Brýle - jak to s nimi máte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=29a19c00e4b2ab76df654a8f52484ccbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký máte vztah ke svým brýlím?
Jsou mou součástí, nedovedu si sám/sama sebe bez nich představit.
14%
 14%  [ 26 ]
Nosím je rád/a, ale za svou součást je nepovažuji, obešel/obešla bych s bez nich.
10%
 10%  [ 19 ]
Nijak mi nevadí, ale ani je nenosím rád/a. (neutrální postoj)
14%
 14%  [ 25 ]
Nenosím je rád/a, ale nic jiného mi nezbývá.
11%
 11%  [ 20 ]
Nenosím je (téměř) vůbec, preferuji jiné možnosti (mhouření, čočky atd.)
29%
 29%  [ 51 ]
Mám dobrý zrak, brýle nepotřebuji.
18%
 18%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 174

Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2017 8:27 am    Předmět: Citovat

Caithlin, díky za všechny informace , opravdu je nebetyčný rozdíl ( v odbornosti) mezi pracovníky v Grandu a člověkem, u kterého jsem si objednávala brýle ted .

Oči se mi zhoršily naráz v dětství, po jedné angíně ( viděla jsem jak rys a během týdne jsem nedokázala přečíst nápisy na obchodech) a na pravém oku mi vždy naskočila jedna dioptrie po porodu.
Ted už mám spoustu let na dálku 2 a 4 dioptrie, ale brýle nenosím pořád - nasazuji je hlavně na televizi, do kina a pokud jdu nakupovat do nějakého megasupermarketu, kde se nevyznám.
V neznámém prostředí (třeba na dovolené) mám brýle pořád a pak se mi zdá,že do dálky vidím ještě hůř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2017 1:57 pm    Předmět: Citovat

Jo, když jsem ještě jako dospívající měla cca do 4-5, tak to v běžném provozu celkem šlo bez nich, omezení to bylo jen ve škole pokud jsem zrovna neseděla vepředu (což jsem ale většinou seděla právě kvůli tomu), anebo někde, kde bylo nutné něco přečíst na dálku.
O tom jsem dosud neslyšela, že to může ovlivnit i angína. Kdoví, jestli to tak nebylo i u mě, jako dítě jsem byla hodně pořád takhle nemocná. Táta sice je krátkozraký, ale ne tolik jako já, a máma má na dálku výborný zrak.
Teď už mi skoro nerostou, ale mám tam rozdíl z dřívějška, několik let v minulosti jsem totiž brýle neměnila, protože jsem měla dojem, že to stačí. A obvykle by stačilo, hlavně to vadí v práci, pokud se občas promítají někde na poradách prezentace s malými písmeny. Ale postupně po kouskách mi to teda doktorka dorovnává na adekvátnější korekci. Tak uvažuju, že až půjdu příště, tak bych vyzkoušela ty plasty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.