Padání vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 322, 323, 324, 325, 326  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4b3134b9901081a0bf63a9c68d46ea05Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 8:25 pm    Předmět: Citovat

Ano, jak se píše nademnou. nadmíra testosteronu opravdu způsobuje ztrátu vlasů nad čelem a na spáncích. S tím asi moc udělat nepůjde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paulos123
8-20
8-20


Založen: 21.12.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 4:02 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Ano, jak se píše nademnou. nadmíra testosteronu opravdu způsobuje ztrátu vlasů nad čelem a na spáncích. S tím asi moc udělat nepůjde...


Děkuji, vlasy jsem měl a mám poměrně husté, je jich pořád všude až nadmíru (s výjimkou pár cm nad čelem, kde jich je méně), proto si myslím, že to bude kombinovaná příčina a nebude to pouze hormony, ale třeba i nedostatečnou péčí a snad i chybějící volností (ono mít po většinu dne vlasy stažené do culíku asi dalo "předku" také dost zabrat).

Budu bojovat a po čase sem hodím zprávu o průběhu.
Začínám s Alpecinem C1 jako šamponem, doplňovat budu pravidelně masáží vlasů nad čelem s tonikem Alpecin Coffein Liquid. Jako podpůrnou léčbu Methionin 500mg denně (jen nevím, jestli brát raději 2x250 mg, nebo klidně celou najednou, anebo rovnou zpočátku 2x500 mg?) a rozhoduji se mezi dalšími séry: Bioharem, Bioaquanolem nebo Lopuchovým výluhem (u něj mám ale strach z vysušování). Mohla bys mi něco z těch dalších věcí doporučit, nebo to tonikum Alpecin jen kombinovat s Lopuchovým výluhem a po čase zkusit i ty ostatní, chemické?

Na vlasy samozřejmě budu dávat dál pravidelně po mytí kondicionér Alverde (mám ten s mučenkou-rýží a s avokádem, zbytek aloe vera-ibišek a občas masku s mučenkou-ryží; pak mám množství šampónů jejich značky, co jsem zakoupil, abych zkoušel, ale ty nejspíš po dobu s Alpecin šampónem nějakou dobu nechám stranou, max. zkusím jako alternativu Alverde s kofeinem a mentolem pro řídnoucí vlasy). Tak uvidíme..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 5:28 pm    Předmět: Citovat

Paulos123: tak samozřejmě Smile My vlastně taky spíš hádáme nejpravděpodobnější příčinu podle popisu problémů.

Methioninu netřeba se bát, pokud vím, terapeutická dávka je až 1500mg denně. Limitován jsi tím, kolik toho zvládne tvůj žaludek (můj nedá víc než 1 500g dávku za den) Když je kombinován s cysteinem, tak je dostačující menší množství.
Dobrý je i kolagen (tělo u jeho pomocí tvoří keratin).

Co se týče tonika, zkus se poohlédnout po ampulích s placentou. Zní to strašně, ale mě 2x daly dohromady vlasy jako čerstvé mamince a to je pro tělo šílený hormonální koknejl.

Budu držet palce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paulos123
8-20
8-20


Založen: 21.12.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 6:24 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Paulos123: tak samozřejmě Smile My vlastně taky spíš hádáme nejpravděpodobnější příčinu podle popisu problémů.

Methioninu netřeba se bát, pokud vím, terapeutická dávka je až 1500mg denně. Limitován jsi tím, kolik toho zvládne tvůj žaludek (můj nedá víc než 1 500g dávku za den) Když je kombinován s cysteinem, tak je dostačující menší množství.
Dobrý je i kolagen (tělo u jeho pomocí tvoří keratin).

Co se týče tonika, zkus se poohlédnout po ampulích s placentou. Zní to strašně, ale mě 2x daly dohromady vlasy jako čerstvé mamince a to je pro tělo šílený hormonální koknejl.

Budu držet palce Smile


Vím, zdá se to jako nejpravděpodobnější příčina, ale doufám v opak Smile).

Četl jsem o 1500 mg jako o max. doporučené dávce, hodlám začít 500 mg denně (značka Fagron) a pokud to nebude stačit, zvýším na 1000 mg po dobu 3 měsíců, jak se doporučuje. Cystein jsem našel pouze v 500 mg (http://zdravy-obchod.cz/pro-zdravi/100-cystein-500mg-100-ks.html), ale zdá se to jako poněkud silná dávka, tak doufám nebude vadit, když jej min. první 3 měsíce vynechám a najedu na čistý methinoin. Jen doufám, že nakonec nebude mít po delší době užívání opačný efekt, jak jsem se tu několikrát dočetl Confused.

Zkusím zpočátku ten Alpecin Liquid, ale s těmi ampulemi jsi mi vtloukla brouka do hlavy, to vypadá vážně nadějně, zvláště po Tvých zkušenostech. Máš zkušenost s nějakou konkrétní značkou? Našel jsem Gestil ( https://www.notino.cz/gestil/placenta-ampule-proti-padani-vlasu ) nebo Mil Mil ( https://www.hair-cosmetics.cz/mil-mil-elidor-placent-hair-liquid-placentove-ampule-pro-intenzivni-regeneraci-12x6ml-257807.html?gclid)=EAIaIQobChMI37LE0ZGg1gIVSo0bCh23Rw3BEAQYBCABEgJIf_D_BwE ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 6:44 pm    Předmět: Citovat

Klidně bych to nakombinovala methionin - cystein hned od začátku. Pak by měla stačit od obou jedna tableta denně.

Mě psávali před patnácti lety methionin v Motole v dávce 1500mg s tím, že prvních 14 dní můžu brát klidně dvojnásobek. proto to mám asi zafixované jinak Wink

Placentové ampule jsem měla od Mil Mil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paulos123
8-20
8-20


Založen: 21.12.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st září 13, 2017 3:51 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Klidně bych to nakombinovala methionin - cystein hned od začátku. Pak by měla stačit od obou jedna tableta denně.

Mě psávali před patnácti lety methionin v Motole v dávce 1500mg s tím, že prvních 14 dní můžu brát klidně dvojnásobek. proto to mám asi zafixované jinak Wink

Placentové ampule jsem měla od Mil Mil Wink


S methioninem problém nemám, ale cystein se shání velice obtížně. Nalezl jsem ho pouze (http://zdravy-obchod.cz/pro-zdravi/100-cystein-500mg-100-ks.html) jako 500mg variantu, což je dost silná varianta, takže přemýšlím, jestli jej pro začátek úplně nevynechat. Ty jsi jej brala také společně s methioninem a v jaké dávce?
Ampule od Mil Mil jsem nalezl ve dvou rozdílných baleních, tak snad sáhnu po tom pravém. Jak často si je aplikovala a případně jak velké množství? 1 ampule na těch mých pár cm2 snad bude bohatě stačit.

Včera jsem poprvé umýval Alpecinem + tonikem Liquid a udělal navíc test, spočítal jsem počet vlasů, které mi vypadly při mytí a dostal jsem se k cca 150-160 + určitě pár navíc, což není zrovna příznivé číslo (na druhou stranu jsem četl, že i takové číslo je u hustších vlasů normální). Ale snažím se při mytí co nejméně sahat do délky vlasů, tahat je apod.; jen pořádně promasírovat pokožku hlavy, mírně rozetřít do délek, bez toho abych prameny od sebe jednotlivě odděloval a namáhal a poté opláchnout. Doufám, že je to relativně šetrný a správný způsob mytí, abych i v tomhle ohledu omezil padání na minimum, neboť nejvíc vlasů mi padalo pravidelně hlavně při mytí, kdy jsem se právě dotýkal poměrně nešetrně vlasů v délkách..
Je ideální po spláchnutí šamponu vlažnou vodou na závěr dát i chladnější vodu, aby se uzavřely póry, nebo to není vhodné? Zvláště pro aplikaci dalších přípravků po umytí mi to přijde kontraproduktivní, ale třeba to nemá na vstřebatelnost vliv...

Hodlám si ještě objednat výluh z lopuchu s aplikátorem a střídat např. s těmi placentovými kapslemi nebo Alpecinem (pokud se Liquid osvědčí). Stává se, že ten výluh může přinést díky vysoušení více škody? Nebo když se dává obden/2x do týdne, případně se s něčím střídá, to tak nehrozí? Přemýšlím, co dávat na hydrataci, kdyby ten lopuch vysoušel ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st září 13, 2017 5:02 pm    Předmět: Citovat

S tím intervalem mytí, který máš, je podle mě ten počet vypadlých vlasů zcela v pořádku. Normálně se uvádí, že denně může vypadnout až 100 vlasů (a nebere se to jako problém).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 9:21 pm    Předmět: Re: PROŘÍDLÉ VLASY V ZÁTYLKU Citovat

Psisuchar1 napsal:
Ahoj všem! Jsme tu nová a chci se se s Vámi podělit o mé momentální starosti s vlasy.
Ráda bych Vám nejdříve napsala můj vlasový příběh. V pubertě jsme měla vlasy poměrně husté a vlnité. Byli spíše na omak drsné, žádné jemné vlásky. V 15 letech jsme onemocněla anorexii a samozřejmě mi vypadala půlka vlasů..na hlavě mi zbylo opravdu jen pár vlasů. Během zhruba dvou let po tom co jsme se uzdravovala, se vlasy vrátili do původního stavu, opět byli dlouhé..možná né už tak husté, ale řídké rozhodně ne. Pak začalo mé experimentování s vlasy, barvení, stříhání atd..vlasy však byli stále v pořádku. Pak jsem začala na dva roky s brazilským keratinem..pááni..vlasy byli kráásné, strašně rychle rostly, strašně se leskly, konečky se netřepily. Jenže jsem ten keratin začla dávat co skoro už po 14 dnech místo třeba po 1 měsíci až po třech...vlasů začalo ubývat i když jsme si nevšimla že by mi nějak padaly, spíš strašně začaly plihnout , lidi mi najednou říkali, jak mám strašně málo vlasů. Tak jsem se na to vybodla a nechávala keratin odrůst. Uběhl rok a keratin jsme měla jen na konečkách, které vypadaly jak cáry tak jsem šla na mikádo s tím že vlasy nechám hezky dorůstat. A bum...vlasopád jak bláázen na pravé straně v zátylku. Nebyli žádné lysiny, ale neskutečně prořídly. No a do několika měsíců i druhá strana. Už to jsou 4 roky.
Během těch 4 let byli období kdy jsem měla pocit že "jéé ony houstnou" a najednou opět vlasopád a takhle to bylo celé 4 roky dokola. Jak píši lysiny nemám, ale když si tam hrábnu rukou tak tam mám tak max 10 vlasů na obou stranách.
Vlasy jsou celkově řídké, rozlítané suché konce, ale u hlavy se lesknou. Máte někdo podobnou zkušenost? Narostly Vám? jsem teď hroznej chudovlásek, brečím když vidím staré fotky. Beru methionin, pangamin, teď jsme začala MSM (po tom mi raší ale jen ofinka) panthenol a hořčík. Používala jsme biohar ale po dvou měsících jsem to zašla flákat. A teď mi trochu pomáhá kokosák na ty konce.
Předem děkuji za odpovědi, rady, zkušenosti, ))


Ahoj. Tady je asi každá rada drahá ... asi bych zkusila nějaký komplexní přípravek na vlasy - mám dobré zkušenosti s Donnou Hair a moje známá - velmi vytížená sportovkyně ,která čím více sportovala, tím horší měla vlasy( navíc držela nějaké diety na vyrýsovaní svalů) zas chválí Hairburst (ale ten je docela drahý)
Kosmetika - nejlepší budou vlasy a pokožku nezatěžující šampony a kondicionery. Nemusí být úplně přírodní, ale hlavně bez parabenů a bez silikonů. K tomu vlasové vody - bud ten Biohar, nebo lopuchový výluh od Naděje.
Zkusila sis zajít na kožní? Třeba by ti tam taky poradili ...vím, že někomu i předepíší injekce vitamínu B ...(asi B12)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po září 25, 2017 8:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mám takový malý problém. Poslední cca měsíc si prakticky nečešu vlasy, mám je vlnité a česání ty vlnky ničí a celkově jsem takto více spokojená. Dříve jsem si vlasy každý třetí nebo čtvrtý den kartáčovala (kvůli water only), ale protože jsem si při tom vždycky vytahala hodně vlasů (asi je to logické, ale stejně mi to vadilo), tak jsem to hodně omezila a teď už si vlasy nečešu skoro vůbec. Ale stala se mi teď taková nemilá věc, byla jsem asi 4 dny od posledního mytí, vlasy z nějakého důvodu hodně mastné a tak trochu mi za těch pár dnů zdredatěly Very Happy Jakože na pohled hezké, ale když jsem se je snažila rukama rozdělit vytahala jsem těch vlasů dost a další den mě taky padaly už samy od sebe. Umyla jsem vajíčkem (nečekala, jen použila masku) a vypadá to lépe. Ale v odtoku celkem dost vlasů, znovu. Vím, že to asi nic není, že se to nastřádali za ty dny v účesu a všechny vlasy v tom zůstaly zamotané, ale stejně mě to trochu rozladilo.
Máte vy, kudrnatí a vlnití a další s tím nečesáním taky takový "problém"? Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út září 26, 2017 7:33 pm    Předmět: Citovat

Mám vlasy sice rovné. Ale když si mezi mytím (2-3dny) neučešu vlasy, tak ucpu odtok od vany Laughing Rovnou z vlasů vytáhnu "klubíčko" Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 322, 323, 324, 325, 326  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.