Henna na chemicky barvené vlasy a naopak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 166, 167, 168
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0ff0ae4c17d0d04402aeb035151ecbf5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st říjen 25, 2017 1:31 pm    Předmět: Citovat

Čistá henna by fakt sama o sobě do zelena jít neměla. Napadá mě akorát, že henna spolu s původní barvou udělaly zelený efekt čistě skládáním barev (protože chem. barva je ve vlasu a henna na jeho povrchu).
Jsou tedy asi dvě možnosti - pohrát si s vrstvením henny tak, aby výsledek byl přijatelný, nebo se pokusit hennu co nejvíc stáhnout a pak změnit podkladovou barvu.
Ale u henny dávej pozor na přílišné vrstvení - špatně se stahuje! Je lepší nechat jí kratší dobu nebo jí naředit cassií (,,bezbarvá henna") a dopracovávat se ke kýženému výsledku postupně.

Kdyžtak tady je celkem komplexní článek o henně: http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-henna-a-hennovani.html

P.S.: Tý chybový hlášky při odeslání příspěvku si nevšímej - odešle se to i tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Red Sonja
8-20
8-20


Založen: 20.10.2017
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st říjen 25, 2017 2:30 pm    Předmět: Zelené vlasy Citovat

Portos napsal:
Čistá henna by fakt sama o sobě do zelena jít neměla. Napadá mě akorát, že henna spolu s původní barvou udělaly zelený efekt čistě skládáním barev (protože chem. barva je ve vlasu a henna na jeho povrchu).
Jsou tedy asi dvě možnosti - pohrát si s vrstvením henny tak, aby výsledek byl přijatelný, nebo se pokusit hennu co nejvíc stáhnout a pak změnit podkladovou barvu.
Ale u henny dávej pozor na přílišné vrstvení - špatně se stahuje! Je lepší nechat jí kratší dobu nebo jí naředit cassií (,,bezbarvá henna") a dopracovávat se ke kýženému výsledku postupně.

Kdyžtak tady je celkem komplexní článek o henně: http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-henna-a-hennovani.html

P.S.: Tý chybový hlášky při odeslání příspěvku si nevšímej - odešle se to i tak.




Děkuji moc za radu Smile na tento článek jsem také koukala, zkusím tedy tu hennu stáhnout, ale jak jsi psal změnit podkladovou barvu, to je myšleno zase chemicky změnit? nevím, jestli to půjde, když na hennu to nechce chytat....sice zbytek té zrzavé mám, ale nevím jak by to dopadlo...ale asi by to nemělo udělat nic, když ta chemie co jsem měla naposledy a dala přes ní hennu nic radikálního, jako ty barvy předtím (hodně světlá, spíš blond zrz, jestli se to tak dá nazvat a ještě před tím fialová - ta to možná probedla, něco tam zbylo,i když to byla ´´pastelka´´....a nebo stahovat tím šamponem, jak jsem někde vyčetla....a pak nanést hennu na chvíli....úplně poprvé když jsem ´´zezelenala´´, tak jsem ji měla na hlavě cca 40min a vyšla mi úžasná zrzavá (přidala jsem pouze citron, kokosový olej a vejce, ale to jsem tam pořádně ani nedala...takže spíše ten citron) až na ty zelené konce Very Happy

P.S. Děkuji za upozornění s tou hláškou:) myslela jsem, že jde o chybu na mém přijímači Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st říjen 25, 2017 9:48 pm    Předmět: Citovat

Myslel jsem dát chemický podklad v nějaké rozumné barvě, aby to s hennou nedělalo neplechu (ale jestli ta fialová byla už opravdu fuč, tak nevím, proč to tak zablblo). To by znamenalo nejdřív hennu stáhnout, co nejvíc to půjde (hl. jogurtovými a olejovými zábaly).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Red Sonja
8-20
8-20


Založen: 20.10.2017
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt říjen 26, 2017 9:31 am    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Myslel jsem dát chemický podklad v nějaké rozumné barvě, aby to s hennou nedělalo neplechu (ale jestli ta fialová byla už opravdu fuč, tak nevím, proč to tak zablblo). To by znamenalo nejdřív hennu stáhnout, co nejvíc to půjde (hl. jogurtovými a olejovými zábaly).




Děkuji za tip, zkusím to nejdříve na pramínku to barvení a pak celou hlavu, dám vědět...ale nejdříve hennu stáhnu co to půjde, aby ta chemka na ty tmavé konce chytla...jakmile to zkusím, napíši o výsledku,kdyby se někomu hodilo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mar97
0-7
0-7


Založen: 2.1.2018
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 9:48 pm    Předmět: Prosím o radu Citovat

Ahoj, chtěla bych poprosit někoho zkušeného o radu. Mívala jsem vlnité vlasy, objem, špinavá blond. Potom jsem si je hodně barvila, poničily se a nějak se dostaly na naprostou kudrnatost. Poté jsem začala používat hennu, vlasy to uzdravilo, ale byly hrozně zplihlé a naprosto rovné, tak jsem se henny zbavila a nechala si odrůstat zpět svou barvu. Jenže pak mě to zase přestalo bavit a napatlala jsem si tam tmavě hnědou a k tomu ještě trvalou (před pár dny). Vlasy mám naprosto zničené a stejně nemají takový tvar jaký mívaly. Začala jsem tedy znovu uvažovat o henně, ale chtěla bych světlejší, při nejlepším přírodní, ale nemůžu si odbarvit vlasy protože by to už asi nedaly. Máte někdo zkušenosti jestli jo nebo ne, zda henna chytne, jestli dokáže henna zesvětlit či přebarvit hnědé vlasy? Je to bezpečné a jestli ano, máte rady, jak používat hennu tak, aby vlasy nezatěžovala, udržely si objem a ještě lépe netmavly? Předtím jsem začala na světle zrzavých kudrnatých vlasech, které se mi moc líbily a skončila jsem na tmavě červených upláclých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 10:16 pm    Předmět: Citovat

Mar97: Ahoj a vítej na Dv! Tvůj dotaz přesunu do vlákna o henně - je větší pravděpodobnost, že tam narazíš na odpovědi, které potřebuješ a taky že bude zdejší osazenstvo reagovat přímo na dané téma...

Co se týče henny a jejího vlivu na trvalené vlasy zkušenost nemám (snad se ozve někdo jiný), ale můžu aspoň odpovědět na to, jestli některá henna zesvětluje: ne, to zkrátka neumí. Na tmavých vlasech spíše vytvoří barevné odlesky (zlaté, měděné ap.), nicméně na blond je nepřebarví. Možná by byla pro Tebe lepší eventualita pomoci si nějakým šetrným stáhnutím barvy, a pak natónování přelivem...? Zkus mrknout do těchto vláken, třeba najdeš inspiraci tu:

http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=2152 - Změna barvy vlasů: přebarvení, stažení...

http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=3317 - Henna a trvalá

Přeju mnoho zdaru! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 10:18 pm    Předmět: Citovat

Mrzí mě, že se ti to nevydařilo s těmi barveními, ale obávám se, že na zesvětlení henna nefunguje.
Tedy pokud se chceš zbavit permanentní barvy, tak asi holt jen odrůstat a případně pak třeba na odrosty občas použít nějaký světlejší odstín, než je aktuální barva (třeba přeliv/semipermanentní), aby tam nebyl tak velký rozdíl, a postupně to pak přestat barvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petulep
0-7
0-7


Založen: 14.5.2019
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 5:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, chystám se poprvé hennovat vlasy. Vybrala jsem khadi popelave hnědá. Vlasy mám teď chemicky barvené na fialovou. Bavila jsem je tím jen dvakrát, předtím blond meliry asi rok. Fialová se mi hodně vymyla, konce mám skoro blond. Chci se zeptat... Můžu na dvoufazove barvení použít cassii místo čisté henny? Chci barvit dvoufazove, abych náhodou neměla zelené vlasy:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 166, 167, 168

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.