Jak se zbavit henny/skvrn od henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 134, 135, 136
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8b0d756803f67f7323e57e81c9cb788eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: so květen 06, 2017 10:45 am    Předmět: Citovat

Citronperoxid mi pohnul s červenou směrem do oranžové. Celkem výrazně se to zesvětlilo. Ale chce to pečlivou aplikaci, rovnoměrnou, připravit si té směsi radši víc. Pokud to někde kydneš víc a jinde jen trochu, budeš mít místa s červeným odleskem a místa s žlutooranžovým. Možná rovnou "u hlavy žlutý, v půlce vlasů červený". Vim, o čem mluvim! Twisted Evil Laughing Pak jsem na to dala zase červenou hennu, cílem bylo to zesvětlit a prozářit, což jakštakš vyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eidwin
8-20
8-20


Založen: 10.8.2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 12, 2017 7:15 pm    Předmět: Citovat

fairywoodlandsprite napsal:
Eidwin napsal:
Zrovna včera jsem zesvětlovala, zrzavou hennu Very Happy Smíchala jsem si bezbarvou hennu na regeneraci a dala jsem tam silný heřmánkový čaj + celý citron. Citron vlasy vysuší,ale pomohlo to Smile U někoho je potřeba více aplikací Smile


Jo, nevím, co to mám za vlasy, ale třeba citron, med atd mi vůbec nepomohly. Až potom ten 3% peroxid, ale pořád mám kus vlasů načervenalých a kus zlato-měděných (barva). Takže teď se snažím přijít na to, jak se zbavit těch načervenalých. Přebarvit to nejde, na hennu mi nechytla chemická barva. Peroxid už nepomáhá, zesvětlovací sprej s tím nehnul. Už můžu jen zkoušet nějaké stahovače barev bez jistoty, že to s tím nějak pohne (většinou to pomůže až tak za tři použití a dávat na to skoro 3 tisíce se mi nechce). Mohla bych to zkusit u kadeřnice, ale hodně z nich nemá zkušenost s hennou a bojím se, že by to pokonily.

Což mi připomíná, zkoušeli jste někdo Colour B4 na hennu? Na LHC to někomu pomáhá a někomu ne. Mám asi rok starou hennu a nemůžu se zbavit toho načervenalého odstínu.


Ten 3% peroxid jsem chtěla zkusit,ale mám v hlavě dost děsivých scénářů.. jak by to mohlo dopadnout Very Happy Co zkusit agresivnější šampon? Jednou, když byla nouze jsem napatlala na vlasy šampon z avonu pro muže a jindy head and shoulders. To jsem pak skoro brečela, jak mi to vymylo hennu. Jinde zase doporučují sodu, tu mám v plánu ještě zkusit. Sice už rok nepoužívám chem barvy,ale díky nim mi to pak někde ztmavlo více. Takže někde mám krásně zrzavou a někde bordo.

Když jsem stahovala 7 letou černou s "subrina stahovač barvy", je to v podstatě stejné jako Color B4 . Tak mi to krásně stahovalo barvu. Dala jsem do toho tenkrát 1000,- takže 5 aplikací. Jen si nejsem jistá jestli by to něco udělalo z hennou. Blbé je, že po aplikaci stahovače je to jako u henny..za dva dny to ztmavne :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 10:33 am    Předmět: Citovat

Eidwin, zkus sodu přimíchat do "agresivního šampónu", například do toho head and shouders. Já to udělala s Aussie šampónem tak, že jsem smíchala v mističce normální množství šampónu, jaké používám na jedno mytí, nasypala trošku sody (už nevím, možná půl lžičky) a vlasy tím vydrbala. Moc příjemný pocit, ta soda vytvoří úplně zvláštní pěnu, je to takové krémové Laughing A mně to ani nevysušilo vlasy, když jsem dala kondicionér. S barvou to pohnulo. Asi by to chtělo vícero pokusů..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eidwin
8-20
8-20


Založen: 10.8.2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 6:41 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Eidwin, zkus sodu přimíchat do "agresivního šampónu", například do toho head and shouders. Já to udělala s Aussie šampónem tak, že jsem smíchala v mističce normální množství šampónu, jaké používám na jedno mytí, nasypala trošku sody (už nevím, možná půl lžičky) a vlasy tím vydrbala. Moc příjemný pocit, ta soda vytvoří úplně zvláštní pěnu, je to takové krémové Laughing A mně to ani nevysušilo vlasy, když jsem dala kondicionér. S barvou to pohnulo. Asi by to chtělo vícero pokusů..


Nechala jsi to působit nějak déle nebo pak hned smyla?
Rozhodně to vyzkouším, třeba to bude mít větší účinek než ten citron Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 12:47 pm    Předmět: Citovat

Tak kdyby to někomu pomohlo, tak jsem vyzkoušela Colour B4, odstraňovač barev, a musím říct, že to něco sundalo, ALE nevím jestli sundal hennu nebo tu zrzavou barvu pod tím a navíc STRAŠNĚ smrdí po shnilých vejcích. A to nemluvím jen o aplikaci, ale i o vlasech. Použila jsem ho v pátek a dneska stále smrděly a to jsem použila kondicionér na půl hodiny. Když už jsem to nechtěla čuchat, dala jsem na hlavu jedlou sodu smíchanou s vodou, nechala jsem to působit půl hodiny (jedlá soda odstraňuje zápach) a poté zalila citrónovou šťávou a tekla ze mě oranžová voda. Nejsem si jistá, co to způsobilo, ale zkusím to znova. Protože Colour B4 už neeee. Ten smrad za to nejstojí Very Happy

Nicméně jsem někde četla, že henna se váže na keratin a tudíž vymýt vůbec nejde. Tak možná to byl planý poplach Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2018 12:26 pm    Předmět: Citovat

Odstranění henny z vlasů: Použila jsem tento návod: https://forums.longhaircommunity.com/showthread.php?t=85463
Tedy ve zkratce, odbarvovač Colour B4, přes 3 hodiny na hlavě pod igelitem a čepicí, pak velmi dlouhé vyplachování, k tomu jsem ještě udělala navíc několik umytí a další vyplachování a pak medový zábal a další mytí a vyplachování i potom.
Musím říct, že to zabralo, stáhlo mi to intenzivní tmavě červenou o několik odstínů, takže teď mám vlasy hodně málo/světle zrzavé. Což je skvělé.
Co je ale nutné říct, je to, že ten smrad je vážně nesnesitelný, a to až tak, že mi bylo vážně špatně. Plus bolela mě hlava v kuse potom celé 2 dny. Po 4 dnech mi pořád trochu smrděly vlasy, ačkoli to už nebylo cítit tak, aby mě to při normálních činnostech rušilo a dělalo mi to špatně.
Pokud by to někdo chtěl zkoušet a dopadl by potom jako já tzn. příšerné bolesti hlavy v následujících dnech a neustálý nesnesitelný smrad, který vyvolává nevolnost a zoufalost apod., tak jsem našla řešení, které sice zní blbě, ale pomohlo:
Polít si hlavu Alpou. Použila jsem voňavější zelenou Alpu. Hodně jsem vmasírovala Alpu do vlasů i do kůže. Nevím proč přesně, ale doslova mě to zachránilo. Od smradu i od bolesti.
Narozdíl od Ibalginu, tohle fakt zabralo.
V dalších dnech poté následovalo hodně mytí vlasů a olejové zábaly a vlasové vody a tak.
A žádný strach, vlasům nic z toho všeho, co jsem popsala výše, nijak neuškodilo. Dokonce je to ani moc nevysušilo (oproti tomu, třeba to hennování mi je vždy vysoušelo daleko víc). Žádné škody, nic. Možná je to divné Smile ale je to tak.


Naposledy upravil SuuriTuuli dne út květen 29, 2018 12:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2018 12:47 pm    Předmět: Citovat

Jinak teda ještě dva mnohem méně šílené postupy na postupné odstraňování henny z vlasů, které mi zabírají:
- Jedlá soda smíchaná se šamponem, cca 20 minut na hlavě, pak dlouho máčet ve vodě (ve vaně). Vlasy to snášejí velmi dobře = žádné poškození ani vysušení, prostě v pořádku.
- Hodně oleje, napatlat na hlavu, pak hodně nahřát fénem. Umýt. - Já teď na to používám ricínový olej. Opět, ani tenhle postup mým vlasům nijak neubližuje.

Oba postupy fungují, ale ne moc. Tedy, je to běh na dlouhou trať. Je to velmi postupné, pomalé. Ale zas je to fajn v tom, že to nedělá vlasům ani mně nic negativního Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2020 11:36 pm    Předmět: Henna :( Citovat

Ahoj všem,
nějaké nové pokroky? Už min. před 2 roky jsem barvila hennou, pak klasickými barvami z drogérie, ale také J Beverly Hills (ty byly úplně nejlepší). A už rok si nechávám vlasy odrůst. Takže na půli hlavy mám svoji hnědou a na zbytku zrzavou.

Vypadá to strašně. Chci si nechat vlasy zkrátit a znova nabarvit, ale s hennou na hlavě to nepůjde. Sad Nevím, jak se jí zbavit.. či k jaké kadeřnici jít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 134, 135, 136

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.