Henna: a vše o ní...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 329, 330, 331, 332  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1d964e149ac1f2c8dc480bd2f575f97aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Paya
21-40
21-40


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2017 7:15 am    Předmět: henna špatně chytá na odrosty Citovat

Ahoj, potřebuju poradit, teda pokud se s tím někdo taky setkal.
Asi od února 2017 hennuju Khadí, začala jsem jantarovou a přešla na čistou červenou. Krásně mi to celé jaro chytalo, barva lesklá, sytá, ale poslední dvě barvení mi strašně špatně obarvila odrosty. Chytne to slabý zrzavý odlesk a ani po dozrání barvy to není nic slavnýho Sad A rychle se ta troška vymyje.
Teplotu vody dodržuju, vlasy myju šampony bez silikonů a parabenů a nepoužívám žádná tužidla nebo laky, nic, co by obalovalo vlas. Hennu nechávám působit minimálně 5 hodin, vlasy jsou vlhké a v teple. Olej ani jiné přísady do hennové pasty nepřidávám.

Můžete mi někdo prosím poradit, co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saffroanna
0-7
0-7


Založen: 12.7.2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2017 8:12 pm    Předmět: Hnědá henna po odbarvení Citovat

Dobrý den,
jsem tu nová, už nějaký čas pročítám fórum a nasávám informace.

Koncem srpna bych ráda rozšířila řady těch, které (kteří) si barví vlasy přírodními barvami.

Barva mých přirozených vlasů je dle Khadí vzorníku tmavá blond.
Asi 20 let jsem se barvila chemicky tmavě hnědou a později černou barvou. Poslední chemické barvení proběhlo koncem května. Tento týden jsem byla u kadeřnice si malinko černou barvu stáhnout na tmavší hnědou. Po stažení černé barvy mi to hned přebarvila hnědou s červeným odleskem. Na mé světlé asi 5 cm odrosty mi barva chytla do zrzava, tam, kde jsem měla hnědou je hnědá s pěknými odlesky.

Na konci prázdnin (asi 5-6 týdnů po chemii) bych chtěla zkusit asi světle hnědou Khadí barvu, popřípadě později oříšek, pokud by byla ta světle hnědá méně výrazná. Určitě už nechci černou a hodně tmavou barvu, tak to vezmu od nejsvětlejší hnědé. Jde mi o to, jestli mi ta hnědá přírodní barva, která v sobě obsahuje indigo, neudělá na mých jednou odbarvených a hned přebarvených vlasech paseku (zelený odstín). Pokud by tam bylo riziko zezelenání, jde tomu nějak předejít? Zrzavou barvu nechci, vůbec mi nesluší, i když se mi tmavá měděná na ostatních velmi líbí.

Velmi děkuji za vaše rady či názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po červenec 17, 2017 9:30 am    Předmět: Citovat

Ahoj, vítej na DV.
Podle mě riziko zezelenání není, navíc když chceš barvit s takovým odstupem. Indigo zelená když už je na hlavě a vrzne se na něj peroxid. Což znamená, že si musíš dát pozor, aby sis na hlavě nevyrobila moc tmavou barvu. Možná by neuškodilo nenechat to působit tak dlouho, příp. možná naředit cassií (ale popravdě nevím, jestli se to dá dělat i u indiga - tuhle radu znám jen u čisté henny).

Držím palce, ať jsi s výsledkem spokojená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: st srpen 30, 2017 5:29 pm    Předmět: Citovat

Já se asi picnu Shocked Už jsem tu před pár měsíci psala, že jsem si v Biooo koupila půlkilové balení henny v kvalitě body art, nicméně že henna ani při dodržení všech klasických postupů prostě neuvolňuje barvivo a tedy nebarví a je k ničemu. Rozhodla jsem se ji tedy vypatlat jen tak, po troškách v různých zábalech a tak. Včera mě napadlo, že ji použiju jako nebarvící zábal místo cassie, která ty vlasy zkrátka neumí zpevnit tak jako lawsonia, takže jsem tu šmejdskou hennu z biooo zalila studenou převařenou vodou a udělala si z ní zábal. Už když jsem smývala bahno z rukou (nebrala jsem si rukavice, když doteď nebarvila) jsem měla ruce a nehty obarvené na signální oranžovou Shocked je teda fajn, že se po několika měsících henna rozhodla začít barvit, ale vědět to, vzala bych si rukavice a obarvila jen odrosty, takhle za chvíli budu zas skorl černovlasá. Ale jak je možný, že po zalití studenou vodou najednou barví, tomu fakt nerozumím Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2017 6:58 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, jak se zbavit smradu z henny?
Mám tu kondicionér, ale mám strach ho tam přidat, aby nesnížil barvící účinky. Je to bezsilikonový od Baley.
Pak mě napadlo kopnout do toho kafe, to mám teda rozpustný, ale opět mám strach, co by to dělalo s barvou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beldarana
8-20
8-20


Založen: 18.9.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2017 6:39 am    Předmět: Citovat

Wnaty napsal:
Ahoj, jak se zbavit smradu z henny?
Mám tu kondicionér, ale mám strach ho tam přidat, aby nesnížil barvící účinky. Je to bezsilikonový od Baley.
Pak mě napadlo kopnout do toho kafe, to mám teda rozpustný, ale opět mám strach, co by to dělalo s barvou.


já osobně přidávám skořici, někdo tu zmiňoval perníkové koření, jiný zase vonný olejíček, asi co komu vyhovuje a jaká vůně je mu příjemná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2017 9:47 am    Předmět: Citovat

Vadí ti, keď to máš na hlave, alebo že cítiť z vlasov po použití?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2017 10:03 pm    Předmět: Citovat

Já dávám kondicionér nebo masku do henny běžně, líp se to nanáší. Nepřijde mi, že by to snižovalo barvicí účinek. Ovšem taky mi nepřijde, že by to cokoli udělala s hennovým smrádkem (i když já mám teda kliku, mně henna voní). Co vím, tak dost lidí přidávalo kvůli potlačení hennavůně perníkový koření, ale to bych zase asi nevydýchala já. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2017 12:00 pm    Předmět: Citovat

Je nějaký postup, jak z klasické lawsonie vytvořit bezbarvý zábal? Mezi barvením používám cassii, vlastně i při běžném barvení; henním jen odrosty a na zbytek vlasů plácám cassii, ale ta oranžová lawsonie je v regeneraci úplně jinde než cassia. Po henně jsou vlasy hebké a snadno rozčesatelné a na pohled mnohem zdravější, cassie sice taky zpevňuje, ale i dost vysušuje. Napadlo mě teda, že bych místo cassie používala hennu, jenže když ji budu každý týden patlat na celé vlasy, brzo bych byla tmavá bruneta a to nechci, proto by mě zajímalo, jestli je nějaký postup, jak zařídit, aby lawsonie nebarvila a pouze regenerovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2017 7:54 pm    Předmět: Citovat

Hm, obávám se, že toho pigmentu se prostě úplně nezbavíš. Jako o některých přísadách se říká, že snižujou barvicí účinky (olej, jogurt, moc horká voda, moc studená voda - ale na vlastní vlasy jsem nějak nepozorovala, že by to fungovalo, spíš když henna chytala hůř, byla to zpravidla čirá náhoda). Leda možná několik desítek stará a vyčpělá henna - ale tam zase nebude ani ta regenerace...
Ale i kdyby to šlo, tak si nejsem jistá, jestli by to dlouhodobě dělaly častý hennový zábaly až tak dobře, mně při častějším hennování (plus kombinování různejch zábalů) vlasy najednou řekly tak dost, jsme přepečovaný, nic dalšího už nechceme, a kvalita šla pěkně dolů a dost dlouho trvalo, než se zvetily a než jsem našla nějakou rozumnější rovnováhu v pečování/nepečování. (To je teda spíš jenom taková planá útěcha, když už to s bezbarvou lawsonií zřejmě neklapne). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 329, 330, 331, 332  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.