Co nejraději čteme aneb doporučítárna :D
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 195, 196, 197  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=52608532c7abb356cfcf87f019dd87faZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 6:53 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
seelya napsal:
mi čosi hovor Very Happy
ku koncu to už bolo na štýl "00:02, odkryl sa ďalší obrázok!"... no a potom vstávaj do práce


A uhodla jsi vse sama? Ja se uplne zasekla u obrazku tlusty kocour+město. Ani napovědy nepomohly.

kocúr robil problém viacerým, trebárs aj môjmu bratovi Smile mne nie, lebo knižku mám veľmi rada a kocúr bol moja obľúbená postava (aj keď len preto, že bol kocúr Very Happy)
zato tam bolo viacero záludností, s ktorými som si nevedela rady - hlavne tá predvianočná nočná mora bola doslova nočná mora, to mi museli natvrdo povedať, čo to je (ani film som nevidela)... a na pár ďalších som tiež potrebovala nápovedu, trebárs gaiman, nietzsche alebo rivers of babylon
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 6:54 pm    Předmět: Citovat

inak akurát pozerám, že na knižnej šifre dali ešte posledný tajný bonus, tak idem lúštiť Very Happy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2017 8:14 am    Předmět: Citovat

Já jsem knihu Mistr a Marketka nečetla, tak proto jsem si kocoura s touto knihou nespojila.

Těším se na Vánoce, seznam knih, které si přeji je dlouhý.... Laughing

A štve mě mamka - dřív to byla neuvěřitelná čtenářka, ale co má internet, sjíždí youtube , bulvár atd. a na knihy už nemá čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2018 11:27 am    Předmět: Citovat

Dostal se ke mně Terror od Dana Simmonse, příběh Franklinovy polární expedice. Tyhle výpravy mě hodně fascinují, takže kniha byla trefa do černého. Dost se mi líbila, oceňuji i to, že je celkem tlustá, takže aspoň chvíli na čtení vydrží. Příběh samotný tedy pochopitelně není žádná optimistická selanka, naopak, když člověk ví, jak to celé skončilo, tak se ho zmocňuje spíš pocit naprostého zmaru. Ale je to napsáno poutavě a zajímavě.
Jediné co mi tam nesedělo, byl nadpřirozený prvek, byť v závěru docela šikovně vysvětlený i za použití prvků inuitské mytologie. Ale tak nějak, vzhledem k tomu, jak silný a přitom záhadný je skutečný osud posádek Terroru a Erebu, mi to přišlo zbytečné.
Nicméně, brzy se bude vysílat i seriál na motivy knihy, předpokládám, že tam tedy budou ty iracionální prvky ještě posilněny, ale ukázky vypadají zatím dobře, tak se těším. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2018 7:25 am    Předmět: Citovat

Já jsem nedávno dočetla tuhle Little fires everywhere https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/ohnicky-vsude-kolem-aneb-knizka-tem-kteri-jdou-vlastni-cestou-a-zakladaji-ohnicky-9291 a moc se mi to líbilo, můžu doporučit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2018 10:35 am    Předmět: Citovat

Už je to tady!!!
https://www.knihkupectvi-ladvi.cz/percepliquis-p359896/?utm_source=Google+n%C3%A1kupy&utm_medium=ppc&utm_campaign=Percepliquis&gclid=EAIaIQobChMIp_29vJuR2gIVGYmyCh34OgZrEAQYBSABEgKQ9_D_BwE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2018 7:18 pm    Předmět: Citovat

Portos: Díky tobě už mám dávno zdárně přečteno:-)

Jen nemůžu pořád sehnat první část těch původních příběhů a nechci to číst od druhého dílu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2018 8:07 pm    Předmět: Citovat

To já taky. Ale stejně jsem pořídil i v češtině.
A ty původní příběhy radši neřeším. Povedlo se mi omezit se jen na Royce s Hadrianem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2018 10:52 am    Předmět: Citovat

Henning Mankell: Italské boty, Švédské holinky
Alena Mornštajnová : Hana
Robert Bryndza : Do posledního dechu.

Dobré, za sebe doporučuji. Hlavně knihy od Mankella, nejsou to detektivky, ale i tak je to vyborné severské počtení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2018 11:39 am    Předmět: Citovat

mne teraz došiel bohatier od červenáka - opätovne vychádza po x rokoch, a tentoraz je to upgrade verzia, a navyše pekne v slovenčine Smile
(btw, viete mi niekto vysvetliť ten trend, že sa slovenskí autori musia do češtiny prekladať?)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 195, 196, 197  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.