Česi & Slováci - máme sa radi?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e4c89c9597b594cf60b31d186652f86fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiffani
8-20
8-20


Založen: 4.3.2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 10:57 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
A víte co, čím dál víc si ve vlastním rodném městě připadám jako cizinec. Proč na mě všude v obchodech, kavárnách a restauracích hútorí po slovensky?
Copak neznají heslo "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" ?

Navíc těm hodně z východu vážně nerozumím. Tuhle na mě jeden ráčkoval po východňársku a i když to řekl třikrát po sobě, neodstředila jsem, co mi chce. Pak mi jeho kolegyně prozradila, že se mě ptá, zda chci mléko do kávy teplé či studené a zda to chci s sebou Embarassed


hutori sa len na vychodnom Slovensku Wink

Ale inak s tebou suhlasim. Sama zijem v Prahe a pokial hovorim s Cechmi, tak v drvivej vacsine pripadov cesky. Nie preto, ze by mi nerozumeli, ale prave preto, ze zijem v Cechach. Staznosti na to, ze mi nie je rozumiet, som mala len ked som hovorila rychlo (ale to nezalezi na jazyku, stalo sa mi to aj v inych jazykoch). Akurat ma obcas kolegyne podpichnu, ked s nimi nahodou hovorim slovensky, ze mam recovu vadu. Su skratka zvyknuti, ze s Cechmi hovorim cesky. Narecie obecne nepouzivam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2018 12:42 am    Předmět: Citovat

Vzpomeňme si na 30. výročí Svíčkové manifestace
https://m.youtube.com/watch?v=tdHRp_Wmxmg&itct=CAwQpDAYAiITCL-a9eGBhtoCFQrNVQodsBwIFDIHcmVsYXRlZEj1yPHW45nOstsB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.