Knižní ukázky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 327, 328, 329
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c3f6e94700dfc53a501c5e8b7dcaefeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2018 10:03 pm    Předmět: Citovat

Děkuji a posílám ukázku z čerstvě dočtené knihy:

"Je to dobré?" Měkký hlas, který okamžitě poznal. Milovnice Ježíše pět. Nechal dveře kostela otevřené a ona vešla dovnitř, oblečená jako obvykle ve svém kanárkově žlutém hábitu.
"Je to krásné," odpověděl. "Nádherné přivítání."
"Bůh žehnej našemu shledání, otče Petere."
Zadíval se přes její drobné tělo ve dveřích. Bušem pochodovalo několik desítek Oázanů, byli ale pořád daleko; Milovnice pět si pospíšila napřed. Spěch byl mezi jejím lidem neobvyklý. Ale podle všeho se to na ní nijak nepodepsalo.
"Rád vás vidím," pronesl Peter. "Jen co jsem odjel, už se mi chtělo zpátky."
"Bůh žehnej našemu shledání, otče Petere." Přes rameno měla přehozenou síťovou brašnu, v níž měla schované cosi huňatého a žlutého - odstín to mělo stejně sytý jako její hábit. Připadalo mu, že by to mohla být šála, ale ona to vytáhla a zvedla, aby si to prohlédl. Byly to boty.
"Pro vás," řekla.
S ostýchavým úsměvem jí je vyškubl z rukou v rukavicích. Na rozdíl od maličkých botiček, které dostal při první návštěvě, tyhle vypadaly, že by i mohly být správné velikosti. Sundal si sandály - jejichž stélky byl pokroucené a skoro černé od ustavičného namáhání - a navlékl si místo nich na nohy tyhle boty. Padly mu jako ulité.
Zasmál se. Světle žluté boty a muslimské roucho připomínající dámskou róbu:kdyby býval měl nějaké ambice stát se chlapákem, tohle kombo znamenalo jejich konec. Zvedl jednu nohu, pak druhou a předvedl Milovnici pět její skvělou ruční práci. Při předchozí návštěvě viděl, jak Oázané šijí šaty, takže měl představu, kolik práce ji takový projekt musel stát - a kolik posedlého soustředění. Oázané zacházeli s jehlami tak pečlivě a uctivě, jak lidé zacházejí s motorovými pilami či páječkami. Každý steh byl zdlouhavý rituál, jejž se nedokázal přimět sledovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2018 6:39 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že to bude chtít nápovědu. Autor je původem Holanďan, i když aktuálně bývá vnímám spíš jako britský autor. Není to tak dlouho, co v Česku vyšel jeho rozsáhlý román odehrávající se ve viktoriánské Anglii. Moje ukázka je ovšem z jeho nejnovějšího románu, ve kterém zabrousil pro změnu do úplně jiného prostředí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 12:03 pm    Předmět: Citovat

Ukázka se tváří zajímavě, ale mě bohužel netrkla ani nápověda. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2018 6:59 pm    Předmět: Citovat

Sím, šlo by dát další nápovědu, nebo to rovnou posunout? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2018 9:33 pm    Předmět: Citovat

Jedná se o Knihu zvláštních nových věcí od Michela Fabera.

O další ukázku poprosím Portosi rovnou tebe, snad máš něco zajímavého v záloze Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2018 10:34 pm    Předmět: Citovat

Díky. Nedávno jsme doma začli prohrabávat knihovnu, tak mám pár čerstvě přečtených věcí. Akorát většina z nich je tradičně někde zahrabaná... Tak dám ukázku z právě čtené knihy:

Darie se zlepšovala nálada. Seděla v autě zaparkovaném před Sea Shanty, čekala, až přijde Shelly s Chloe a všechny dohromady vyrazí na nedělní mši, a cítila lehkost, jakou už nezažila dva měsíce. Bylo jí dobře už od rána, kdy se probudila s úsměvem na rtech. Stačilo, aby se podívala přes ulici, aby si uvědomila důvod té změny. Pocit lehkosti ovšem narušovalo Roryho odhodlání zkoumat Shellyinu minulost. Nemohlo z toho vzejít nic dobrého... a v sázce bylo příliš mnoho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2018 9:58 am    Předmět: Citovat

Tak by mě zajímalo, jestli nevíte, nebo sem jen nechodíte...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2018 5:15 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tu teď pár dní nebyla. Wink Ale zároveň musím říct, že autora ukázky skutečně netuším...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2018 9:22 pm    Předmět: Citovat

Připojím nápovědu: příběh se odehrává na Outer Banks (pás ostrovů na východním pobřeží Severní Karolíny), hlavně v městečku Kill Devil Hills. Ale svou roli hraje i Rodanthe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2018 6:48 pm    Předmět: Citovat

Tak nic. Kdyby to náhodou někoho zajímalo, tak se jednalo o Dar moře od Diane Chamberlain.

Kdokoliv bude chtít, může nahodit další ukázku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 327, 328, 329

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.