Srovnat přední vlasy se zadními nebo je nechat tak jak jsou?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6be7324a31d1936c021d978a5c131a51Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deniell
8-20
8-20


Založen: 1.1.2017
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2018 7:41 pm    Předmět: Srovnat přední vlasy se zadními nebo je nechat tak jak jsou? Citovat

Zdravím vás. Trochu to objasním, nechávám si narůst vlasy a nevím jestli je mám nechat tak jak teď jsou (tak, že přední vlasy nedosahují délky těch zadních) nebo ty vlasy vzadu postupně zkracovat dokud ty přední nebudou na stejné úrovni. Dále, bych měl ještě jeden dotaz na problém, který mě hodne trápí až občas zvažuju, že ty vlasy shodím. Very Happy Skoro pokaždý když se vzbudím mám vlasy úplně strašný. Je to tak, že vlasy nahoře mám lehce vlnité, ale dole u konečku vlnité hrozně moc (možná už i kudrnaté), stáčí se no a vypadá to fakt strašně. Snažím se to rozčesat, ale to pomůže tak jen z 1/3. Jediný co je jistota je to, že vlasy vyžehlím, ale to taky nechci dělat každé ráno. Very Happy Zažívá či zažívat tohle taky někdo? Vyslyším každou radu.
Děkuji moc. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2018 2:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, několikrát jsem řešila podobné trable. Vlastně stále řeším. Very Happy A tak bych řekla, nezkracovat. Nezkracovat nic a vydržet. I když je to strašné.
Moje situace, ať se taky pobavíš: vždycky po nějaké době dostanu nápad, že by bylo dobré zarovnat zadní nebo přední vlasy / zkrátit všechny vlasy na jednu délku / mít ofinu / odstřihnout hnusné vlasy / nebo něco podobného, a většinou to fakt provedu (bohužel) a pak uplyne čas a jsem zase tam, kde jsem byla, tedy opět řeším, že to je strašné a jestli by to nebylo lepší nějak zarovnat nebo zkrátit..... Very Happy
A k tomu dalšímu, co píšeš: myslím, že jsi možná v té krizové fázi růstu, kdy ti vadí vlnění konců, protože ty vlasy ještě nemáš dost dlouhé. Až budou o dost delší, tak by se mohly vlastní tíhou narovnat, no a nebo naopak, budou se hezky vlnit, ale to už to vlnění nebude vypadat blbě, protože vlasy budou dlouhé...
Teď v tom krizovém období ti může pomoct nosit vlasy nějak svázané, třeba v culíku, případně nějaké sponky, čelenky a tak. Kdysi mi v jednom extrémním období hodně pomohl i gel a tužidla, ačkoli jinak jsem jejich zapřisáhlý odpůrce (prostě jsem to tenkrát uplácla k hlavě a vypadala sice blbě, ale aspoň trochu lidsky).
Jo a co se týče zvažování shodit vlasy, tak to mám docela často. Protože moje vlasy mají skoro pořád nějaké to "hnusné období" a nevím, jak to zlepšit. Většinou to řeším tak, že jdu na dlouhevlasy.cz a čtu si. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deniell
8-20
8-20


Založen: 1.1.2017
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2018 4:43 pm    Předmět: Citovat

Dík moc za odpověď. Gumičku nosím, ale jestli pomáhá, to nevim a jestli jo, tak jen trochu. Very Happy Ale ještě se vrátím k tomu zkracování. Myslel jsem to tak, že bych to vzadu ostříhal protože by to později vypadalo (asi) zvláštně kdyby moje přední vlasy končily dejme tomu u ramen a zadní vlasy u lopatek a byl by tam několik cm rozdíl. Ale pro mě je tohle všechno nové a nemám moc ani vizi jak to bude nakonec vypadat, proto se ptám. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 9:28 am    Předmět: Citovat

1) To je otázka osobního vkusu. Různí lidi na to budou mít různé názory. (Třeba můj názor na to je, že to fakt vůbec nemusí vypadat špatně, naopak...)
2) Nejdůležitější je tvoje vlastní spokojenost Smile
3) Záleží, co preferuješ: Chceš co nejdelší vlasy v co nejkratším čase? Nebo je pro tebe důležitější sestřih, jeho tvar?
4) Vlasy jsou strašně individuální věc. Budeš s nimi dělat úplně jiné věci, pokud je máš od přírody drsné jako dráty, husté a nezkrotné, než pokud máš jemné chmýří, které lítá všude, nemá objem atd. Podle toho se přizpůsobí tvoje taktika, jak postupovat a co si vybírat a tak.
(Třeba mně se třepí konce vlasů, a s tím souvisí celá moje názorová soustava na střih mých vlasů Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 9:34 am    Předmět: Citovat

Jinak, já bych ti poradila nestříhat, nestříhat, nestříhat Very Happy a nechat růst a teprve až se dostaneš k vysněné délce, tak teprve potom možná řešit střih.
Což je ale moje vlastní taktika, rozhodně tím nechci říct, že je správná pro tebe (nebo pro jakékoli jiné lidi), to si prostě musíš rozhodnout ty podle tvého osobního názoru... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verunacek
21-40
21-40


Založen: 18.1.2017
Příspěvky: 27
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 9:49 am    Předmět: Citovat

SuuriTuuli napsal:
...
Moje situace, ať se taky pobavíš: vždycky po nějaké době dostanu nápad, že by bylo dobré zarovnat zadní nebo přední vlasy / zkrátit všechny vlasy na jednu délku / mít ofinu / odstřihnout hnusné vlasy / nebo něco podobného, a většinou to fakt provedu (bohužel) a pak uplyne čas a jsem zase tam, kde jsem byla, tedy opět řeším, že to je strašné a jestli by to nebylo lepší nějak zarovnat nebo zkrátit..... Very Happy ...Laughing


JO, tak tohle přesně znám a souhlasím Very Happy poslední dobou jsem měla pár nápadů a radši odstranila ze svého okolí veškeré nůžky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deniell
8-20
8-20


Založen: 1.1.2017
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 3:53 pm    Předmět: Citovat

Fajn, asi s tím střihem ještě počkám a uvidíme jak se to vyvrbí. Very Happy Sestřihnout se to může vždycky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 8:50 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jak moc kudrnaté vlasy máš, ale třeba pro mě je rozčesávání za sucha zlo. Rozčesávám jen při (a těsně po) mytí, pak se snažím nechat vlasy na pokoji až do dalšího mytí.
Jinak uložit se ke spánku je dost složitý proces. Zásadně nespím na vlasech; mám středně velký polštář, který ohnu (napůl či na třetiny - jak to jde) a opřu se o něj vlastně jen tváří (resp. čelistí, lícní kostí a uchem). Vlasy volně visí vedle. Chce to trochu vychytat, aby to bylo pohodlné, ale funguje to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deniell
8-20
8-20


Založen: 1.1.2017
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 5:13 pm    Předmět: Citovat

Tak kudrnatý tolik nejsou a až poporostou, tak se více narovnají. Osobně se docela bojím rozčesávat vlasy při a po mytí protože vlasy se vytrhávají, ale mohl bych to zkusit šetrněji. Very Happy
S tím spaním by to bylo horší, ale zkusim to. Pokud to bude fungovat, tak si klidně budu zvykat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 12:42 am    Předmět: Citovat

Jen pro upřesnění: vlasy rozčesávám s šamponem na hlavě za pomoci prstů. Hřebenem až po umytí a dostatečném rozčesání prsty. A ten hřeben má dost řídké zuby (otázka je, jestli ti to bude stačit).
K tomu spaní - chce to ještě něco dospod. Ten poskládaný polštář je na rovině fakt nepohodlný. Já mám takový velký placatý polštář, ale pokud máš v posteli polohovací rošt, tak bych to zkusil pod hlavou malinko přizvednout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.