Ajurvédské bylinky pro krásné vlasy i pleť
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1fac077a1f268e050ae46b982c9c7ac7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hosule
41-80
41-80


Založen: 28.11.2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 7:44 am    Předmět: Citovat

Jde mi konkretne i o znacku Hesh....Nasla jsem ruzne bylinkove prasky vcetne i neem, shikakai, aritha, brahmi, tulsi za velmi slusne ceny, ale od Hesh jsem jeste nic nemela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 7:14 am    Předmět: Citovat

S Hesh neporadím, mám pořád ještě zásoby těchhle legrácek od kámošky, která objednávala z Británie, ale vlastní směsky si míchám. Teda ne do zásoby, prostě před mytím podle nálady hodím do misky trochu shikakai a když mám náladu, tak přidám buď amlu nebo nimbu nebo obojí, množství čistě odhadem. Případně trošku lávovky. A někdy přidávám jogurt nebo nějakej přírodní kondicioner. Prostě klasický matlámo patlámo. A vlasy nijak neprotestujou. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hosule
41-80
41-80


Založen: 28.11.2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 1:25 pm    Předmět: Citovat

tak to je hezký, tohle patlámo, matlámo mám tak trochu ráda - od dob, kdy jsem si poprvé na hlavu dala hennu Smile a různé přimíchávání a objevování je zážitek. A prášky od Auyri jsi nezkoušela? Já právě nevím, zda mít k Hesh úplně důvěru. Zatím jsem měla jen od Khadí směsku a ta mi sedí. Ale u Khadí vím, že mají certifikát BDIH, tedy, že ty rostliny a ovoce, když to napíšu nadsazeně - nerostou někde na skládce nebo u hlavní silnice Very Happy
Možná je to hloupost, ale tak trochu si to představuju u Hesh, jako když u nás vyhlásili sběr a výkup jablek a někteří místní objeli silnice, kde rostou pláňata a natrhali plné koše téhle mňamky, ze které se pak udělal mošt a hezky se prodával dál Smile Zkrátka když je to tak levný, vzbuzuje to u mne podezření Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 9:37 pm    Předmět: Citovat

Od Ayurri mám shikakai a nepřipadá mi na ní nic závadného (kromě mé alergie na ní; ale tu jsem si vypěstoval už u Khadí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hosule
41-80
41-80


Založen: 28.11.2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2016 7:43 am    Předmět: Citovat

Laughing asi tedy radeji priste zkusim ayuuri. Koukala jsme na lonhair.uk a sice uz je to dlouha doba, ale duveryhodnost tim ubyva - hesh testovali prave v UK a cela serie \ sarze byla kontaminovana bakteriemi (dle citace pry u nekterych jedincu muzou zpusobovat tezsi zanety kuze...). Mozna se jejich vyroba a kontrola kvality od te doby zmenila, ale stejne nikde nelze dohledat odkud berou plodiny a dalsi info. Vim jen, ze sidli v Mumbai a ze si vyrobky kontroluji oni ve vlastni laboratori
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2016 11:20 am    Předmět: Citovat

Tak na druhou stranu ono ta kontaminace bakteriema je zase nepřímej důkaz, že je to bez konzervantů, mám dojem, že i nějaká várka jinak dost slavný značky měla při kontrole problém. Prostě přírodní kosmetika je náchylnější.
A pevně doufám, že kontroly na BDIH probíhají jinak, než na třeba Fair Trade (známí chtěli prodávat jednu odrůdu kafe, která všechny kritéria splňovala, tak chtěli i certifikát, ale pak si to rozmysleli, protože jediný, co od nich ten udělovací úřad chtěl, byla dost velká suma peněz - s čímž by celkem počítali, je odradilo to, že nikdo nechtěl vidět žádný papíry, odkud to kafe berou a jestli to fakt splňuje - takže kafe prodávaj za původní cenu (nemuseli ji zvýšit, aby se jim vrátila investice do certifikátu) a bez nálepky - a musím říct, že pro mě po týhle historce to označení Fair Trade dost ztratilo na důvěryhodnosti). Ale skutečně pevně doufám, že s BDIH je to jinak a že se to fakt nějak prověřuje.
Ale jak říkám, s Hesh mám zkušenosti nulový, od Ayurri mám tuším nimbu a je fajn. Ale zase bych se nebála, když už Hesh jednou máš, ji použít - taková katastrofa to zase nejspíš nebude, a pak se rozhodneš, co koupíš příště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitana
41-80
41-80


Založen: 9.6.2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2018 11:07 am    Předmět: Citovat

Přikládám odkaz na práškové šampony. Na zdejším fóru jsem je nikde nenašla, takže se možná budou někomu hodit:
https://www.nopooshop.cz/cz-detail-902055479-smes-17-bylin-100-g.html
https://www.nopooshop.cz/cz-detail-902055480-smes-36-bylin-100-g.html
https://www.biooo.cz/henna_lamda_sedr_bezbarvy_regeneracni_zabal_five_fives-p-12025.html?#popis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.