Bylinky (nejen) pro krásné vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=087bc6f7cc52fd5f5d107801b3de1eb0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 8:11 am    Předmět: Citovat

Zkontrolovala bych plísně, brebery a podobné (již zmíněné) ukazatele a pokud ok, tak dál neřešila. Wink Jsi-li divná, jsem taky. Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 11:34 am    Předmět: Citovat

Tak ja neviem, ale na vlastnoručne nazbieraných bylinkách sme doma predsa nikdy nemali dátum spotreby, keď som bola malá a to sme pili a nie dávaly na vlasy, takže ja by som z toho asi vedu nerobila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DramaQueen
0-7
0-7


Založen: 15.6.2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2017 11:36 am    Předmět: Môj vlastný prírodný bylinkový kondicionér v spreji Citovat

Ahojte, podelím sa s Vami o moje skúsenosti v poslednom období.

Mojím zámerom bolo skúsiť si namiesať vlastný kondicionér bez chemikálií. Zatiaľ som odskúšala 2 verzie (ktoré stoja za to posunúť ďalej). Mix dávam do prázdnej flastičky (so sprejom) a po čiastočnom uschnutí vlasov (používam na umitie len obyčajný šampúch) si mix nastriekam do celej dĺžky vlasov a nechám voľne uschnúť.

1. Silný harmančekový čaj (3 lyžice sypaného čaju na cca deci vody), 3 kvapky bio citrónového esenciálnho oleja, 3 kvapky harmančekového oleja saloos, citrónová šťava ani nie z 1/2 citróna. poriadne pretrepať (aby sa olej zmiešal s vodou), a trepať ešte aj občas počas aplikácie, aby olej neostal na vrchu vodičky Smile
Výsledok? Absolútne úžasný! ...zjemnené a voňavé vlasy, pri pravidelnejšej aplikácii aj mierne zosvetlené.

2. Silný žihľavový čaj, 3 kvapky mätového esenciálneho oleja, 3 kvapky medovkového regeračného oleja saloos, 1 ampulka vitamínu E (nožnicami som nastrihla a vyliala do flaštičky). Postup rovnaký.
Výsledok? Veľmi posilnené, až zhrubnuté vlasy, ktoré síce neboli na dotyk jemné, ale skôr veľmi pevné, hrubšie. Mne osobne to veľmi nevyhovovalo, nakoľko mám husté vlasy. Ale pre niekoho to mlže byť ako ušité, lebo takto hrubšie vlasy aj lepšie držia pri česaní.

Ak máte chuť, vyskúšajte a dajte vedieť vaše skúsenosti Smile

PS mám aj ďalšie mixy v pláne, budem informovať Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.