat silným ibiškovým čajem napůl suchý vlasy po umytí - nádech do červena tam byl, ale jednak se to vyčesávalo (kartáč byl krásně bordó, daleko hezčejc než vlasy), jednak to barvilo oblečení - trochu i za sucha, jakmile se člověk trochu zpotil, bylo to šílený. A fleky šly dolů pěkně blbě (a z některých materiálů vůbec) - takže pokud nechodíš imrvére v černým, tak nedoporučuju, zvlášť ne takhle v létě).
Takže pokud chceš ibišek vyzkoušet, nejlepší je varianta jedna, ta alespoň nic nepokazí, když už se třeba neprojeví na červenějším zbarvením.
Pokud jde o odstátí, já nikdy nepozorovala rozdíl.
Můžeš taky zkusit pár kape TTO, ale tam mi přijde, že to jde spíš víc do tmava než do červena.
Ale jinak fakt jedinej výraznější odstín do červena dává pikramátovka (a pak vrstvení).
Pokud jde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sarka331
0-7
0-7


Založen: 25.6.2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2016 2:10 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Zkoušela jsem udělat silnej ibiškovej čaj - to mi udělalo lehounkej náznak do červena, kterej při příštím mytí teda zmizel - ale alespoň něco. Funtovalo mi to o chloupek líp než řepná šťáva a většina červenejch vín. Ale další experimentátorka hlásila, že jí to neudělalo vůbec nic.
Další varianta byl jemňounce namletej sušenej ibiškovej květ přímo do henny - a tam to tedy bylo silně kontraproduktivní, protože nejenže to nechytlo do červena, ona blbějc chytla i samotná ta henna (ověřeno na vlastní šedivý odrosty). A další experimentátoři hlásili výsledky taky dost tristní.
Pak jsem ještě zkoušela přestříkávat silným ibiškovým čajem napůl suchý vlasy po umytí - nádech do červena tam byl, ale jednak se to vyčesávalo (kartáč byl krásně bordó, daleko hezčejc než vlasy), jednak to barvilo oblečení - trochu i za sucha, jakmile se člověk trochu zpotil, bylo to šílený. A fleky šly dolů pěkně blbě (a z některých materiálů vůbec) - takže pokud nechodíš imrvére v černým, tak nedoporučuju, zvlášť ne takhle v létě).
Takže pokud chceš ibišek vyzkoušet, nejlepší je varianta jedna, ta alespoň nic nepokazí, když už se třeba neprojeví na červenějším zbarvením.
Pokud jde o odstátí, já nikdy nepozorovala rozdíl.
Můžeš taky zkusit pár kape TTO, ale tam mi přijde, že to jde spíš víc do tmava než do červena.
Ale jinak fakt jedinej výraznější odstín do červena dává pikramátovka (a pak vrstvení).
Pokud jde
Děkuji za odpověď Smile. Zkusím ten čaj. No právě jsem četla, že TTO zotavuje, což nechci. Ona sama henna časem ztmavne stejně. Můžu se zeptat, jaká byla tvoje přírodní barva vlasů a jaké jsi docilila barvy hennou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 7:02 am    Předmět: Citovat

Mno, původní barva... já si už pomalu ani nevzpomínám Twisted Evil(hennuju skoro deset let a předtím jsem minimálně deset let barvila chemií na různý odstíny zrz/červený) - taková středně až tmavě hnědá bez jakejchkoli zrz odlesků. Musím říct, že úplně nejkrásnější (a nejvíc do vínova), mi barva připadla v začátcích hennování, kdy jsem na vlasech měla ještě vrstvu chemický bordó. Dokonce jsem pak po čase zkoušela vlasy znovu "dokrmit" chemií, ale nefungovalo to, pod tím nánosem henny už jakýkoli pokusy o barvení chemií zcela ingorovaly (teda nezničily se ale ta barva prostě vůbec nechytla, ačkoli před hennou jsem tu značku používala s úspěchem).
Současná barva vcelku odpovídá těm novějším fotkám v galerce. Na přímým sluníčku jsem spíš do rudozrz, za normálního světla to vypadá spíš jako hnědá s rudozrz odleskama. A jak mi přibývá šedin, tak tý zrz tam bude víc. A samozřejmě konce a dýlky vlasů, kde je těch vrstev víc, jdou o něco víc do červena a jsou o něco tmavší, odrosty jsou víc do zrz, ale jak je ten přechod plynulej, tak to nijak neruší. Nechci ty konce tmavý zase až moc, takže celý vlasy hennuju tak jednou za tři až čtyři měsíce, jinak jenom odrosty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 2:13 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych se podělit o zkušenost. Zkouším nahradit barvu Khadi (tmavě hnědá + světle hnědá), protože je na mě už dost drahá. Spotřebuju skoro celé balení když chci barvit celé vlasy a tak třetinu, když barvím šediny. Když totiž s barvou moc šetřím, tak se šediny prostě neobarví - ostatní zbytek vlasů ale ano.

Tak každopádně zpátky k tématu. Very Happy Vyzkoušela jsem čisté indigo (jejich značky) + jemenskou hennu, co mi zbyla v poměru pro indigo asi 60 ku 40ti. Barva na valsech je tmavší - skoro tmavě hnědá. Slunce nesvítí, ale nějaké zrz odlesky tam určitě budou - na umělém světle jsou. Bohužel šediny jsou překryté jen trochu - jsou vidět a spíš zrzavé.

S Khadi barvou se barevné pokrytí nedá vůbec srovnat. Vzhledem k tomu, že mi ještě indigo zbylo, dám tomu druhou šanci.

Doba působení byla asi 4 hodiny, zalito teplou vodou z kohoutku - přesně jako to dělám u Khadi barev.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2016 7:22 pm    Předmět: Citovat

Tak poprvé umyto šamponem, barva z šedin je pryč. Naprosto vyhozené peníze. Confused Zkusím ještě druhý pokud, ale podruhé už do Five Fives nepůjdu.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 3:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, jdu s dotázečkem, koupila jsem Henné Masria odstín zářivě červená. Nemáte někdo fotečku, jak vám chytla? Díky díky
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 2:48 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
Ahoj, jdu s dotázečkem, koupila jsem Henné Masria odstín zářivě červená. Nemáte někdo fotečku, jak vám chytla? Díky díky


Ahoj, foto sice nemám, ale kamarádce chytla hodně výrazně až svítvě. Snad Ti to trochu pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 51, 52, 53

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.