Ruská medicína - přírodní kosmetika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=95cd8a5975163340592852c4e38f31bdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jozefka
8-20
8-20


Založen: 12.9.2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 10:35 am    Předmět: Citovat

e.Fee napsal:
Jozefka napsal:
Já se s dovolením vmísím do diskuze, jelikož na bábušce taky ujíždím Smile Jelikož v mém okolík není k dostání, objednávám si ji na bylinka.cz, mají tam veliký výběr od šampónů, masek a kondicionérů s bábrdlinou a posílají balíček rychle, což pro mě jako netrpělivého tvora je to velká výhoda:)


Tak na bylinka.cz jsem taky koukala, ale nemaj tam i ty vlasový vody, nebo jsem slepá? Very Happy. Kdysi jsem někde koukala že je maj,takže tu bych taky nějakou potřebovala..


Tak teď se přiznám, že ani vůbec nevím, že nějaké vlasové vody od babičky existují. Já mám zkušenost s maskou, kondicionérem, šamponem, ale o vodě skutečně nevím Embarassed Tak jsem si to hodila do googlu a vyjelo mi toto https://www.exherbis.cz/Vlasova-pece-c17_116_4.htm

Mají tam tedy dost širokou nabídku a jsou i o fous levnější, kam se na to hrabe bylinka Smile Akorát prý tento týden dělají na inventůře. Vlasová voda, tím jsi myslela, jak to tam mají v těch ampulkách?[/quote]

Jo, tak ty vlasový vody, to je ono co jsem myslela Very Happy, za těch 129.- Smile.. tak to asi zkusim objednat odsud Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Báruš89
0-7
0-7


Založen: 20.2.2017
Příspěvky: 3
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 2:01 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, co se týká nějaké vlasové vody, tak jsem o ní vůbec nic neslyšela, i kdýž jsem byla v Rusku. Tato kosmetika je tam docela populární, protože se ji tam dá pořídit za dobrou cenu a přítom je účinná.
_________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí­.
Karel Čapek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jozefka
8-20
8-20


Založen: 12.9.2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 2:43 pm    Předmět: Citovat

Báruš89 napsal:
Dobrý den, co se týká nějaké vlasové vody, tak jsem o ní vůbec nic neslyšela, i kdýž jsem byla v Rusku. Tato kosmetika je tam docela populární, protože se ji tam dá pořídit za dobrou cenu a přítom je účinná.


Dobrý den, to je ona https://www.exherbis.cz/RBA-Vlasova-voda-Agaty-na-posileni-vlasovych-korinku-d378.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Báruš89
0-7
0-7


Založen: 20.2.2017
Příspěvky: 3
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 9:32 pm    Předmět: Citovat

Jozefka napsal:
Báruš89 napsal:
Dobrý den, co se týká nějaké vlasové vody, tak jsem o ní vůbec nic neslyšela, i kdýž jsem byla v Rusku. Tato kosmetika je tam docela populární, protože se ji tam dá pořídit za dobrou cenu a přítom je účinná.


Dobrý den, to je ona https://www.exherbis.cz/RBA-Vlasova-voda-Agaty-na-posileni-vlasovych-korinku-d378.htm


Děkuju za odkaz. Zkusím to. Wink
_________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí­.
Karel Čapek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: st červenec 26, 2017 3:53 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jestli jsem neudělala chybu, ale protože potřebuju zkusit nějaký jiný šampon, tak jsem si sehnala tento ruský, variace pro barvené a poškozené vlasy - nemám sice barvené, ale pro suché to sedne a navíc je v něm jako v jediném kromě bylin dvakrát olej - lněný a šípkový - takže byl výběr jasný. Nevím nevím, možná to byla chyba, to uvidím, až vyzkouším, ještě nedorazil. Přestože reakce jsou celkem kladné, s některými momenty ve složení mám potíž, ale vedle toho se mi líbí to množství různých bylin - a kdyby to složení bylo vyladěné, tak by to snad nebylo špatné.

Nějaké zkušenosti s tímto ruským šamponem pro barvené a poškozené vlasy ještě před tím, než ho zkusím, ať si můžu představit, co mě čeká? Pokud nesedne, tak ho jednoduše dám někomu jinému.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2017 4:17 pm    Předmět: Citovat

Tak posílám svoje zhodnocení tohoto ruského šamponu - konkrétně modelu pro barvené, suché a poškozené vlasy se šípkovým a lněným olejem. Výsledek je více než rozporuplný. Šampon má dost intenzivní vůni, která je cítit i když je lahev zavřená - je to dost výrazná a hutná vůně, skoro jako od nějaké chemikálie, ale nejspíš to budou (doufám) ty sibiřské byliny, kterých je tam tolik a tak asi proto ta vůně.
Jsem jediná, kdo měl po umytí tímto šamponem podrážděnou kůži ve vlasech? Nedokážu říct, jestli byla kůže tak dokonale prokrvená od těch bylin a proto pálila a trochu svědila, nebo od těch jiných, problematických složek. Kůže jakoby byla podrážděná, trochu svědila, ale spíš jakoby pálila a i okem bylo v zrcadle vidět, jak byla celá pročervenalá, zarudlá - až jsem se bála pořádně česat mým dřevěným hřebenem abych ji ještě víc nepodráždila. Skoro totiž, jakoby chybělo málo a mohla by i krvácet nebo by se mohly vytvořit drobné ranky. Nevím, jestli byla kůže ve vlasech tak prokrvená, nebo jestli už to bylo moc a tedy špatně... Kdyby byla tak prokrvená od těch bylin, tak by to bylo skvělé - jenže...v tomto šamponu jsou určité látky, které moje vlasy nemají rády (mám "wavy curly hair") a skoro jako by na ně byly extrémě citlivé a opět se to projevilo - když jsou v šamponu cocamidopropylbetaine, cocamide DEA etc... nevím co ještě jim příbuzného - tak moje vlny nejsou zrovna veselé, jejich struktura je jiná - neharmonická. Třeba bych mohla počkat pár dní, až se vlny proberou, jenže tentokrát se přidalo ještě to pálení a mírné kousání, což si ani nepamatuju, že se mi kdy po přírodním šamponu stalo.
Takže je to dost zvláštní - jinak totiž ten výsledek byl v něčem i pozitivní. Nedokážu to přesně popsat ani rozlišit.
Ale v porovnání s Jemným byliným šamponem pro suché vlasy, českým šamponem z Havlíkovy apotéky ten ruský spíš prohrává...protože v tom českém přírodním šamponu nejsou ty výše jmenované látky, ale složení je jiné, výživné na přírodní látky a celkově mírnější a intenzivní, ale jednoznačně nádhernou vůní. Výsledek taky není vždycky dokonalý, ale rozhodně lepší pro moje vlasy než s tím ruským šamponem - pozná se to nejvíc na tom, jak jsou definovány vlny - musí být harmonické.

Takže výsledek rozporuplný - nevím, je záměr, aby ten ruský šampon tak prokrvoval kůži, až skoro pálí? Nebo jsem měla kůži spíš podrážděnou tím cocamidopropyl betaine a DEA etc. a prostě moje vlasy tyto látky nesnesou? To pálení a začervenání kůže nepřestávalo dokonce ani třetí a čtvrtý den po umytí - až jsem musela vlasy a kůži zklidnit kokosovým olejem s vajíčkem a umýt tím českým šamponem. Tak uvidím, ale rozhodně ten ruský šampon myje a pění silně, protože mi vymyl dost velké množství oleje z olejové kúry před mytím. To ten český zase pění výrazně míň, a ne vždycky spolehlivě, ale asi zase myje mírněji a dost jemně.
Tolik moje hodnocení toho ruského šamponu - škoda, že to není lepší, protože jinak se mi ten šampon hodně líbí. Ale ve srovnání s tím českým Jemným bylinným pro suché vlasy prohrává...
Snad bude můj názor někomu prospěšný - ale musím zopakovat, že mám hodně citlivé vlasy a na chemii extrémě, takže pro někoho může být ten ruský šampon zase extrémně dobrý, jenže moje vlny nejsou úplně zajedno s cocamidopropyl betainem a kdoví, s čím ještě...(bohužel).
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út srpen 08, 2017 8:47 am    Předmět: Citovat

Hm, obávám se, že bych to viděla spíš na nějakou alergii, na samotné prokrvení mi ta reakce přijde až moc drsňácká. Crying or Very sad Jako opatrně zkusit ještě můžeš (ale nechala bych pokožku hlavy mezitím určitě pár týdnů odpočinout), ale fakt rychle nanýst, rychle vymejt. Uvidíš, no.
Mně třeba šampony Natura Siberica docela vyhovujou (ale tenhle jsem neměla a ne že bych jich zatím vyzkoušela tolik, jak šamponování prostřídávm mytím "kdečím" od žitné mouky přes lávovou zemi po kondicioner, tam mám fakt pidispotřebu a moc prostoru na zkoušení víc druhů není). Jako ty složky nepůsobí nijak drakonicky, ale každej může mít alergii na něco jinýho - a klidně i na některou z těch bylinek. (Kámoška měla hodně drsnou alergickou reakci i na čistou hennu a já to mám tak, že klidně snesu obávané SLS a SLES, ale šíleně mě dráždí naopak některé "méně dráždivé" tenzidy v některých přírodních a polopřírodních šamponech, no. Držím palce, ať je to jen "prvotní nedorozumění" mezi Tebou a novým šamponem - ale kdyby byl problém i podruhý, tak neváhej a vyhoď ho nebo ho pošli dál (nebo v něm per svetry, to je moje oblíbená metoda likvidace nesednuvších šamponů). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2017 6:59 am    Předmět: Citovat

Díky za odpověď... Já jsem teda nikdy na žádné alergie netrpěla, ale taky jsem si říkala, že ta reakce klidně mohla být z toho množství těch bylin, a nebo z nějaké konkrétní byliny.
Ale aby nedošlo k nedorozumnění - nejedná se o Naturu Siberiku, ale o ruský šampon "babičky Agáty" pod značkou Recepty babičky Agáty - jsou to staré ruské tradiční postupy a recepty...
Ale eventuelně je výbornej nápad prát v to šamponu svetry nebo i nějaké jemné oblečení jako šaty a tak podobně - kolikrát si říkám, že bych to tisíkrát radši prala v něčem jiném než v prášku, ale nevím v čem - tohle je výbornej nápad.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2017 9:56 am    Předmět: Citovat

Já zkoušela Naturu i babičku Agátu (teda od každýho tak dvě věci, fakt tu spotřebu mám mrňavou) a přišly mi hodně podobný, tak je ani moc nerozlišuju. Náhoda je blbec, ono stačí jedna bylinka či jiná složka, která člověku nesedne, a je to v pytli. Víc než jeden další pokus bych tomu na vlasy nedávala, mně kdysi dávno dostalo takový "oblamování" nevyhovující šamponu dostalo s mokvajícíma strupama na hlavě až k henně a tomuhle foru (takže všechno zlý je pro něco dobrý Wink ). Ale já to mordovala x-krát po sobě a navíc v době, kdy jsem myla ob dva dny. Ale zase ten jeden pokus bych tomu ještě dala (případně v ruce trochu naředit vodou) - zase jsem potkala i šampony, na který se moje pokožka hlavy napoprvé tvářila nemilostivě, a podruhý už to bylo v pohodě.
Praní svetrů v šamponu je super, u nás to teda asi vzniklo jako znouzectnost ještě za totáče a dost se to osvědčilo, pamatuju si, jak mi v dětství svetry voněly po březovým dixi. Wink Akorát teda vždycky v šamponu peru jenom ručně, nevím, jak by se to líbilo pračce (ale třeba jo, jenom to prostě nemám ozkoušený).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EvulinkaH
321-600
321-600


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2018 11:58 am    Předmět: Citovat

Mám otázku na znalkyně značky Babička Agafea-všimla jsem si, že existuje několik linií výrobků, resp. typů obalů-je v nich nějaký zásadní rozdíl? Mám na mysli linii White Agafea, pak ty "husté" (např. https://www.prozdravi.cz/vyzivujici-sampon-pro-splihle-vlasy-350-ml.html), nějaké obyčejnější (např. https://www.prozdravi.cz/jalovcovy-sampon-proti-vypadavani-vlasu-280-ml.html) a pak tato balení (https://www.vyborne-nakupy.cz/pozice/Agafi-Recepty-sampon3-550) a nakonec pytlíčková balení (https://www.vyborne-nakupy.cz/pozice/Agafi-Recepty-sampon-100) . Nejde mi o velikost balení, ale o kvalitativní posouzení. Všechny řady se prezentují bylinným složením, tak v čem je rozdíl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.